Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2019 Ankara belediye şeçimleri başlığı [SİYASET]
123 ... 126127128   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1

Ankara'da kim kazanır ?
Mehmet Özhaseki 33.6%  33.6%  [142]
Mansur Yavaş 64.0%  64.0%  [270]
Diğer 2.4%  2.4%  [10]
Toplam Oy : 422

MeteHan!
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 11:40
2019 Ankara belediye şeçimleri başlığı [SİYASET]

2019 yerel seçimlerinde Ankara büyükşehir için öne çıkan iki aday var. Mehmet Özhaseki Cumhur ittifakının ortak adayı iken, Mansur Yavaş Millet ittifakının adayı oldu.
Ben yine 2014 yılındaki gibi çekişmeli bir yarış bekliyorum.

Metin bozkurt
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 17:17

ilginç bir anket olacak!

Atila
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 17:26

İkisi de çok değerli insanlar fakat Mansur Yavaş Keşke Ak partiye geçseydi.

Ama sonuç olarak, Mehmet Özhaseki Ankara için büyük bir şans. İnshaallah Özhaseki kazanır bence.

Mansur Yavaş ne kadar değerli olsada, eğer kazanırsa Ankara yerinde durar, çünkü hükumet hep karşı çıkar projelere.

AnL_95
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 17:32
GERÇEKÇİ OLALIM

Mansur Yavaş'ın kazanmasını istesemde gerçekçi yaklaşıyor ve kılpayı da olsa Özhaseki alır diyorum.

turgutkuzan

7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 21:16

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

2019 Yerel seçimlerinde sandığa gitmeyi düşünmüyorum.
Bununla birlikte GÖZLEMCİ sıfatıyla seçimlerle ilgili gelişmeleri takip ediyorum.

Daha önce Millet İttifakının Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Sayın Mansur Yavaş ile ilgili bazı sorular sormuştum ve cevap alamamıştım.
Sorularımı artırarak tekrar sormak istiyorum. Umarım cevap alabilirim.

Sayın Mansur Yavaş,

1) Belediyeyi mevcut daire başkanları ile mi yönetecek yoksa daire başkanı odasının neresi olduğunu bilmeyen kişileri daire başkanı olarak mı atayacak?

2) Muhtemelen % 70 i cumhur ittifakı üyelerinden oluşacak belediye meclisinden projeleri için nasıl onay almayı düşünüyor? (25 ilçesi olan Ankara'da Millet ittifakının sadece 2 ilçe belediye başkanlığı vardır.)

3) Belediyede AKP'li olmayan bir üst kademe yönetici var mıdır? Daire başkanları AKP li üst kademe ile mi çalışacak yoksa yeni bir üst kademe mi oluşturulacak?

4) Yeni üst kademe oluşturulacaksa bu üst kademe sekreterinden, çaycısına, şoföründen, depo görevlisine kadar Melih Gökçek döneminde işe alınmış kişilerle nasıl bir çalışma yürütecek?

5) Sayın Mansur Yavaş, son 10 yıldır Ankara ile / Türkiye ile ilgili hangi etkinliklere katılmıştır?

6) Son 10 yıldır Ankara'ya / Türkiye'ye ne tür katkıları olmuştur?

7) Son 10 yıldır, toplumun ülkücü olarak tanımlanan kesiminin hangi etkinliklerine katılmıştır?

8 ) Türkiye ve uluslararası çapta kaç ihale düzenlemiştir? Bu ihalelerin mali boyutu nedir?

9) Vaat ettiği spor / kültür / turizm / yeşil alan vs. projelerini yapacağına / yapabileceğine dair TEMİNAT gösterebileceği yaptığı projeler nelerdir?

10) Kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yaptığı konut sayısı kaçtır?

11) Kaç km yol açmıştır? Kaç km asfalt döşemiştir? Kaç km kaldırım taşı döşemiştir?

12) Kaç tane su arıtma tesisi yapmıştır?

13) Kaç km bisiklet yolu yapmıştır?

14) Ulusal ve uluslararası ihalelere katılabilen hangi firmalarla çalışmıştır?
(Mansur Yavaş'a güvenerek ihalelere katılacak firma sayısı kaçtır?
Firmalar daha önce çalışmadıkları kişilere temkinli yaklaşırlar.
Özellikle uluslararası ihalelerde firmalar, tanımadıkları kişiler tarafından düzenlenen ihalelere katılmazlar.)

ŞİMDİLİK aklıma takılan hususlar bunlar.

Bu sorularıma tatmin edici cevaplar alabilirsem, sandığa gitmeyi düşünebilirim.

murad_1299
7 ay önce - Cum 01 Mar 2019, 21:42

Mansur Yavaş'ın içilebilir su vaadi hoşuma gitti

Oğulhan
7 ay önce - Cmt 02 Mar 2019, 00:13

Mansur Yavaş alacaktır başkenti.

Sevdan Bir Ateş
7 ay önce - Cmt 02 Mar 2019, 11:03

Özhaseki 55'e 45 gibi alır.
Bismillah, daha yazmadan eksi vermeyin, benim ki tahmin sadece, bilgiler yanlış diyen arkadaş secim sonuçlarını! yazip doğru bilgilerle bizi aydinlatirsa sevinirim.

Sevdan Bir Ateş
7 ay önce - Pzr 03 Mar 2019, 15:21

Eksi puanlara takılmam normalde, ben sadece tahminde bulundum mesajımda, bu mesajdaki bilgiler yanlış diye puan veriliyor, ne alakası var?
Yanlış olan ne? Benimkisi tahmin zaten, Seçim sonuçları açıklanana kadar da kesin olacak birşey yok ki zaten.
Yani siyasi düşüncelerininizi bir kenara bırakıp, puanlamayı öyle yaparsanız daha doğru olur.
Ben Mansur Yavaş 55' e 45 alır desem yine aynı eksi puanları verir miydiniz veya o zaman doğru-haklı mı derdiniz merak ediyorum.
Bu sadece bu başlık özelinde de değil, genel anlamda bir sıkıntı.
Puanlama yaparken mantıklı ve adil olun lütfen!

Arda Beşir
7 ay önce - Pzr 03 Mar 2019, 15:22

Chp li seçmene üzülüyorum. Kendilerine, solculara, partilerine hakaret edip aşağılayan adama oy verecekler

sayfa 1
123 ... 126127128   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet