Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2019 İzmir Büyükşehir Belediyesi Seçim Başlığı [SİYASET]
« önceki   123 ... 8910 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 9

Hangi adayı destekliyorsunuz?
AK Parti - Nihat ZEYBEKCİ 46.6%  46.6%  [68]
CHP - Tunç SOYER 49.3%  49.3%  [72]
DSP - Selçuk KARAKÜLÇE 2.7%  2.7%  [4]
DP - Tarcan ÜLÜK 1.4%  1.4%  [2]
Toplam Oy : 146

mahmut11
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 20:35
Buca'da seçimler çok tuhaf geçecek.

AK Parti'nin adayı genç iş insanı Mustafa Arslan. Özellikle Konya göçmeni vatandaşlar tarafından sempati ile karşılanırken, eski belediye başkanı Cemil Şeboy'un da destek vermesi; Cemil Şeboy’un takipçilerini de heveslendirdi.

DSP'nin adayı Buca'nın yerlisi İsmail Bekiroğlu. Balkan göçmenleri arasında oldukça seviliyor. Geçmiş yıllarda da Buca'da CHP'den aday adaylığı oldu ve kendi kitlesine sahip. Üstelik tek bir kitleye de sahip değil. Alevisi de, Dindarı da , Milliyetçisi de sempati duyuyor.

CHP ise önce şaibeli bir müteahhiti aday gösterdi, sonra onu geri çekti ve Tuncay Özkan'ın avukatını koydu. (Erhan Kılıç), Tabi kimse tanımıyor olacak ki Menderes Caddesi'nde bulunan seçim ofisi bomboş. İzmir'in en yoğun caddesinde büro açıp içine adam dolduramamak çok üzücü bir durum olsa gerek.

Müteahhit aday olamadı diye CHP'ye küsen ciddi bir kesim var. Yani müteahhit başkan olacaktı bize de mama çıkacaktı diyen kesim haliyle yeni adayın yanında durmadı.

CHP buradan kaybettiği oyları asalak HDP'den toplasa da bu sefer Buca'yı kaybedecek gibi duruyor.

(Bilindiği üzere, hdpkk ise diğer sahil kentlerinde olduğu gibi CHP'ye destek kararı almıştı.)

Saadet ise İzmir'de iki kadın adaydan birini Buca'da gösterdi. İlginç şekilde mütedeyyin bayanların sempatisini topluyor ama yeterli değil elbette.

Buca’da CHP dışında bir parti alırsa, ve belediyenin başında da chp olursa; 2004-2009 arasında olduğu gibi yine İzmir Belediyesi’nden hizmet alamayız diye düşünüyorum. Ha şu anda çok mu hizmet alabiliyoruz? Hayır.

kami suyutmaz
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 21:02

Başka partinlerin adayları yokmu??
Sanki bu liste eksik gibi geldi bana??

33mert01
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 21:02

bence tunç soyer için seçimler o kadar da rahat olmayacak
öncelikle chpnin oy oranı 2014'e göre düşecektir
pkkya yakın olması nedeniyle pekçok chpli ya sandığa gitmez yada boş oy atar
ayrıca dspye verende çok olur
bence biçok iyiplide dpye verecektir
tabiki her türlü chp alır ama 2014teki oyunun altına düşer bence adaydan dolayı

mahmut11
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 21:21

Alıntı:

Buca'da en güçlü isimler bunlar. Vatan Partisi, BTP, TKP vs. kaç oy alabilir ki? Yazmaya değmez.
AK Parti, CHP, DSP, ve Saadet yazdık yeter işte.

Alıntı:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir kaybedilirse, kenti terk etmek terk zorunda kalırım" ifadelerini kullandı.
Kaynak Yeniçağ

33mert01
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 22:37

Alıntı:
Alıntı:

Buca'da en güçlü isimler bunlar. Vatan Partisi, BTP, TKP vs. kaç oy alabilir ki? Yazmaya değmez.
AK Parti, CHP, DSP, ve Saadet yazdık yeter işte.

saadet yokki dp var şıklarda
harbiden yahu saadet yokken dpnin listede ne işi var?

Alıntı:
Alıntı:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "İzmir kaybedilirse, kenti terk etmek terk zorunda kalırım" ifadelerini kullandı.
Kaynak Yeniçağ

ben kaybeder demiyorum ki, her türlü kazanır
ben sadece oy oranı bi önceki seçime göre düşecek dedim
ayrıca aziz kocaoğlu neyin tiribinde? sanki izmir "nolur gitme" diye yalvarıyor

mahmut11
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 22:44

Alıntı:
saadet yokki dp var şıklarda

Ben Buca mesajım için söyledim onu. Anket için değil.

Alıntı:
harbiden yahu saadet yokken dpnin listede ne işi var?

DP'nin İzmir adayı Çillerin eski avukatı. Bilen bilir, 90'larda İzmirde merkez sağ da güçlü idi.Ayrıca SP'nin büyükşehir adayı çok güçsüz ama ilçelerde (Selçuk ve Buca), tanınırlığı fazla.

devrezcayi
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 23:08

İzmir bu sefer de CHP der diye düşünüyorum. Ama başkan adayı sıkıntılı bir kişi,özellikle HDP ile yakınlığı konusunda... Diyarbakır-İzmir-Kadıköy vb bunlar ideolojik oy kullanan insanların olduğu yerler. Ak_parti ne yaparsa yapsın buraları alması çok zor. Eskiden hep dindarlara-islamcılara bağnaz derlerdi ben artık laik kesimin-seküler yaşayanların BAĞNAZ olduğunu düşünüyorum. Chp için kimin aday olduğu önemli değil. Projeyi bırak isterse evinden çıkmasın adam,seçim boyunca okey oynasın, farketmez sandıktan dediğim yerlerde 1.çıkar başka taraflarda da alacağı oy gene aynı olur.

feyyazturu
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 23:29

Ataturk zamanı dahil sadece Ecevit'in lider olduğu partiler hariç her zaman sağ partilerin genel ve yerel seçimde 1. çıktığı İzmir neden 2002 den beri CHP'nin kalesi oldu bir incelemek lazım. Ecevit hariç CHP'nin 2002'ye kadar Atatürk dönemi bile dahil İzmir'de 1. parti olduğu yok. İsteyen sonuçlara baksın

En son feyyazturu tarafından Prş 14 Mar 2019, 23:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

GkhanTR
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 23:29

Alıntı:

İzmir'deki halk bu saçmalıklara inanmıyor ki. Sadece rakipleri sürekli ağızlarında bunu geveliyor. İlk babasından vurmaya çalıştılar. Baktılar yenmiyor bu sefer PKK diye çevirdiler. Ancak bunada inanan yok. Hadi diyelim ki inandılar ancak yinede boş atmazlar yada sandığa gitmemezlik yapmazlar. DSP ve DP ise yine iş yapabilecek seviyede değiller Büyükşehirde. İki partinin toplam oyu 3 haneli binleri bile bulamaz.

mahmut11
1 hafta önce - Prş 14 Mar 2019, 23:33

Alıntı:
Baktılar yenmiyor bu sefer PKK diye çevirdiler.

Adama iftira yokki.

Video var işte

Bu konuda yalan yok

Şimdi ulusalcıyım diyenlere soruyorum.
Doğru mudur bu hareket? Bizim askerimiz orada bedel öderken böyle laflar edilmesi
Yazık

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 8910 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet