Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2019 Adana Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri seçim başlığı [SİYASET]
123 ... 404142   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun?
Hüseyin Sözlü 37.5%  37.5%  [63]
Zeydan Karalar 62.5%  62.5%  [105]
Toplam Oy : 168

Furkan Özer1
3 hafta önce - Prş 28 Şub 2019, 22:43
2019 Adana Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri seçim başlığı [SİYASET]

Yerel seçimlere son 1 ay kaldı. Adana Büyükşehir ve İlçe belediyeleri için kıyasıya rekabet devam ediyor. Büyükşehir için adaylar Cumhur İttifakı adayı Hüseyin Sözlü ve Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar. Hdp ise aday çıkartmıyor Adana'da.

Resul GUL

3 hafta önce - Prş 28 Şub 2019, 23:16

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi Seçimlerinde Cumhur İttifakı [Akparti - Mhp] Adayı Mevcut Başkan Hüseyin Sözlü olurken CHP nin Adayı Zeydan Karalar oldu

İyi Parti ve HDP ise Adana da Aday göstermedi..

Mhp Adana Büyükşehir Belediyesi Adayı Hüseyin Sözlü

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar

Adana da Akparti ve MHP nin gösterdiği Aday Mhp tabanının ve Akparti nin de çoğunluğun memnun olmadığı bir Aday..

Öte yandan Chp Kırsal da güçlü değil Ve Bu onun için dezavantaj Ama Merkez de de bir o kadar güçlü

Bir de Bu işin İyi Parti ayağı var Artı Merkez de bir gücü olan Kürt Seçmenin şu an için oy kullanacağı bir Aday yok . Akparti Aday gösterseydi Bu seçmeni kazanabilirdi.

Kürt seçmenden Mhp ve Ak parti Partinin ortak adayına oy çıkması bayağı zor..

Bırakın diğer Partileri Mhp nin içinden bile H. Sözlü den memnun olmayan kişi sayısı az değil..

Artı Akparti de zaten Ortak Aday a karşı bir tepki var.

Bu durumda Adanalı seçmen işin içinden çıkılmaz bir denklemin içine atıldı..

Yoksa CHP kesin kazanır diyemeyiz CHP ye ömür billah oy atmam diyen bir kitle de var Onlar H. Sözlü den memnun olmasalar bile oy verebilir..

Bunlar olası durumlar

Reis0172
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 00:12

Zeydan Karalar yüzde 55 civarı alacak diye tahmin ediyorum. Muhafazakar kürt seçmen chp vermese bile saadete atar. Hüseyin sözlü ak partiden kesinlikle blok oy alamayacak. Zeydan Karaların en büyük eksiği ise henüz proje açıklamaması. Sözlü proje açıklasa bile kimse inanmaz diye tahmin ediyorum.

kemalviyana
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 01:02

Hüseyin Sözlü, Halkin sectigi Sayin Cumhurbaskanimiza söyledigi hakaretler sozleri sonrasinda cumhur ittifakinin ortak adayi olarak gosterildi.. Sayin Cumhurbaskanimiza adanaya gelme diyecek kadar terbiyesiz birine hangi Ak Partili oy verecek ki.. dusundurucu, mhp lideri bahcelini inadi yuzunden adana altin tepsiylen zillet ittifakina verilmistir

Resul GUL

3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 01:03

Öyle bir Yerel Seçimdeyiz ki Ne Proje konuşuluyor ne de Adana için bir Vaat..

Adana nın onca eksiği var Ama Yerel Seçimde Proje konuşulmuyor. Onun yerine bol bol siyaset konuşuluyor Herkes birbirine çamur atarak seçim kazanmaya çalışıyor...

Emir ERTEN
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 01:11

Aytaç Durak bu 2 adaydan da iyiydi. Hedefleri olan bir adamdı. Ha hedeflerini pek gerçekleştiremedi o ayrı.

Resul GUL

3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 01:26

Şuan Yerel seçim arefesindeyiz ama Hiç bir partiden bir Proje, Kentsel Dönüşüm, Yeşil Alan, Restorasyon, Yeni yolların projelerini duymadık

Varsa yoksa Siyaset Aslında buraların ahvali konuşulmalı..

bülent89
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 02:36

Adana seçim başlığımız hayırlı olsun.
Seçime tam 30 gün kaldı. Bugün itibariyle benim tahminim büyükşehirde Zeydan Karalar ipi göğüsleyecek. Merkez ilçelerde ise bir değişim beklemiyorum. Seyhan ve Çukurova CHP'de, Yüreğir Ak Parti'de, Sarıçam ise MHP'de kalmaya devam eder diye düşünüyorum. Ceyhan ilçesinde ise CHP'nin adayı Kadir Aydar ipi güğüsleyebilir.

Reis0172
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 03:28

referandumda yüzde 42 evet... 24 haziranda Erdoğan yüzde 44... 24 haziran milletvekilliği akp+mhp= yüzde 46. Akpye oy veren ve evet diyen muhafazakar kürt seçmeni hüseyin sözlüye oy vermez zeydanada oy vermez ama sözlü daha çok yara alır. Aynı zamanda seyhanın güneyindeki mahallelerde zeydan yüksek oy alır her kesimden çünkü orada Arap alevileri olduğu için kazanırsa işimize yarar diyen sünnilerde oy verir. Kırsala gelince yavaş yavaş kırsalda şehre entegre olmaya başlıyor artık herkesin elinde akıllı telefon var bazı şeyleri daha iyi anlamaya başlıyorlar eski seçimlerde ki gibi yüksek olacağını sanmıyorum ama yinede kuzey kırsalı cumhur der. Sahil şeridi karataş ve yumurtalık aynı zamanda ceyhan millet ittifakı kazanır. Merkezde ise seyhan ve çukurova banko Chpde olur yüreğirde ise referandumda hayır çıkmasından ötürü millet ittifakı daha bi favori. Sarıçam ise cumhur ittifakı alır diye tahmin ediyorum. Sözlü seçimden önce hiçbir açılış yapamayacak. 20 martta zeydan kent meydanı açılışı yapacak yani Sözlünün algı yaratma şansı yok ama zeydanın var.

Murat Ds
3 hafta önce - Cum 01 Mar 2019, 09:27

Zeydan Karalar kendi partisinin üstünde bir aday olarak görüyorum. Kazanma şansı yüksek.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 404142   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET