Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2019 Mersin Büyükşehir Belediyesi Seçimleri başlığı [SİYASET]
« önceki   123 ... 171172173174   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 172

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olması için kime oy vereceksiniz?
CHP - Vahap Seçer 46.6%  46.6%  [108]
DP - Ayfer Yılmaz 13.4%  13.4%  [31]
MHP - Hamit Tuna 40.1%  40.1%  [93]
Toplam Oy : 232

Zafer33

7 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 19:57

Alıntı:
Birbirimizi kırmayalım diyene bak, seçim öncesi ve sonrası Vahap Seçer’e ve ona oy verenlere demediğinizi bırakmadınız malum üyenin! biriyle

Ben siteye seçim sonrası yeniden üye oldum, sırf sizin şu saçma atışmalarınız son bulsun diye! Siz birbirinizle seçim süresi boyunca kavga ederken hep dışarıdan okudum yazdıklarınızı. Allah'ıma yemin olsun ki kavga çıkaracak 1 tek mesaj atmadım o siyaset başlığına. Siyaset başlığına mesaj atma hakkımı da seçimden sonra kazandım zaten. Ortamı germe artık serkan33 !

Gel diyorum, canım kardeşim diyorum, güzel kardeşim diyorum, hemşehrim diyorum! "Yok ben kavga etmek istiyorum" diyorsun!

Birine gıcık olup bana saldırmayı bırak artık, saçmalıyorsun iyice. Her iktidar partisine oy veren aynı karakterde değildir, bunu da bil.

Zafer33

7 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 20:08

önery sen de 'linç' kültürünü iyi benimsemişsin canım kardeşim, serkan33'ün her yazdığının peşinden koşmana gerek yok. Senin de fikrin, düşüncelerin vardır elbet. serkan33 bir hata yaptı, beni yargıladı durduk yere. Sen en azından bir araştır benim ilk mesajlarımı, ilk ne zaman mesaj attığımı falan.

"Aha Ak Partili, vuralııım, saldıralııım" kafasıyla hiçbir yere varamazsın.

Karşınızda düşman yok, sizin gibi Mersin'in daha ileriye gitmesini arzulayan insanlar var!

Biri yüzünden de bana saldırmayın bir zahmet

serkan33

7 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 20:28

Alıntı:
Her iktidar partisine oy veren aynı karakterde değildir, bunu da bil.

Sizin gibi parti askerliği yapanlarla partiye gerçekten yıllarını veren, değerli parti yöneticilerini zaten ayrı tutuyorum. Seçim öncesi ne yazmıştım ben, inşallah Akdeniz'i AKP kazanır yazmıştım çünkü o ilçeyi AKP'den başkası düzeltemez bu bir gerçek. Biz parti askeri değiliz hangi parti nereye faydalı olacaksa fikrimizi belirtiriz. Büyükşehir'e Vahap Seçer en uygun dedik, Akdeniz'e Muhammed Gültak en uygun dedik, Mezitli'ye Neşet Tarhan dedik, zaten hepsi de seçildi.

Bugünkü toplantıda da AKP'li Akdeniz Belediye Başkanı'nın üslubunu o kadar beğendim ki doğru adamı desteklediğimi bir kere daha anladım, sizlerde malum üye ile beraber umarım tuttuğunuz partinin belediye başkanının hoşgörüsü ve demokrasi anlayışını benimsersiniz, demokrasi ile ilgili güzel kitaplar var okumanızı da tavsiye ederim, fikir dünyanız gelişir...

Zafer33

7 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 20:39

serkan33 sen beni ne kadar tanıyorsun ki kendini kaf dağında görüyorsun?

Ben CHP'ye de, MHP'ye de, Mersin'in hizmetsizliğinden dolayı Ak Parti'ye de oy verdim şu ömrü hayatımda.

Attığım mesajların hepsine ters yanıtlar vermene rağmen sana her defasında KARDEŞİMSİN, HEMŞEHRİMSİN diyorum, her defasında zeytin dalı uzatıyorum.

Mustafa Gültak başkanın zihniyetini bu sitede görmek istiyorsan o benim, sana o kadar söyleyeyim.

Attığım mesajları bile adam akıllı okumadan, "Ben bildiğimi okurum, sen de o Akp'lilerdensin, seninle kavga edeceğim, seninle anlaşmayacağım, uzlaşmayacağım" kafasında hareket eden sensin.

Vahap Seçer'e sempati besleyen insanları bile Vahap Seçer'den soğutacak bir üslubun var.

Sana Ak Parti'li birisi sarılsa, "Çek elini, yumruklarım" diyecek bir kafaya girmişsin bile.

Ben senin o seçim boyunca kavga ettiğin insanlarla arayı bulman ve hepinizin Mersin için hareket etmesi için ARA BULUCU olarak bu siteye üye oldum yeniden.

Biraz "ben bildiğimi okurum" kafasından çıksan ve beni bir kardeşin gibi görsen seninle anlaşacağız.

Kavga mı edelim? Omuz omuza verip Mersin için çabalayalım mı burada?

Ne istiyorsun? Derdin ne senin serkan33 ?

Zafer33

7 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 11:13

Arda33 başkanın Mustafa Gültak'a saygı duy ve o çok sevdiğin, sevdiğimiz Akdeniz ilçesinin gelişmesi için terörle arana mesafe koy. hdp'yi desteklediğini bilmeyen kalmadı burada, kendini gizlemene gerek yok artık

Yıllardır Akdeniz'i perişan ettiniz, düşün artık halkın yakasından. Akdeniz hizmet bekliyor, belediyeye gelen ödenekleri dağa gönderdiğinizi cümle alem biliyor!

Güzel aldık elinizden, hazmetmesini bileceksin

Arda33
7 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 14:00

Zafer33, insanların verdiği vergiler kul hakkı kapsamına giriyor. Hangi belediye başkanı olduğu farketmez eğer 1 kuruşu yanlış yerde kullanmışsa veya cebe indirilmişse başta kendi vicdanıyla baş başa kalır, öbür dünyada ise hesabını verir. Ben olaya bu açıdan bakıyorum, yazdığın iftiraları da Allah'a havale ediyorum.

Fazıl Türk eski belediye başkanı haliyle seçim sonuçlarını etkileyecek bir isimdi, ondan bahsetmem gayet doğaldı.

Hdp'nin seçime girmesine izin veren ise yüksek seçim kurulu, ysk'yı arayıp onlara sitem edebilirsin. Yaklaşık %15 civarında oy potansiyelleri var ve partilerin bir noktadan sonra önemi yok. Önemli olan insanlardır, o insanlar ne düşünüyor, onların gönlünü nasıl kazanabiliriz asıl mesele bu olmalı bence. Nefret, ötekileştiren,ayrıştıran dili sevmiyorum, yoksa derdim siyaset değil.

Seçime giren her aday seçimi kazanabilir dolayısıyla Mustafa Gültak niye kazandı diye bir şey demedim.
Seçim yeni bittiği için seçim analizleri yapılıyor, seçim analizleri kimseyi rahatsız etmemeli. Küçük çocuklara oyuncak verilir ya, sonra o oyuncağın özelliklerini anlatmak için ver gösterip yine vereceğim denildiğinde çocuk oyuncağa sıkı sıkı sarılır vermez sinirlenir. Senin verdiğin tepki de buna benziyor. Seçimi bitti artık hiçbir şey konuşulmasın yoksa sinirlenirim tepkisi yerine olaya olgunlukla yaklaşmak daha sağlıklı olur.

Forumda daha fazla tartışma olmasın diye konuyu kapatıyorum.

Son önerim ise şu; mutluluğunu siyasete bağlı hale getirme, hayat kısa yıllar geçtiğinde ilerde hayatını yaşamadığın için pişman olabilirsin.

Arda33
7 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 14:46

Siyasetten uzak durmak nedir anlatayım. Siyasetten hiç bahsetmemek anlamına gelmiyor, bir düşünceye körü körüne bağlanmamaktır.

Bir siyasi partiyi veya lideri hayatın merkezine yerleştirmiyorum. Gece gündüz o şunu dedi, bu bunu deyip tüm enerjimi, vaktimi o tartışmalara ayırmıyorum.

Mersinde yaşıyorsam ve bu şehir bir seçimden çıkmışsa o seçim üzerine birkaç yazı yazmam seni neden rahatsız etmiş olabilir acaba?

Kim kazanırsa kazansın o makamların asıl sahibi halktır, belediye başkanları ise halka hizmet için geçici olarak o mevkilere geliyorlar.

Dünyalık düşünceler, menfaatler uğruna iftirayı, günah işlemeyi normal olarak görebiliyorsun. Allah sana doğru yolu göstersin ne diyeyim.

Anlamayan biriyle iletişim kurulamaz, forumdaki arkadaşların hatırına konuyu kapattım.

Zafer33

7 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 15:35

Alıntı:
Bir siyasi partiyi veya lideri hayatın merkezine yerleştirmiyorum. Gece gündüz o şunu dedi, bu bunu deyip tüm enerjimi, vaktimi o tartışmalara ayırmıyorum.

Merak etme ben de öyleyim Amma ve lakin benim paramı dağa gönderen bir partiyi her mesajında sinsice alttan alta güzellersen ben de sana ağzının payını her defasında burada veririm. Bunu da bil.

Akdeniz'i iktidar partisinin almasına bir bakıma şu açıdan sevindim ayrıca. Çünkü 15 yıldır kendi halkını sürüm sürüm süründüren bir belediyeyi destekleyen senin gibi seçmenler gün yüzüne çıktı. İstediğin kadar siyasi görüşünü belli etme, ne olduğunu biliyoruz.

Alıntı:
Mersinde yaşıyorsam ve bu şehir bir seçimden çıkmışsa o seçim üzerine birkaç yazı yazmam seni neden rahatsız etmiş olabilir acaba?

Ah canım benim. Sence?

Alıntı:
Kim kazanırsa kazansın o makamların asıl sahibi halktır, belediye başkanları ise halka hizmet için geçici olarak o mevkilere geliyorlar.

Evet, halkın iradesine saygı duy ve ortalığı bulandırma. Akdeniz'in yeni başkanı Gültak, 15 yıldır görmediğin hizmeti göreceksin. İçin rahat olsun

Zafer33

7 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 20:51

Üsluba bak üsluba

Akdeniz'i güzel aldık elinizden, hazımsızlığını anlayabiliyorum. Dengelerinle, sinirlerinle oynadığımın da farkındayım, dağdaki militanlara destek veren herkesin dengesiyle oynayacağım merak etme sen

En başta da senin gibi hdp sevicilerle çok uğraşacağim burada. İnsan olanla uğraşmam ama senin eğitilmeye ihtiyacın varmış, eğiteyim bari

ilker333
7 ay önce - Prş 18 Nis 2019, 21:45

Ben CHP liyim ama akdenizi ak partinin almasından gayet memnunum.s hazımsızlık falan yok o nereden çıkmış.s

sayfa 172
« önceki   123 ... 171172173174   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET