Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
2019 Mersin Büyükşehir Belediyesi Seçimleri başlığı [SİYASET]
123 ... 172173174   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olması için kime oy vereceksiniz?
CHP - Vahap Seçer 46.6%  46.6%  [108]
DP - Ayfer Yılmaz 13.4%  13.4%  [31]
MHP - Hamit Tuna 40.1%  40.1%  [93]
Toplam Oy : 232

Oğulhan
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 21:17
2019 Mersin Büyükşehir Belediyesi Seçimleri başlığı [SİYASET]

Sitemizdeki "Şehir Kapıştırma" anketine göre Mersin'in de başlığı açılacaktı. Onu da ben açayım dedim. Diğer şehirlerin aksine Mersin'de 3lü yarış olacağından en güçlü 3 adayı yazdım. Ayrıca ilçe belediyeleri hakkında tahminleri de alabiliriz.

serkan33

7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 21:41

Tabiki METRO İÇİN VAHAP SEÇER

Diğer taraftaki aday ise 15 yıldır en övündüğü icraat ilçenin heryerinde ördüğü TAŞ DUVARLAR olan Hamit Tuna... Pozcu’dan Çarşı’ya oradan Mezitli’ye kadar şehrin dört bir yanına taş duvar isteyenler oylarını Tuna’ya vermeyi unutmasın

Oğulhan
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 21:49

METRO İÇİN VAHAP SEÇER diyorum ben de sadece metro söylemi değil izlediğim kadarıyla en etkin vaadleri veren bir iş adamı olarak etkin gördüğüm şehre yatırım sağlayabilecek bir aday. Partisi bir kenara kendi geniş vizyonu bir yana diyorum. Sonuçta hukümet değil icraat seçeceğiz. Ve Mersin'de hukümetin partisinde de aday yok zaten kime oy verirseniz verin 4.5 sene muhalefette olacak. Sanmayın ki MHP iktidar partisi zaten 3 senedir MHP-AKP yanyana olmasına rağmen Mersin'de MHP'li belediye oldukça başarısız bir dönem geçirdi.

Ve Evet Hamit Tuna bana göre de Mersin'in en başarısız belediye başkanıdır. Üstelik 15 seneye göre yaptığı icraatler oldukça yetersiz. Ne bir belediye binası yapabilmiş, yaptığı parkları bakımsız buluyorum. Sokakları delik deşik bakımsız buluyorum. Ayrıca il merkezindeki en köy ilçe. Yenişehirle aynı anda ilçe olmalarına rağmen Yenişehir'in çok çok daha gerisinde 15 senede cazibe merkezi olamamış değerlenememiş bir ilçe. Böyle bir ilçenin başkanı büyükşehirde ne yapabilir? Üstelik HaberTürk'te metrobüs yapacağını söylüyor ve onaylanmış metro projesini askıya alacağını ifade ediyormuş "geçici" de olsa. İstanbul'a da geçici diye metrobüs yaptılar 15 senedir yapıştı kaldı üstelik daha da uzatıldı. Mersin'in A sınıfı vizyona ihtiyacı var artık. İşte bu yüzden Vahap Seçer.

UĞURÖZ
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:13

Burhanettin Kocamaz sırf inat ettiği için Şehir Hastanesine yıllardır dolmuş gitmedi.

Seçim zamanı bu inadından vazgeçti de neye yarar ?

Yarim saatte bir belediye otobüsü hattı mi gelir?
Milyonlarca insan var bu şehirde.

Soli'den, Üniversite'ye gideceğim 28,48,77 hat otobüsleri aynı anda geliyor.

Biri 3.çevre yoluna diğerleri başka yere gitse de sonuçta çoğunluk üniversite için biniyor o hatta.

Duraklarda insan yığını var otobüsler yetmiyor. Hâlâ izliyorlar, hâlâ bir önlem yok.

Dolmuş sabah saatinde Tece'de doluyor adamlar durup yolcu almıyor.

Belediyeler full, 70 yaşındaki adam ayakta ve oturacak yer yok.

Metro için çok geç kaldık.

Şehir günden güne büyüyor. Buna toroslorda belediye arkasındaki mahalleyi bile yapamayan insanlar çare olamaz.

Sırf hükümet ittifakı diye Hamit Tuna'ya oy vermek çok çaresiz bir davranış olur.

Mersin'in, Gaziantep'ten neyi eksik?

Orada Aile Bakanı aday oluyor, Mersin'de en kötü ilçenin belediye başkanı aday oluyor.

Nerede Lütfi Elvan?

Yahu bu Lütfi Elvan , Nisan ayında Tarsus hava limanı faaliyete girecek dedi.

Kaynak

Uçak maketi bile yok Tarsus'ta.

Işlerine gelince Mersin'i istiyoruz diyorlar aday göstermeye dahi tenezzül etmiyorlar.

Çeşmeli- Otoban yolu
Çukurova Hava Alanı
Metro

Vb bir çok proje askıda.

Şehir yerinde sayıyor.

Genel seçimlerden 1.ci çıkmalarına rağmen hiçbir faydaları olmadı.

Burhanettin, Macit'i bile arattı bize.

Vahap SEÇER ile Mersin saklı cennet olduğunu, Dünya Kenti olduğunu gösterecek.

Ahmetcan5
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:16

Vahap Seçer'e bayıldığımdan değil aslında o da tam olarak "işte aradığımız aday bu" hissi uyandırmadı ben de ama mevcutların içinde en iyisi o. Yalnız Ayfer hanımı merak ettim, katılacağı programları falan izleyeceğim, seçim gününe kadar takibimde olacak bakalım.

Oğulhan
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:23

Alıntı:
Şehir günden güne büyüyor. Buna toroslorda belediye arkasındaki mahalleyi bile yapamayan insanlar çare olamaz.

Sanırım Hamit Tuna'nın 15 senelik karnesi çok zayıf ve bu seçim boyunca karşısına hep çıkacak. Cumhur ittifakı ve en başta Ak Parti diğer büyükşehirler (Antalya, Bursa, İstanbul İzmir, Ankara) uğruna Mersin'de aday çıkartmadı. Çıkarıp güçlü bir adayla gelseydi eminim şartlar çok farklı olurdu.

Ancak bana göre 13 ilçede en başarısız belediye başkanını üstelik 15 senelik icraatlere bakıldığında Hamit Tuna'nın başkan adaylığı büyük talihsizlik.

Ben Mersini Koca bir Toroslar ilçesi gibi görmek istemiyorum 2023'te. Yenişehir, Mezitli gibi görmek istiyorum.

Ve Mersin'in en yaşanılabilir 2 ilçesi olan Yenişehir de Mezitli de ne hikmetse senelerdir CHP tarafından yönetiliyor.

Alıntı:
Nerede Lütfi Elvan?

Lütfü Elvan mı kaldı? Artık bakan bile değil.

Hani Çukurova Havalimanı?
Taşucu Otobanı?
Kazanlı Turizm Bölgesi?
Metro?

En son Oğulhan tarafından Prş 28 Şub 2019, 22:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

MeteHan!
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:30

Yörük şehri Mersin nasıl hdp ile seçim ittifakı yapan, bünyesinde birçok pkk dhkpc sempatizanı bulunan chp ye oy veriyor akıl almıyor. Dünyanın en masum ak pak melek adamı chp den aday olsa benden oy alamaz

mahmut11
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:32

Zaten CHP normalde kazanamaz, amma hdp oyları cepte olduğu için rahatlar.
Bakalım , bunların dediği olacak mı yoksa ikinci bir sarıgül vakası mı

UĞURÖZ
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:34

Yenişehir, Mezitli en başarılı belediyeler zaten.
Mezitli'de CHP & Neşat Tarhan yeniden başkan olur diye tahmin ediyorum.

Oğulhan
7 ay önce - Prş 28 Şub 2019, 22:34

Alıntı:
Yörük şehri Mersin nasıl hdp ile seçim ittifakı yapan, bünyesinde birçok pkk dhkpc sempatizanı bulunan chp ye oy veriyor akıl almıyor. Dünyanın en masum ak pak melek adamı chp den aday olsa benden oy alamaz

Her başlıkta aynı argümanı yazıp CHP ile HDP'yi aynı kefeye koyup soğutmaya çalışıyorsun aklın sıra algı operasyonu yaptığını sanıyorsun. Madem böyle bir durum var kapatma davası açarsın HDP'ye olur biter.

Mersinli bu seçimde hükümet seçmediğinin farkında ve hizmet istiyor METRO diyen tek adaya, böyle geniş vizyonu olan tek aday olan Vahap Seçer'e oy verecek.

Şu ülkenin %49unu terörist ilan etme dilinizden vazgeçin.

sayfa 1
123 ... 172173174   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET