Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 553
mustafa1981
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:04

belören şu anda terör ile mücadeleyi nasıl görüyorsun. Lütfen ecevit deme o zamanları ben de yaşadım.
Ben şu andan söz ediyorum.
Hükümet elbette yanlışlar da yapmıştır. Ancak sen sürekli geçmişten yanlış veya olmayan şeyleri örnek gösteriyorsun.
Şu andan söz etmek bu kadar mı zor senin için?
Hata yaptılar yanlış yaptılar dan başka söz çıkmıyor ağzınızdan.
Siz ne öneriyorsunuz? Kılıçtaroğlu sizce terör ile daha mı iyi mücadele ederdi?
Dış politikada hiç düşmanımız olmamasını güneyde terör devleti kurulmamasını
Doğu akdenizde Türkiye nin yararını mı sağlardı?
Yani Kılıçtaroğlu olsaydı güllük gülüstanlık mı olurdu şu anda?

En son mustafa1981 tarafından Cum 31 Tem 2020, 00:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sinanabay
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:11

Sayın belören yurtdışında yaşadığınızı söylediniz. Galiba bu yüzden ülkemize biraz fransız kalmışsınız. Yanlış anlamayın yazdıklarınızı okuyunca bende bu intiba oluştu malesef.

belören hissedar
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:12

Olmayan seyden mi bahsediyorum?

Su anda elbette ders alinmis sekilde, dogru bir mücadele var. Ancak bunun sürekli ve degismez bir politika haline gelmesi önemli.

Ayni sekilde bu sürecte basrollerde yeralanlarin (savunma ve icisleri bakanlari basta olmak üzere) günlük ic siyasette asla olmamalari, bir anlamda günlük siyasetten tamamen soyutlanmalari cok önemli.

Gerekirse 2 tane icisleri bakanin olacak veya günlük siyasete bir bakan yardimcisi bakacak. Güvenlik konusunda görev yapanin siyasi cekismelerde, günlük politik konularda adi bile gecmeyecek. Yoksa iki maske takmayan bile, bakkallara dolusanlar bile o makama fren olabilir ki bunun örnegini gecenlerde yasadik.

belören hissedar
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:19

Allah icin tek bir kere kilicdaroglundan bahsettim mi ben?

Kilicdaroglunun Erdogan'in gizli ortagi oldugunu bile düsünüyorum ben. Kilicdaroglu Erdogan icin Allah'in bir lütfudur. O sayede maclara karsi taraf kalecisiz, tek bir defansi yokmus gibi bir durum var. Kilicdaroglu olacagina oraya bir bostan korkulugu bile dizseler Erdogan'in isi cok daha zor olurdu 😁

Dogu Akdeniz icin anahtar israildir, ne yunanistan ne misir. Onlari cerez gibi yeriz, zaten siyaseten de asla gücleri olmamistir.

Ancak ugurlarina her belaya razi geldigimiz filistinliler yine bizi arkadan vurunca (Uygur Türkleri), insallah diyorum bu sefer artik hakettikleri cevabi verelim.

Hem Akdeniz'de hem de her yerde israili kendi tarafimiza cekmek, en azindan cikarlarimiza engel olmamalarini saglamak zorundayiz. Istesek de istemesek de bu gercegi görmeye ve ona göre pozisyon almaya mecburuz.

safsata00

1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:26

Alıntı:
Hatirlayin o dönemi: pkk itleri eylem yapamaz, sinira yaklasamaz hale gelmisti. Birakin disaridan sizmayi, iceride de elleri kollari baglanmisti.

Ecevit'i devirdikten sonra rahatlikla orduya sizar hale geldi amerikanin köpekleri. 15 temmuza giden sürecin miladi Ecevit'in devrilmesidir.

Bir taraftan o pisliklerle mücadele edip, diger taraftan mektubunu okumalar, ve ayni sekilde terörist kardesini devlet televizyonuna cikarmalar. Velhasil dört yanlis bir dogruyu degil, bir yanlis dört dogruyu götürür devletin güvenlik politikasinda.

Ve bütün hata haklarimizi kullanmis durumdayiz. Su dakikadan sonra en ufak bir yanlisa, en ufak bir tutarsizliga izin verilemez.

Yav üstad.Dışarıdan baktığınız belli oluyor çünkü baya uzak kalmışsınız olaylara.Ecevit döneminde adam akıllı bir operasyon yapılamamıştır PKK ya.Askeri budur diyebileceğimiz tek bir başarılı operasyon yoktur PKK yı yıldıracak.Paketlenip kapıya bırakılan neden verildiğini ECEVİT in bile bilmediği APO nun yakalanmasından sonra örgütün eylemlerini yeni bir lider seçip yeniden yapılanana kadar durdurmasını ECEVİT in başarısı gibi göstermeniz takdire şayan olmuş.MİT operasyonu değil,askeri operasyon değil,istediğiniz ülkelerin hiç biri sizi kaale bile almamış,Allah bilir ABD ne söz alarak size paketleyip vermiş APO yu ve örgütün bütün elemanları sağ salim yerindeyken,bunu başarı gibi görmek nedir.Adamlar eylemlerini durdurdu çünkü kendilerini besleyip destekleyen ABD,20 yıllık liderlerini paketleyip TÜRKİYE ye verdiği için şaşırdıklarından geri çekildiler.İşte o zaman SURİYE ve IRAK a eş zamanlı operasyon yaparak üslerini yok edip teröristleri ortadan kaldırsaydınız bu iş biterdi.Ne ilginç bir anlayış tarzınız var.

Hele ECEVİT i devirdikten sonra orduya sızdılar kısmı beni bile şaşırttı yav.ECEVİT e olan saygımdan FETÖ ye dizdiği övgüleri ve yabancı ülkelerde okul kurmaları için verdiği destekleri burda ayrıntılarıyla yazmayacağım ama ülkenizin tarihindende birhaber gibisiniz.Ecevit zamanında zaten generel amiral seviyesinde olan bu adamlar ecevitten sonra nasıl orduya sızmış oluyor.Adamlar 80 lerde sınav sorularını çalıyorlardı.Sınav sorularını çalmak için hangi rütbe gerektiğini biliyormusunuz.70 lerde askeriyeye sızmaya başladılar.2000 e geldiklerinde hangi rütbede olacaklarını sanıyorsunuz.?

İnanılmaz ya.SURİYE ve IRAK ta yıllardır yaptığımız operasyonları ve oluşturduğumuz güvenlik kuşağını bir mektup okumayı gerekçe gösterip yok saymak nasıl bir düşünce tarzıdır?

belören hissedar
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:31

Nasil Ecevit zamaninda operasyon mu yoktu?

Sülalemden en az 10 kisi, rütbeli veya düz asker olarak o dönemde bölgede hizmet etti. Haftada 2 ser 3 er operasyondalardi ve en önemlisi bizim ordumuz tam da gerektigi gibi gerilla taktigiyle kücük gruplarla operasyon yaparak her noktada itleri indiriyordu. Kulak diyeyim belki anlarsiniz.

mustafa1981
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:32

Alıntı:
Su anda elbette ders alinmis sekilde, dogru bir mücadele var. Ancak bunun sürekli ve degismez bir politika haline gelmesi önemli.

Bi zahmet. Yiğidi öldüreceksin ama hakkını yemeyeceksin demişler.

Alıntı:
Ayni sekilde bu sürecte basrollerde yeralanlarin (savunma ve icisleri bakanlari basta olmak üzere) günlük ic siyasette asla olmamalari, bir anlamda günlük siyasetten tamamen soyutlanmalari cok önemli.

Adam adı üstünde İç işleri bakanı siyasette olmayacak da ne yapacak.
Alıntı:
Gerekirse 2 tane icisleri bakanin olacak veya günlük siyasete bir bakan yardimcisi bakacak. Güvenlik konusunda görev yapanin siyasi cekismelerde, günlük politik konularda adi bile gecmeyecek. Yoksa iki maske takmayan bile, bakkallara dolusanlar bile o makama fren olabilir ki bunun örnegini gecenlerde yasadik.

Bir otobüsün iki şoförü olmaz. İç işleri bakanı içeride olan bütün konular ile ilgilidir.
Polisten aklınıza gelsin.
Ağaç devrilsin ilk Polisi ararlar
Yangın çıksın Polisi ara
Köpek ısırdı Polisi ara
Çöp birikti Polisi ara
Araba kazada hasar aldı Polisi ara.
Yani İç işleri bakanlığı. Her şey ile alakalı. İç siyaset de dahil her şeye karışır. Karışmak zorunda.

Alıntı:
Kilicdaroglunun Erdogan'in gizli ortagi oldugunu bile düsünüyorum ben. Kilicdaroglu Erdogan icin Allah'in bir lütfudur. O sayede maclara karsi taraf kalecisiz, tek bir defansi yokmus gibi bir durum var. Kilicdaroglu olacagina oraya bir bostan korkulugu bile dizseler Erdogan'in isi cok daha zor olurdu

Kılçtaroğlundan memnun olmayan Solculardansın herhalde.

Yine konu değişmiş. Olsun.
Alıntı:
Ancak ugurlarina her belaya razi geldigimiz filistinliler yine bizi arkadan vurunca (Uygur Türkleri), insallah diyorum bu sefer artik hakettikleri cevabi verelim.

Hem Akdeniz'de hem de her yerde israili kendi tarafimiza cekmek, en azindan cikarlarimiza engel olmamalarini saglamak zorundayiz. Istesek de istemesek de bu gercegi görmeye ve ona göre pozisyon almaya mecburuz.

Filistinlilere sonsuz destek olduğumuz algısı sizde tabulaşmış. Eskiden biraz öyle olabilir ancak şu anda hiç de öyle bir durum söz konusu değil.
Akdenizde İsrail kendi bize gelecek.
Bakmayın Akdeniz altından boru projeleri vs olduğuna mecbur bize yanaşacaklar.
Devletimiz İsrail,ABD ve İngiltere gerçeğini göz önünü alarak politika geliştiriyor. Siz katılmasanızda.
Türkiye nin en büyük düşmanı İsrail den ziyade şu anda Almanya ve Fransa ile Rusya dır.
İsrail şu anda listede geriledi.

safsata00

1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:34
SURİYE nin durumu ANLIK

ABD Ordusu Sözcüsü Myles Caggins: Koalisyon güçleri, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik olası bir saldırısını engellemek için söz vermedi.

ABD ve Fransa ordusu, Suriye'de YPG'li gruplara, insansız hava araçlarının çatışma sahasındaki kullanımı, hava indirme, topçu atışı ve askeri üslere yönelik saldırıların nasıl engelleneceği konularında eğitim verdi.

mustafa1981
1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 00:40

Alıntı:
Allah bilir ABD ne söz alarak size paketleyip vermiş APO yu ve örgütün bütün elemanları sağ salim yerindeyken,bunu başarı gibi görmek nedir.

Fetö Türkiye deki durumu kendi için hayırlı görmediği için ABD ye gitmeye karar verdi. Fetö nün karşılığında da ABD, apo yu verdi. Ancak asmama ve avukatları ile görüştürme kaydı ile.
Yani Aponun tutuklanması başarı mıdır tartışılır.
Fetö nun Askeriye ye sızmasından söz edeceksek.
İlk defa 1986 tarihli gazetede fetönün askeriye ye sızmasından söz edilmiştir.
Arkadaşlar ısrarla fetö sızıntısını sadece bu hükümete mal etmeye çalışıyorlar. Ancak güneş balçıkla sıvanmıyor işte.

Alıntı:
28 Aralık 1986 tarihli Nokta Dergisi haberi: Orduya sızan dinci grup: Fethullahçılar

safsata00

1 ay önce - Cum 31 Tem 2020, 01:00

Alıntı:
Nasil Ecevit zamaninda operasyon mu yoktu?

Sülalemden en az 10 kisi, rütbeli veya düz asker olarak o dönemde bölgede hizmet etti. Haftada 2 ser 3 er operasyondalardi ve en önemlisi bizim ordumuz tam da gerektigi gibi gerilla taktigiyle kücük gruplarla operasyon yaparak her noktada itleri indiriyordu. Kulak diyeyim belki anlarsiniz.

Bak daha yazılanın ne olduğunu bile anlamadan yazmaya başladın.Devlet zaten yurt içinde 40 yıldır bu örgütle savaşıyor ve istisnasız heryıl yüzlerce leş alıyor bu ECEVİT e özel birşey olmadığı gibi,zaten en başarısız hükümetlerde bile yapılan bu operasyonları sadece ECEVİT döneminde yapılmış gibi gösterip başarı diyemi sunuyorsun?
Ne demişim ben?
Alıntı:
Askeri budur diyebileceğimiz tek bir başarılı operasyon yoktur PKK yı yıldıracak.Paketlenip kapıya bırakılan neden verildiğini ECEVİT in bile bilmediği APO nun yakalanmasından sonra örgütün eylemlerini yeni bir lider seçip yeniden yapılanana kadar durdurmasını ECEVİT in başarısı gibi göstermeniz takdire şayan olmuş.

Bana sülalenizden askerlerin PKK nın belini kırıp TÜRKİYE de operasyon yapamayacak kadar yıldırıldığı bir operasyon söylermisiniz o dönemde?

sayfa 553
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET