Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 390
safsata00
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 13:48
LİBYA

UMH, Rus kiralık milis şirketi Wagner için çalışan "Vladimir Skopinov” adında birini öldürdüğünü duyurdu.

Rus Facebook'u VK'da da kiralık milisin fotoğrafı bulunmuş.

Batılı kaynaklara göre, halihazırda Libya'da 2 binden fazla Wagner milisi var.

mustafa1981
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:21

Alıntı:
Bu israil de ne TÜRKİYE KORKUSU VARMIŞ YA...

Safsata bunu ben yazsam yerden yere vururdunuz. Öyle olsun. Başlığı sen açtın ne de olsa.
Not: Bunu sana özelden yazmak isterdim ancak üyeliğin 2016 dan sonra açıldığı için sana özelden yazılamıyor.

ccahit
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:28

o korku duyanlar azılı yahudiler onlarda bildiğim kadarıyla çok büyük bir kitle değil ancak güç ellerinde ...

mustafa1981
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:37

Alıntı:
o korku duyanlar azılı yahudiler onlarda bildiğim kadarıyla çok büyük bir kitle değil ancak güç ellerinde

İsrail halkının yüzde 55 i İsrail devletinin Türkiye ile daha yapıcı ve olumlu ilişkiler gütmesini istiyor. Ancak İsrail devletini yönetenler o bahsettiğin azılı ve gücü elinde bulunduran Yahudiler olduğu için sonuç Türkiye ye karşı terör örgütlerini desteklemek(pkk,fetö,pyd, ypg,yrk vs vs vs ) oluyor işte.
Suriye deki İran milislerinden İsrail de rahatsız ancak Türkiye ile bu tehlikeyi yok etmeyi konuşmayı istemiyorlar nedense. Demek ki bizim ile ilgili de başka planları var.

akin87
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:43

Alıntı:
Suriye deki İran milislerinden İsrail de rahatsız ancak Türkiye ile bu tehlikeyi yok etmeyi konuşmayı istemiyorlar nedense.

Onlar direk uçaklarla bombalıyor.

mustafa1981
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:46

Alıntı:
Onlar direk uçaklarla bombalıyor.

Not:Beni direk alıntılamazdın Akın hayırdır?
Şam ı bombaladıklarını biliyorum akın. Onu kast etmedim. Anlamamışsın demek ki.
İsrail bizim ile birlikte İran milislerini bölgeden çıkarmayı görüşmüyor. ypg ve pkk ya verdikleri destek Türkiye ile tam olarak beraber hareket etmelerini engelliyor. Onu dedim.
Suriye deki İran varlığı İsrail ve ABD için de tehdit. Ancak ABD ve İsrail in başka hesapları var demek ki.

veysel döker
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:52

Herkes bi yoldaş seçmiş Suriye'de, Esad Rusya'yı İran'ı, PKK ABD'yi, Türkiye ÖSO'yu.

Hepsinin de kendine göre hesabı var. Kimi yerde çatışıyor kimi yerde paylaşıyor. Kimin eli kimin cebinde hesabı.

akin87
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 15:59

Senin yazdıklarına ek olarak yazdım. Hayırdır seni alıntılamak yasak mı?
Şam derken oradaki İran hedeflerini bombalıyorlar. Esed itine saldırmıyorlar, çünkü onun devrilmesi demek Kudüs yolunun açılması demek, bunu onlar da çok iyi biliyor...

mustafa1981
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 16:09

Alıntı:
Herkes bi yoldaş seçmiş Suriye'de, Esad Rusya'yı İran'ı, PKK ABD'yi, Türkiye ÖSO'yu.

Türkiye nin derdi Suriye den Türkiye ye gelen 5 milyon sünni Suriyeli arap ile şu anda Suriye de bulunan 4 milyon Suriyeli Sünni Arap için derinliği 35 km olan bir güvenli bölge oluşturmak. Çünkü bu kadar mülteciyi kaldırabilecek gücümüz yok. Rejim,Rusya ve İran da bu 9 milyon Suriyeli Sünni Arap ı kesinlikle Suriye de istemiyor. Yani Suriye nin toprak bütünlüğü bu adam ile mümkün değil. Türkiye keyfinden güvenli bölge istemiyor. Ne Suriye nin toprağında gözümüz var ne de petrolünde.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rusya nın derdi Akdeniz de (meşhur sıcak denizlere inme hedefi) üsler kurmak kalıcı olmak çıkarabiliyorsa petrole de hakim olmak.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rusların yanındaki kara gücü olan İran ın derdi Arap yarım adasını şiileştirmek Sünnileri öldürmek veya Türkiye ye sürmek (İsrail ile düşmanız diyorlar ancak şu ana kadar İsrail e bir şey yaptıklarını göremedik. Gücü yetmiyor demek ki. Ancak özellikle sünni halka çok da güzel gücü yetiyor bu rafizilerin!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ABD nin derdi ne dersek iki abd olarak yazmak lazım.
Trump Suriye nin kendilerine pahalıya patladığını düşünüyor petrol ve diğer gelirler ile para gelecek ise Suriye deki faaliyetlere karşı değil. Akdeniz e ulaşacak şekilde pyd ypg terör koridoruna ses çıkarmıyordu çünkü petrol ün Akdeniz e ulaşması Trump ın da işine gelirdi. Ancak özellikle Türkiye Fırat kalkanı, Zeytin dalı ve Barış Pınarı harekatları ile buralara operasyon yapınca hesaplar bozuldu. Suriye Trump a kar değil zarar ettirmeye başladı. Bu yüzden Trump ABD si Suriye den çıkalım demeye başladı ve çıkıyordu da.

Ancak diğer ABD(Pentagon, Globalciler,siyonistler, İsrail lobisi vs vs ) Suriye deki özellikle İran milislerinin tehlikesinden ve ypg ye desteklerinden dolayı Suriye de ABD nin tamamen çıkmasını istemedi.
Bunun için Trump ın azil süreci başladı. Trump da eli mahkum önce İsrail için Yüzyılın planı nı onayladı ondan sonra Suriye den çekilmeyeceklerini açıkladılar. pyd ye yeniden destek vermeye başladılar. (ki zaten hiç bir zaman destekten vazgeçmemişlerdi.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İsrail in derdini zaten söyledik
- Suriye deki İran milisleri.
-İsrail in desteklediği pyd ypg ye Türkiye nin operasyon çekme ihtimali. Yani Türkiye nin daha da güneye müdahale etme tehlikesi.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Yani Suriye meselesine bakıldığında Türkiye nin kaygılarının güvenlik,terör tehlikesi,mültecilerin can güvenliği ve ekonomik olduğu görülebiliyor.

mustafa1981
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 16:13

Alıntı:
Senin yazdıklarına ek olarak yazdım. Hayırdır seni alıntılamak yasak mı?

Yasak demedim zaten. Alıntılamazdın dedim. Daha çok bana yanıt yazanları alıntılayıp cevap yazarak dolaylı yoldan laf çakardın bana
Alıntı:
Şam derken oradaki İran hedeflerini bombalıyorlar. Esed itine saldırmıyorlar, çünkü onun devrilmesi demek Kudüs yolunun açılması demek, bunu onlar da çok iyi biliyor...

Esed diye bir şey kaldı mı onu sormak lazım. Esed in Putin in uçağını beklerken bir videosunu seyrettim.
Rus askeri esed i azarladı ve köşeye gitmesini işaret etti. En rütbesiz Rus askerinin bile daha çok sözü geçiyor Suriye de. Esed göstermelik. Arkasında İran rafizileri ve Rusya olmasa bir gün oturamaz o koltukta.
Zaten Suriye den kaçmak istediğine dair haberler çıkmıştı. Süleymani engellemiş.
Bilmiyorum belki de yalan haberdir?

sayfa 390
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET