Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
safsata00

1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:21

.@IsmailDemirSSB: ATAK II icin ortak calismaya gidilmesi konusunda Italyanlarla gorus birligi var.

Ustadim iki platformun birbirinin aynisi olmadigini henuz tek derinlemesine bilinen konu olan dis form uzerinden tek tek tanimlamis.

Bu tweet’in altina hala ATAK 2, AW249 uzerinden gelistirildi demek anlasilabilir bir sey degil.

https://twitter.com/TRex_SSS/sta tus/1098644677199302657

Eğer ismail demir in dediği doğruysa AW249 zaten ölü doğuyor demektir.Adamlar sıfırdan yatırım yapmaktansa zaten teorik olarak hazır ve sözleşmesi imzalanmış bir helinin peşinden geliyorlar.Üstelik ilk atak başarısız bir platformdan baya çevik ve göz alıcı bir alete evrilince versiyon 2 si yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır oluyor.Ekonomik durumları belli.Malumun ilanı olur.

safsata00

1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:22

Alıntı:
DÜNYADA KUTUPLAŞMA

Avrupa birliğinden çantayı alan ingiltere 6 Nesil Tempest uçağını geliştirirken, Fransa ve Almanya F 35 almayarak 6 Nesil müşterek savaş uçağı yapma kararı alıyorlar. Italya bunlara karşı ingiltere Tempest projesine, ispanya ise Alman Fransız projesine dahil oluyor...

6 Nesil uçak projeleri o ülkelerin bizde varız iddialarını devam ettirmek istemelerinin bir sonucudur..

Sarı yelekliler dalgası Fransada başlamadan sadece 2 gün önce Emmanuel Macron, ABD Nato gücü dışında bir avrupa birliği ordusu kurulması gerektiğini bir kez söyleye bildi...
Piyano çalan adam, duran adam, kırmızı elbiseli kadın.. tanıdık geliyormu... twitter.. sosyal medya sahiplerine burada da hizmet etmeye devam etti...

Kralları yiyen Arap Baharı... ne hikmetse Suud, BAE, Ürdün.. hiç uğramadı mesela...

Bazen Abd ve Rusya 'yı Dünyayı top yapmış birbirine pas atan iki Futbolcu gibi betimliyorum...

F35 olmazsa tempest projesi trenine bineceğiz gibi görünüyor.

safsata00

1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:35

40 yıl önce abd de burslu eğitim kazanan 3 adam...
1.afganistan hükümeti başkanı
2.Talibani uluslararası alanda temsil eden sözcü
3.Abd nin Afganistan büyük elçisi..
Varın gerisini komplo teorisi tarikatı üyeleri değilde akıl sahipleri düşünsün..

(+)

mustafa1981
1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:36

Alıntı:
F35 olmazsa tempest projesi trenine bineceğiz gibi görünüyor.

Safsata o projeye Türkiye ye alır mılar sence? Kaç yıla tempest i uçururlar sence?

_pirifani_
1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:41

Menfaatimiz neredeyse orada olacağız körükörüne bir tarafa bir ülkeye yakın olmayacağız her ülkeye aynı mesafede olacağız , duygusal değil mantıksal davranacağız . Bazılarımız körükörüne bir tarafın borazablığını yapmakta . Bende artık bu forumda insanımızın bağımsız düşünmesi için mücadele edeceğim , amerika rusya yok tam bağımsız Türkiye var

Misafir 469

1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:45

Tempest projesi söylenenler doğruysa gerçekten mükemmel. Keşke biz de katılabilsek ne iyi olurdu. İtalya ile iş yapabiliyoruz. Atak projeleri buna örnek.

safsata00

1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:49

Alıntı:
Safsata o projeye Türkiye ye alır mılar sence? Kaç yıla tempest i uçururlar sence?

Sahibi ingiltere ve zaten bizim TFX e teknoloji transferi tapıyor.Anlaşma yaparlarsa isveçte işin içinde ve Türkiye girerse hem mali hem teknik hemde pazar anlamında ciddi bir çarpan olur ve en az 5 yıl geriye çeker üretimi.İki ülkeninde türkiye ile yapısal bir sorunu yok ve iki ülkede uçak üretiminde tecrübe sahibi.Uçak BAE Systems, Rolls Royce, MBDA ve Leonardo ortaklığında geliştirilecek.Burda bize sıkıntı çıkaracak bir MBDA var.Oda olsada olur olmasada.Ama f35 e göre daha iyi olsada en az 5 yıl daha bekleriz ve TFX-MMU projesi kesinlikle hızlanır.

mustafa1981
1 yıl önce - Prş 21 Şub 2019, 23:55

Alıntı:
Sahibi ingiltere ve zaten bizim TFX e teknoloji transferi tapıyor.Anlaşma yaparlarsa isveçte işin içinde ve Türkiye girerse hem mali hem teknik hemde pazar anlamında ciddi bir çarpan olur ve en az 5 yıl geriye çeker üretimi.İki ülkeninde türkiye ile yapısal bir sorunu yok ve iki ülkede uçak üretiminde tecrübe sahibi.Uçak BAE Systems, Rolls Royce, MBDA ve Leonardo ortaklığında geliştirilecek.Burda bize sıkıntı çıkaracak bir MBDA var.Oda olsada olur olmasada.Ama f35 e göre daha iyi olsada en az 5 yıl daha bekleriz ve TFX-MMU projesi kesinlikle hızlanır.

F-35 olmayacak gibi duruyor. Cumhurbaşkanı s-400 kararından bu saatten sonra dönmeyecek gibi. TFX i bekleyecek kadar zamanımız da yok. F-35 işi olmazsa umarım bu tempesten uçak alırız. Ortak olamasak bile f-35 muadili bir uçak almak istiyorsak bu uçaktan almalıyız.
MBDA isveç in şirketi herhalde. İsveç pkk ya destek veren ülkeler arasında. Ancak ingiltere ikna ederse bekli bizimle aynı projede yer alırlar. İtalyanların sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Adamlar Avrupa birliğinden bile yılmış durumdalar bu aralar.
Düzeltme MBDA Airbus (37.5%), BAE Systems (37.5%), Leonardo (25%) ortaklı bir şirket. Sıkıntı çıkarma ihtimali derken Airbus u kastettin herhalde. İsveç sandım ben

Metehan209
1 yıl önce - Cum 22 Şub 2019, 00:02

Valla burası güzelmiş, ama adamın biri bizi burada da bulur diye korkuyorum Allah korusun

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 22 Şub 2019, 00:04

Mete şom ağzını açtın yakında gelir burayı da başımıza yıkar o eleman. Sus da biraz daha savunma sanayi konuşalım kardeş

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET