Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 300
mustafa1981
2 ay önce - Pts 16 Arl 2019, 01:38

Alıntı:
CHP Libya anlaşmasına karşı çıkıyor
Libya ile askeri anlaşma yarın TBMM'de görüşülecek. Görüşme öncesi CHP durumdan "endişeliyiz" dedi
Haber Merkezi | 15.12.2019 - 21:45

Türkiye ile Libya arasında imzalanan ‘Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası’ yarın TBMM Dışişleri Komisyonu’nda görüşülecek.

CHP ise anlaşmayla ilgili endişeli.

TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin askeri işbirliği anlaşması ile hem bölgede hem dünyada Libya’daki çatışmalı ortamda taraf tuttuğu izlenimini vermekte olduğunu söyledi.

CHP Libya anlaşmasına karşı çıkıyor

LİBYA'YA NİYE ASKER GÖNDERELİM

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Libya’ya asker gönderilebileceğine ilişkin açıklaması endişe vericidir” diyen Çekırözer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Askeri eğitim adı altında Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesinin önü kesinlikle açılmamalıdır. Bu adımlar hepimize Suriye iç savaşının başında yine CHP’nin tüm uyarılarına rağmen yapılan hataları anımsatmaktadır. Türkiye, Suriye benzeri yeni bir maceraya şimdi de Libya’da kesinlikle girmemelidir. Ülkemizi, Mehmetçiğimizi bir bataklığa sürükleyebilecek, bölgede istikrarsızlığa neden olabilecek böyle riskli bir adımdan vazgeçilmelidir.

AK PARTİ BU İŞE SON VERMELİ
Anlaşma Türkiye’nin Libya’daki savaşa doğrudan müdahil olmasıyla sonuçlanabilir. AK Parti hükümeti Libya’daki savaşın bir tarafı olmaya derhal son vermelidir. Türkiye, Libya’daki tarafların arasında bir gerilim unsuru olduğu sürece Libya’ya barış ve istikrar gelmeyecek, bu da Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki politikasını olumsuz etkileyecektir. Türkiye’nin ve KKTC’nin hak ve çıkarlarını etkin bir şekilde savunmak için, kaba güce değil diplomasiyi öncelemeye ve içine düştüğümüz yalnızlıktan bir an önce çıkmaya ihtiyacımız vardır.”
https://www.ensonhaber.com/chp-libya-anlasmasina- ...kiyor.html

medicus001
2 ay önce - Pts 16 Arl 2019, 02:04

Korkak, ödlek CHP!

Ne yapip edip Libya'nin yaninda olmaliyiz. D. Akdeniz'de anahtar Libya'nin elinde. Libya giderse cok ama cok sey gider. Sayet gec kalinmadiysa derhal ve acilen askerde gitmeli. Gönüllü istenirse onbinler gider o kukla diktatora karsi. Yeterki gec kalinmis olmasin.

mustafa1981
2 ay önce - Pts 16 Arl 2019, 03:18

Alıntı:
Korkak, ödlek CHP!

Bu yaptıkları ödleklik de değil, birilerinin sözcülüğünü yapıyorlar! Yazıklar olsun!

mustafa1981
2 ay önce - Sal 17 Arl 2019, 14:35

Alıntı:
Donald Trump küreselcilere yüklendi
Trump, küreselcilerin ABD'nin para kaybetmesini istediği açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'da bazı eyalet ve yerel yönetim yöneticileri ile yaptığı toplantının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

"BİZİM PARA KAYBETMEMİZİ İSTİYORLAR"
Çin ile yaptığı birinci aşama ticaret anlaşması için "Daha önce böyle bir anlaşma hiç yapılmamıştı." sözlerini kullanan Trump, 'küreselci'lere yüklendi. Trump, "Küreselciler, ABD mallarının üretimi için dış kaynak kullanıyordu. Bazı küreselciler bizim gerçekten para kaybetmemizi istiyor. ABD, bu insanların umurunda bile değil." görüşünü paylaştı.

"BU ÜLKEYE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Küreselcilerin bütçe açığını da umursamadığını savunan Trump, "Ben küreselcilerin tam tersiyim. Ben bütçe açıklarını sevmiyorum. Ben bu ülkede fabrikaların ve tesislerin kapatılmasından, başka bir ülkeye gitmelerinden de hoşlanmıyorum." diye konuştu.

Donald Trump küreselcilere yüklendi

Trump, ülkedeki durumu uzun yıllardır izlediğini belirterek, "Ben küreselci değilim. Bu ülkeyi seviyorum. Bu ülkeye sahip çıkacağız." diye konuştu.
https://www.ensonhaber.com/donald-trump-kureselci ...lendi.html

Zamanında onlar sayesinde dünyanın süper gücü olurken sesinizi çıkarmıyordunuz ama?
Öküz öldü ortaklık bozuldu.

safsata00
2 ay önce - Sal 17 Arl 2019, 17:19
AMERİKA

ABD Dışişleri Bakanlığı: [ABD Senatosu'nun Sözde Ermeni Soykırımı kararı] "Trump yönetimi, ABD Senatosunun aldığı karara rağmen, Ermeni Soykırımı'nı resmen tanımadığını söyledi."

Yakup

2 ay önce - Çrş 18 Arl 2019, 00:15

Trump yine bizden yana olmus..

Atakan8
2 ay önce - Çrş 18 Arl 2019, 01:09
Yaptirimlar Basladi

Tasarının Türkiye'ye bakan yönü ise, Rusya'dan S-400 savunma sistemi alması nedeniyle Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarının sevkıyatını yasaklıyor olması.

Ayrıca Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 füze savunma sistemleri nedeniyle Türkiye'ye yönelik CAATSA yasası kapsamında yaptırımların hayata geçirilmesi.

Senato'da yapılan oylamada 8'e karşı 86 oyla kabul edilen tasarı aynı zamanda TürkAkım projesine yaptırım uygulanmasını da kapsıyor.

Amerika Birleşik Devlerleri'nde Kongre'nin iki kanadı tarafından da onaylanan kanun tasarıları Trump tarafından veto edilebiliyor.

Bununla birlikte meclis üyeleri 3'te 2 çoğunluk ile tasarıyı yeniden kabul ederse Trump'ın veto hakkı kalmıyor.

Ancak Başkan Trump, tasarının Senato'dan geçmesi halinde imzalayacağını açıklamıştı.

TASARI TÜRK AKIMI ve KUZEY AKIM 2'yi de HEDEF ALIYOR

Yasa tasarısında Rus doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak ve önümüzdeki yıl kullanıma girmeleri planlanan Türk Akımı ve Kuzey Akım 2 ve projelerini de hedef alınıyor.

Tasarıda, her iki projede boru döşeme çalışmalarına katılan gemiler ve gemiler ile bağlantılı yabancı uyruklu kişilere yaptırım uygulanmasını da öngörüyor.

Türk Akımı, Rus doğalgazını Karadeniz üzerinden Türkiye'ye; Kuzey Akım 2 ise Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya taşıyacak.

KIBRIS RUM YÖNETIMI'ne SILAH AMBARGOSU KALDIRILIYOR

NDAA yasası ayrıca Kıbrıs Rum Yönetimi'ne silah ambargosunun da koşullu olarak kaldırılmasını öngörüyor.

Yasa tasarısında, Rus askeri gemilerinin Kıbrıs limanlarına yakıt ikmali ve bakım hizmetleri için demirlemesi halinde hassas teknolojilerin satışının gerçekleşmeyeceği belirtiliyor.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada bu konuyla ilgili, "Ada'daki çözüm çabalarına sekte vurmaktan ve tehlikeli bir tırmanışa yol açmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Silah ambargosu 1987 yılında Ada'da silahlanma yarışını önlemek ve Türk ve Rum kesimleri arasında barış anlaşmasının önünü açmak için getirilmişti.

mustafa1981
2 ay önce - Çrş 18 Arl 2019, 01:22

Alıntı:
Senato'da yapılan oylamada 8'e karşı 86 oyla kabul edilen tasarı aynı zamanda TürkAkım projesine yaptırım uygulanmasını da kapsıyor.

Aslında buradan bile dertlerinin sadece s-400 olmadığı net şekilde anlaşılıyor.
Yaptırımları yapmışlar veya yapmamışlar bu Türkiye nin duruşunu etkilememeli. Ellerinden geleni artlarına koymasınlar!

Atakan8
2 ay önce - Çrş 18 Arl 2019, 01:28

Mustafa bak senin fikirlerini destekler nitelikte, Cumhurbaskani'nin bi kaç sene önceden/eskiden görüsme veya görüsmeler gerceklestirdigi Cumhuriyetçi Senatör Graham 1-2 ay önce ne demisti?

Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu açıktan eleştiren Amerikalı senatör Lindsey Graham, Türkiye'ye karşı, İran'a uygulanan yaptırımlardan bu yana en "felç edici" yaptırımlar üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Graham Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin Kürtlere yaptığı kabul edilemez saldırıdan kaynaklanan hesap verme günü geliyor. Kongre’nin Başkan’la birlikte sürdüğü çalışmaya liderlik ediyorum, İran'a uygulananlardan beri en 'felç edici' yaptırımlar olacak" ifadelerini kullandı.

Graham ayrıca, "Türkiye'nin Suriye'deki felaketi kontrolsüz bırakılırsa Ortadoğu'yu da İran kadar istikrarsızlaştıracak. Bu ABD'ye ve müttefiklerimize hasar verir" diye ekledi.

Cumhuriyetçi senatör, bugün yaptığı başka bir açıklamada, "Türkiye’nin operasyonu sadece IŞİD, İran ve Rusya’ya yarayacak. Bu durum İsrail için bir kabusa dönüşecek. Türkiye, iyi bir NATO müttefiki değil" ifadelerini kullamıştı.

ccahit
2 ay önce - Çrş 18 Arl 2019, 01:39

Umarım hükümet incirlik ve kürecik kozunu oynar artık ok yaydan çıktı savunma degil hücum dönemi
Türkiye bir idealin peşinden gidiyorsa kükremesi gereken yerde susmamalı belki o gün bu gündür...

sayfa 300
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET