Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ABD nin müttefikimi yada RUSYA nın yoldaşımı oluyoruz.?Yoksa başka yol mu var?
« önceki   123 ... 111112113 ... 148149150   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 112
Halibo46
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 19:07
..

Koray bey kabul edin artık sol ittihatçı gelenek abd egemen gücü olan siyostlerin türkiye versiyonu olan sebatayistlerin proje siyasal ideolojik hareketidir bu ülkenin cumhuriyetin ilk yıllarında %80 lerde olan müslüman muhafazakar tebaasına karşı baas vari darbeci geleneğidir suriyede ırakta baası kuranlar ne hikmetse size göre TÜRKİYEYİ boşmu geçtiler ki türkiyenin baas rejimini oluşturmamışlar

Halibo46
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 19:36
..

Koray kardeşim ne yazıkki mızrak çuvala sığmıyor artık foyalarınız ortaya çıkıyor çuvalı neresinden tutarsanız tutun mızrağın ucu elinizde kalıyor geçmişte şanslıydınız bilgnin günümüzdeki yayılma hızı geçmişte yoktu insanları algılarınızla etkileyip kandırabiliyordunuz ama bugün oluşturduğunuz algının dağılması günleri bulmadan dağılıyor bu yüzden artık savunurken yalanlara sığınmayın neyse onu anlatın ha eğer yapılan bunca haksızlıktanda ders almak gerekir yada hani dediğin gibi osmanlı dönemi sebatayist yapılanmayı araştır öğren sebatay sevi emanuel karasu haim nahum teodor herzl MOİZ KOHEN bunları araştır ki doğruya ulaşabilesin sizr bi idroloji dayattılar bilinçaltınıza yerleştirdiler sizdr sorgusuz sualsiz kabul ettiniz de bu ideolojinin nasıl kimler tarafından oluşturulduğunu hiç düşündünüzmü beynine bilinç altına yerleştirilen ideolojik kalıpları kontrol et tekrar sorgula ve evet belki zor gelecektir ama hakka hakikate ulaşabilmek için kendini tekrar resetle bence Mustafa kardeşim ben sana teşşekkür ederim hakkı hakikatı bıkmadan usanmadan savunduğun için gerçekten senin safsatanın selçuk beyin yazılarını severek takip ediyoruz Allaha emanet eder ben tekrar okuyucu moduna geçer sizleri zevkle takip ederim Hadi ALLAHA EMANET OLUNUZ

safsata00
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 20:57

Mustafa sana birşey diyeyim ama kızma muhabbetiniz çok hoşuma giidiyor diye düşünürken birden aklıma geldi.Koray bu yorumları yazarken mustafa simdi bunu okuyunca deli olacak diye kıs kıs gülerek yazıyordur bak kalıbımı basarım.Hatta sırf seni kızdırmak için bile bazen yorum attığını düşünmeye bile başladım niyeyse artık...

safsata00
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 22:43

ABD, Türkiye’ye CAATSA yaptırımları uygularsa Türkiye misillemede bulunacak:

Turkish Foreign Minister Mevlüt Cavusoglu said on Friday that Ankara is ready to respond to Washington if sanctions are imposed due to the acquisition of Russian S-400 anti-aircraft missile systems, the head of the Turkish foreign ministry announced at a meeting with the editors of the Anatolian Agency.

http://ehamedya.com/turkey-to-retaliate-if-the-us ...24493.html

safsata00
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 22:44

İsrailli Bakan'dan ABD ve NATO’ya Türkiye karşıtı çağrı
İsrail Güvenlik Kabinesi Üyesi ve Çevre Bakanı Zeev Elkin, "ABD ve NATO, gelişmiş silahlara sahip olmaya çalışan Türkiye’ye gözleri kapalı bir şekilde güvenmemelidir." dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/-israilli-bakandan ...ri/1504563

mustafa1981
1 ay önce - Cum 14 Hzr 2019, 23:30

Alıntı:
Mustafa sana birşey diyeyim ama kızma muhabbetiniz çok hoşuma giidiyor diye düşünürken birden aklıma geldi.Koray bu yorumları yazarken mustafa simdi bunu okuyunca deli olacak diye kıs kıs gülerek yazıyordur bak kalıbımı basarım.Hatta sırf seni kızdırmak için bile bazen yorum attığını düşünmeye bile başladım niyeyse artık..

Ne demek safsata sana kolay kolay kızmam ben Ben karşımdaki adamın ciddi konuştuğunu kafa bulmadığını düşünerek karşımdakine saygı duyarak yazı yazmaya çalışırım.
Ancak son tahlilde Koray ın artık beni kızdırmak için bu yazıları yazdığını düşünmeye başladım. İşi artık dalga geçme boyutuna getirdi.
İlk önce iş S-400 konusu idi. Kendisi S-400 lerin alımayabileceğini, Alırsak ABD nin ağır ambargosuna uğrayacağımızı, Savunma sanayinin bu ambargoyu atlatamayacağını, harbe hazırlık olarak düşük seviyede kalacağmızı bu yüzden ABD nin suyuna gidilmesini, yani basit tabir ile dereyi geçinceye kadar ayıya dayı denilmesi gerektiğini savunuyordu.
-Ondan sonra ben bu konularda geri adım atılmasının bize kazandırmayacağını kaybettireceğini ısrarla anlatmaya başladım. Bir yerden sonra herhalde baş edemedi.
-Ondan sonra konuyu ABD nin pkk, ypg, fetö, mısır da sisiyi destekleme. İsrail in kendine göre haklı olduğu konularına atlatmaya başladı. (işte burada üste çıkmak için mi dersin yoksa konuyu değiştirmek için mi dersin başka dallara konu taşındı)
-O iddalarını da çürütünce bu sefer beni kızdıracak şekilde yalan yanlış argümanlar ortaya sürme yoluna gitti.
-O da neydi (benim ak partiye oy vermediğimi biliyordu onlara ne kadar iftira atsa beni kızdırmadığını anladı) sağcı olduğumu anladığından sağcılara ve Müslümanlara çamur atmaya başladı.
*Darbelerin arkasında sağcılar var dedi( ben o savını çürütünce sen yanlış anladın ben öyle demedim ayağına yatmaya başladı )
*6. filoyu kıble ilan eden Müslüman kılıklı adamlardan söz etti ve bunlar sanki İslamın temsilcileri gibi lanse etmeye çalıştı. Bundaki amacı da beni sinirlendirmekti. Yada içten içe kendi aklınca dalga geçiyordu.
*Mhp yi (Milliyetçilere bok atmamın beni kızdırdığını anlamış olacak ki) ABD kurdu dedi. Sağcılar hep abd yi savunuyordu dedi. Darbeleri sağcılar destekliyordu dedi. Yalandan kim ölmüş
*Daha da gaza gelip Ak partiyi ABD nin kurduğunu filan söylüyor. Ak partiyi ABD kurdu ise şu andaki Ak parti hiç de ABD ye hizmet etmiyor. ABD eline yüzüne bulaştırmış demek ki.

Yani beni kızdırmak için (belki de kendince dalga geçtiğini düşündüğü için) sağcılara, Müslümanlara, milliyetçilere yalan yanlış iftiralar atmaya başladı.
Ha aklınca beni kızdırıyor dalga geçiyor olabilir. Ancak ben yinede bu yalanlarına sessiz kalmadım.
Bak bu sayfayı da okuyanlar varmış. Bilgilerimiz de tazelenmiş oldu böylece.
chp ve solun hep yaptığı şeydir zaten bu çamur at yapışmasa da izi kalır.
Her türlü gayri meşru iş bize serbest, yalandan kim ölmüş kafasıyla yazıyor ancak o iş o kadar basit değil. Bende adamın yanına kar bırakmam bu yalanları! Böyle mors ederim.
Arkadaş sürekli inkar, yalan, iftira yönteminin kendini üste çıkaracağını zannediyor.
Aslında kendi kendini kandırıyor. Kendisini küçük düşürerek kendisi ile dalga geçilmesini sağlıyor.
İftiralarına gerekli cevapları yazdığımda da aslında kendisi sinirden deliye dönüyor.
Bak sende anlamışsın Koray ın gerçek derdini.
Koray benden sana ekmek çıkmaz kardeş. Havada karada ağzının payını veririm sana.
Hadi şimdi sen inkar politikana devam et kardeş. Belki kendi yarattığın dünyada haklı olduğunu sanırsın.
Gerçekler orada duruyor. Kimsenin gücü yetmez o gerçekleri değiştirmeye. İnsan sadece kendini kandırır.
Ben her daim hazırım. Yalanları insanların yüzüne vurmakta tereddüt etmem
Bakalım şimdi aklınca beni kızdırmak , dalga geçmek için ne hakkında nasıl bir yalan karalama kullanacaksın? Neye çamur atacaksın?
Yalan söylemek senin için çok kolay bir şey olmuş. Ondan sonra da inkar ederek kurtulmaya çalışıyorsun. Bu kafa sana hiç bir şey kazandırmaz. Sana duyduğum saygı iyiden iyiye azalmaya başladı Koray. İşi iyice ayağa düşürmeye başladın sen!
İnkar etmek seni kurtarmayacak onu da söylemiş olayım. Hadi sen şimdi inkara ve yalanlara başla peşinen.

korayguray
1 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 00:51

Mustafa...

Dün akşam
Alıntı:
Yatıyorum ben senin yalanlarını yarın dinlerim artık

Mesajından 15 dakika sonra bana cevaben tekrar yazdın...

Ben de senin sinirlendiğini düşündüğümden ve sinirlenmeye gerek yok gevşeyelim diye

Alıntı:
Dayanamayıp tekrar girdin dimi

diye bir espri yaptım ve ardından senin:

Alıntı:
Bundan sonra Forum başlığına uygun paylaşımlar yapalım. Öte türlü bir arpa boyu yol alamayacağız.

Mesajına cevap olarak yazıp onay verdim... işareti benim bildiğim kadarıyla "tamam", "OK", "onaylama" anlamında !

Dün geceki bu son yazışmamıza rağmen Safsata'nın yorumuna kısa bir cevap verip konuyu kapatmak yerine bu gece benden bahsederek yine aynı konularda yazıp üstelik bir de:

Alıntı:
Ben her daim hazırım. Yalanları insanların yüzüne vurmakta tereddüt etmem
Bakalım şimdi aklınca beni kızdırmak , dalga geçmek için ne hakkında nasıl bir yalan karalama kullanacaksın? Neye çamur atacaksın?

yazdın...

Kendinle mi çelişiyorsun, yoksa biraz çabuk mu "gaza" geliyorsun....

Safsata...

Alıntı:
Koray bu yorumları yazarken mustafa simdi bunu okuyunca deli olacak diye kıs kıs gülerek yazıyordur bak kalıbımı basarım.

Yazarken değil, genelde Mustafa'nın yazdıklarını okurken kıs kıs olmasa da biraz gülümseyerek okuyorum...

Bu arada Mustafa, benim yazdığım fikirlerimi ve düşüncelerimi neden sürekli "yalan" olarak yorumlama ihtiyacındasın? Aynı fikirde değilsen karşıt fikrini yaz, eleştir... Zaten bunu yapıyorsun ama "yalan" ne demek ? Sadece sen ve senin fikrindekiler doğruyu söylüyor seninle aynı fikirde olmayanlar yalan mı söylüyor...?

Sanıyorum ergenlik/erken gençlik dönemindeki çevren oldukça sabit fikirli, farklı düşüncelere kapalı ve tek yönlüydü... Bu özellik genelde o yaşlardaki çevreden edinilir...

mustafa1981
1 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 01:05

Alıntı:
Dün geceki bu son yazışmamıza rağmen Safsata'nın yorumuna kısa bir cevap verip konuyu kapatmak yerine bu gece benden bahsederek yine aynı konularda yazıp üstelik bir de:

Biraz da sen sinirlen Koray ne olacak sen 10 gün yokum rahatsın dedin MAŞŞALLAH her saat buradasın çok güzel yanıt yazıyorsun çatır çatır. 10 gün Yokum dediğin halde buradasın. Bırak da ben de bir şeyler yazayım sana. Biraz da ben rahatlayayım. Ben seni kızdırayım
Alıntı:
Yazarken değil, genelde Mustafa'nın yazdıklarını okurken kıs kıs olmasa da biraz gülümseyerek okuyorum
..
Ben seni anladım zaten. Senin amacın beni kızdırmak sinirlendirmek. Söylediklerinin doğru olmadığının sende farkındasın.
Alıntı:
Bu arada Mustafa, benim yazdığım fikirlerimi ve düşüncelerimi neden sürekli "yalan" olarak yorumlama ihtiyacındasın?

Çünkü yalan söylüyorsun. İftira atıyorsun.
Neden öyle yaptığımı iddia ediyorsun madem öyle amacım ne diye soruyorsan.
Amacın, Üste çıkmak, beni sinirlendirmek, kendince eğlenmek. Bunun için de sürekli benim değer verdiğim görüşe, inanca yalan yanlış şeylerle iftira atıyorsun, çamur atıyorsun. Bunun beni kızdıracağını biliyorsun çünkü.
Alıntı:
Aynı fikirde değilsen karşıt fikrini yaz, eleştir..

Yazdım da ne oldu? İftiralarını, yalanlarını çürüttüm ancak sen sanki hiç o iddialarda bulunmamışsın gibi inkar ettin. Yada sanki onları hiç okumamışsın gibi başka konuları açıp o konularda yalan yanlış şeyler yazmaya başladın. Yukarıda söylediğim gibi amacın beni sinirlendirmek ve dalga geçmek veya bir şekilde kendini rahatlatmak.
Alıntı:
Zaten bunu yapıyorsun ama "yalan" ne demek ? Sadece sen ve senin fikrindekiler doğruyu söylüyor seninle aynı fikirde olmayanlar yalan mı söylüyor...?

Onu yapan sensin işte.
Senin iddilarını sayfalarca yazı ile çürüttüm de ne oldu? Karşılığında inkar ettin.
Konuyu değiştirdin. Söylediklerimi sulandırdın. Kaynaksız iddiaların ile beni sinirlendirdin.
Amacın da oydu zaten.
Alıntı:
Sanıyorum ergenlik/erken gençlik dönemindeki çevren oldukça sabit fikirli, farklı düşüncelere kapalı ve tek yönlüydü... Bu özellik genelde o yaşlardaki çevreden edinilir...

Beni nereden tanıyorsun da bu fikre kapıldın? Ön yargı da da kimse eline su dökemez desene
Benim yaşımı biliyorsun Koray sen kaç yaşındasın? Beni ne kadar tanıyorsun?
Ne okuduğumu biliyor musun? Şimdiye kadar hangi kitapları okuduğumu biliyor musun?
Hangi çevrede yetiştiğimi biliyor musun?
Bunu söyleme hakkını kendinde nasıl buluyorsun.
Senin sorunun da bu işte artık kibirden midir nedir beni yobaz, cahil olarak gördüğün için bu şekilde kendince bir mantık ile hep haksızmışım gibi yazıyorsun.
Son zamanlarda işi dalga geçme boyutuna da getirmeye başladın.
Aklın sıra beni de kızdırıyorsun bu aslı astarı olmayan kaynaksız yazıların ile.
Asıl ben sana şunu söyleyeyim sen o iftiraları attığın zaman bu söylediklerinin doğru olduğuna mı inanıyorsun? Yada sen öyle söylüyorsun diye bizim inanmamızı mı bekliyorsun?
SIRF SEN SÖYLEDİN DİYE????????

korayguray
1 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 01:45

Halibo46

Alıntı:
araştır ki doğruya ulaşabilesin sizr bi idroloji dayattılar bilinçaltınıza yerleştirdiler sizdr sorgusuz sualsiz kabul ettiniz de bu ideolojinin nasıl kimler tarafından oluşturulduğunu hiç düşündünüzmü beynine bilinç altına yerleştirilen ideolojik kalıpları kontrol et tekrar sorgula ve evet belki zor gelecektir ama hakka hakikate ulaşabilmek için kendini tekrar resetle

Bu düşüncenize katılıyorum...

Umarım siz kendiniz için de bu yazdıklarınızı uygularsınız bir gün...

safsata00
1 ay önce - Cmt 15 Hzr 2019, 02:25

Alıntı:
Yazarken değil, genelde Mustafa'nın yazdıklarını okurken kıs kıs olmasa da biraz gülümseyerek okuyorum

Nedense putty geldi aklıma birden yine gülmeye başladım ya...

sayfa 112
« önceki   123 ... 111112113 ... 148149150   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET