Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 111
korayguray
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 01:30

Alıntı:
Darbelerin arkasında senin chp ve inönünün olduğunu kabul etmiyor musun? Yada Darbelere solcuların alkış tuttuğunu kabul etmiyor musun?

60 darbesi İnönü'nün işine gelmiştir ama darbeci olduğunu kesin olarak göstermez. Böyle bir ihtimal kesin yok diyemem ama. Askerin İstiklal Savaşı Komutanı İnönü'ye sahip çıkma isteği de motive etmiştir, darbe öncesi yaşanan hukuksuzluklar da. SSCB yakınlaşması ABD'nin aktif yada pasif desteği ihtimalini çok yükseltiyor ama kesin bir kanıt yok.

Celal Bayar'ın aile mektuplarını kanıt gösterme hiç. Yarın, öbür gün Apo'nun ailesinden biri mektup yazıp "Aslında çok iyi niyetli biriydi" derse bunu ciddiye mi alacağız....

12 Mart'ın en önemli sebeplerinden biri aşırı solu kontrol etmektir. Sol destekli olma ihtimali yok.

80 darbesi dersen, seninde çok defa yazdığın CIA'in "Bizim çocuklar" çocuklar dediği kim ve darbe kime yaramış ona bakmak lazım... Bu da bizi Siyasal İslam'a götürüyor ne yazık ki... 80 darbesi solu biçmiştir...

Alıntı:
Başka bir solsun yani. O zaman Dsp veya Aşırı sol olması lazım. Umarım hdp değildir

Bir keresinde oy verecek kimseyi bulamayıp, boş oy atmamak için şu garibanlara vereyim bari deyip TKP'ye oy verdiğim vardır

Alıntı:
....Yani kendin ile bayağı çelişiyorsun.....Ancak kendi kendini yalanladığının farkında değilsin belli ki.

Şartlar değişiyor, zaman değişiyor, iş birlikçiler değişiyor... Zemin kaygan...

Alıntı:
Mhp yi de cia eğitmişti değil mi? ABD kurmuştu MHP yi Üste çıkma adına yalan söylüyorsun resmen! Amatör siyaset başka bir şey bir görüşe çamur atmak başka bir şey. 9 ışık doktrinini oku bence. MHP ve milliyetçi görüşü daha iyi anlarsın belki. MHP veya milliyetçi görüş ne ABD ci ne de Rusçudur. Bunların hepsine karşı Türk milliyetçiliğini savunur ancak dini de bunun dışında bırakmaz.

Oy verenler, ülkü ocaklarında milletini yüceltenler gençler öyle inanır, öyle düşünür. Ama aslında neye hizmet ettiklerini bilmezler, ya da çok sonra anlarlar. Anlayanlar ya kabullenip çarka dahil olurlar yada uzaklaşırlar... Sadece MHP için söylemiyorum bunu. Bütün iktidar ve muhalefet için geçerli. 6 ok, 9 ışık gibi şeylerin altına yazılanlar çok kişiyi cezbeder... Ama içini neyle doldurduğun, nasıl uyguladığın önemli...

Bu ülkede hem iktidar, hem de muhalefet uzaktan kumandalıdır.

korayguray
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 01:56

Alıntı:
Öyle bile olsa Atatürk öldükten 1 ay sonra İnönü paraları piyasaya çıkmıştır. 1930 lar döneminde kağıt para basılması için yıllar önceden uğraşman gerekiyordu.
Demek ki İsmet İNÖNÜ daha Atatürk yaşarken 1936/37 de bu kendi resmi olan paraları bastırmıştı.
Demek ki yıllar öncesinden İnönü kendisinin Cumhurbaşkanı olacağını biliyordu.

Yine yazayım... Kendi çıkarımların mutlak gerçekler olmayabilir... Bu kadar kaptırma kendini...

Alıntı:
Darbelere karşı çıkanlar Solculardır diye iddia ediyor musun halen? Ona cevap yazmıyorsun ısrarla

Çok ilginç 2 kere yazdım ama ikisi de görünmüyor

3.kere yazıyorum bu akşam...

60 ihtilali İnönü'nün işine gelmiştir ama bu O'nun kesin olarak darbeci olduğunu göstermez. Bir ihtimal olabilir... İstiklal Savaşının önemli bir Komutanına karşı yapılanları hazmedemeyen askerler olabilir... SSCB yakınlaşması ve Menderes'in artık beklentiyi karşılayamaması veya kontrol edilememeye başlanmış olması ABD'nin aktif veya pasif desteğini çok mümkün kılıyor. Ama her biri iddia... Celal Bayar'ın aile mektuplarını kaynak gösterme bence... Yarın öbür gün terör örgütünün elebaşının ailesinden biri çıkıp "Aslında çok iyi niyetliydi" diye mektup yazsa, ona hak mı vereceğiz Allah aşkına...

12 Mart Muhtırasının sebeplerinden biri aşırı soldu... Sol tabii ki desteklemedi.

80 darbesinde senin de bahsettiğin "Bizim çocuklar" kimdi ve darbe kime hizmet etti diye sormak gerek. Cevaplar bizi Siyasal İslam'a götürüyor. 80 darbesi zaten solu biçmiştir...

28 Şubat kendisini "Kemalist" tanımlayanların ABD destekli eylemidir. Solcuları çok sevindirmiştir. Aşırılıkları olmuştur... Muhtemelen yapanlar da gerçek niyeti anlayamamışlardır...

15 Temmuz içinde solcu olma ihtimali pek yok sanırım

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 01:56

Koray nasıl işine geliyorsa öyle yazıyorsun. Bu huyundan vazgeçmeyeceksin. Chp ve inönüyü savunduğun kabak gibi ortaya çıkmış. Ne kadar inkar etsende chp ve inönüyü savunuyorsun.
6
Alıntı:
0 darbesi İnönü'nün işine gelmiştir ama darbeci olduğunu kesin olarak göstermez. Böyle bir ihtimal kesin yok diyemem ama. Askerin İstiklal Savaşı Komutanı İnönü'ye sahip çıkma isteği de motive etmiştir, darbe öncesi yaşanan hukuksuzluklar da. SSCB yakınlaşması ABD'nin aktif yada pasif desteği ihtimalini çok yükseltiyor ama kesin bir kanıt yok.

60 darbesi İnönünün darbeci olduğunu göstermezmiş Sen inandın mı acaba bu sözüne?
60 darbecilerinin İnönüyü Cumhurbaşkanı olarak tanımaları bile İnönünün işin içinde olduğunun kanıtıdır. Sonrasında seçim ile gelemediği iktidara darbeciler sayesinde 4 yıl daha gelebildi.
İşine yaramıştır derken sorumlusu da o oluyor işte. İhtimal yok diyemem derken aslında gerçeğin öyle olduğunu da bal gibi biliyorsun. Menderes in asılması bile İnönünün işidir. Menderes asılmasaydı. Yarın bir gün serbest kalsaydı ve tekrar siyasete girmeyi başarsaydı herhalde bu darbenin hesabını ilk önce İnönüden soracaktı. Bunun ihtimali bile İnönüyü korkuttuğundan Menderes in ölmesi gerekiyordu.
Adamı suçlu gösterebilmek için Sevgilisi bile mahkemede dinlenmiştir. Menderes karısını aldatıyor diye asılması gerekmiyordu herhalde Adamın itibarını da beş paralık ettiler.

Alıntı:
Celal Bayar'ın aile mektuplarını kanıt gösterme hiç. Yarın, öbür gün Apo'nun ailesinden biri mektup yazıp "Aslında çok iyi niyetli biriydi" derse bunu ciddiye mi alacağız....

Celal Bayar ile Apoyu aynı kefeye koyman facia olmuş resmen Celal Bayar terör örgütü lideri miydi yani? Üste çıkma adına saçmalamışsın resmen! O mektupdan bayağı rahatsız olmuşsun demek ki.
Alıntı:
12 Mart'ın en önemli sebeplerinden biri aşırı solu kontrol etmektir. Sol destekli olma ihtimali yok.

12 mart ın başlangıcında sol destek vermiştir. Sonrasında da Chp den ayrılan Nihat erim hükümeti kurmuştur. o nasıl bir darbe ki hem solu kontrol etmek için yapılıyor hem de sonrasında sol görüşten chp den birisine hükümet teslim ediliyor
Alıntı:
80 darbesi dersen, seninde çok defa yazdığın CIA'in "Bizim çocuklar" çocuklar dediği kim ve darbe kime yaramış ona bakmak lazım... Bu da bizi Siyasal İslam'a götürüyor ne yazık ki

Yine saçmalamışsın. Ne desem haklıyım kafasıyla yazdığın için öyle oluyor işte. 80 darbesinin sebebi Sol görüşlü Generallerin (daha doğrusu chp kafasındaki generaller) Amerikan üslerini açmak için 80 darbesini yapmasıdır. Bunun için de 77 den itibaren ABD tarafından sağ ve sol görüşlüler birbiriyle çarpıştırılmıştır.
Türkiye de binlerce okumuş genç ABD oyunları için canını vermiştir. Darbe nasıl Siyasal islam a (siyasal İslamı da açıklasaydın bi zahmet?) nasıl yaramış?
Darbeden sonra o generaller Türkiye yi 3 yıl daha yönetmişlerdir. Sonrasında Özal geldi iktidara. İddia ettiğin gibi İslami bir parti de değildi ANAP.
Alıntı:
Bir keresinde oy verecek kimseyi bulamayıp, boş oy atmamak için şu garibanlara vereyim bari deyip TKP'ye oy verdiğim vardır

Ooooooooooooo KOMİNİSTSİN yani Yine de içgüdüsel olarak chp ve inönüyü korumaya çalışıyorsun ama Şimdi neden AMerikancı oldun onu anlayamadım ben?
S-400 konusunda, pkk konusunda, israil konusunda, mısır konusunda ABD yi haklı görüyorsun ? Biliyorum inkar edeceksin ben olan durumu söylüyorum, gerçekler var falan filan saçmalıklar inkarlar.............

Alıntı:
Şartlar değişiyor, zaman değişiyor, iş birlikçiler değişiyor... Zemin kaygan.

Her kalıba girerim diyorsun yani? Yeri gelir kominist, yeri gelir kapitalist
İnsanın belli kuralları duruşu olmalı bu dünyada. Öyle bir kaygan zemin yok. Düşersen geri kalkarsın görüşün tam tersi yönde değişmez.
Alıntı:
Oy verenler, ülkü ocaklarında milletini yüceltenler gençler öyle inanır, öyle düşünür. Ama aslında neye hizmet ettiklerini bilmezler, ya da çok sonra anlarlar. Anlayanlar ya kabullenip çarka dahil olurlar yada uzaklaşırlar... Sadece MHP için söylemiyorum bunu. Bütün iktidar ve muhalefet için geçerli. 6 ok, 9 ışık gibi şeylerin altına yazılanlar çok kişiyi cezbeder... Ama içini neyle doldurduğun, nasıl uyguladığın önemli...

işte senin en büyük yanlışın da bu Koray. Ben öyle düşünüyorum diye mutlaka öyledir diye iddia ediyorsun. Ancak fena halde çuvallıyorsun. Her şeyi çözdüğünü bildiğini sanıyorsun ancak ne kadar cahil olduğunun farkında bile değilsin. Derler ya yanlış bilenden hiç bilmeyen daha iyidir. Sen aslında cahil de değil de yanlış bilensin. Kendi kafana göre bir dünya oluşturmuşsun. Her şeyi çözdüğünü bildiğini düşünüyorsun ancak yanlış biliyorsun! Ve bu yanlış düşünceni kabul etmeye de niyetin yok!

Alıntı:
Bu ülkede hem iktidar, hem de muhalefet uzaktan kumandalıdır.

Senin chp, Tkp filan uzaktan kumandalı değil ama. Sen çözmüşsün her şeyi Koray
Her şeyin en iyisini ben bilirim kibri seni tanımlamaya yetiyor. Aslında çok da bir şey bilmiyorsun. Bildiklerinin çoğu önyargılar, yanlış beyanlar , ve temennilerden oluşuyor.
Seninle boşuna konuştuğumun farkındayım. Ne desem yine o yalan yanlış düşüncelerini savunmaya devam edeceksin. Sağa ve İslam a ne kadar iftira atsan da çamur atsan da tutmaz boşuna uğraşma bence. Burada sadece kendi egonu tatmin ediyorsun. Bir şey başardığın yok. Onu da bil istedim.

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 02:12

Alıntı:
Yine yazayım... Kendi çıkarımların mutlak gerçekler olmayabilir... Bu kadar kaptırma kendini...

Niye seninkiler oluyor ama? Sen pencereyi açınca güzel hava geliyor da ben açınca neden cereyan yapıyor
Alıntı:
İstiklal Savaşının önemli bir Komutanına karşı yapılanları hazmedemeyen askerler olabilir..

Haaa işte kabul ettin 60 darbesinin arkasında inönü olduğunu. İstiklal savaşının komutanına ne yapılmış onu da açıklasaydın? Bir şey yapılmış olsa bile onun karşılığı darbe midir? Menderes in asılması mıdır? Sonrasında iktidara inönüyü getirmek midir? Neyi savunnduğunun farkında mısın?
Ama normal senin gibi bir solcunun darbelerden yana olması beni şaşırtmaz.
Alıntı:
SSCB yakınlaşması ve Menderes'in artık beklentiyi karşılayamaması veya kontrol edilememeye başlanmış olması ABD'nin aktif veya pasif desteğini çok mümkün kılıyor. Ama her biri iddia...

Yanlış. SSCB yakınlaşması değil de ABD ye Menderes in olağanüstü haklar vermesi vardı.
İşine gelmeyince iddia diyorsun değil mi? Vay arkadaş inönü evet ben 60 darbesini yaptırdım dese sen yine yok canım öyle demek istemedi diye savunurdun adamı

Alıntı:
Bayar'ın aile mektuplarını kaynak gösterme bence... Yarın öbür gün terör örgütünün elebaşının ailesinden biri çıkıp "Aslında çok iyi niyetliydi" diye mektup yazsa, ona hak mı vereceğiz Allah aşkına.

Onun cevabını yukarıda verdim tembel olma yukarıyı oku!
Alıntı:
12 Mart Muhtırasının sebeplerinden biri aşırı soldu... Sol tabii ki desteklemedi.

Darbeler tarihi yazımı tekrar oku. Sol kesim 12 mart muhtırasını desteklemiştir. Tembel olma bir daha oku!
Sonrasında sol iktidar gelmesinden bile anlaman lazım sol destekli olmasını. 12 mart muhtırasından sonra chp ve bazı sol kesime dokunmadılar. Aşırı sol ve koministlere dokundular sadece. Demek ki chp aşırı sol u tasviye etmiş. Kendilerine rakip istemediler belkide? Hani sen farazi konuşuyorsun ya biraz da ben farazi konuşayım. O hak sadece sende yoktur herhalde?
Alıntı:
80 darbesinde senin de bahsettiğin "Bizim çocuklar" kimdi ve darbe kime hizmet etti diye sormak gerek. Cevaplar bizi Siyasal İslam'a götürüyor. 80 darbesi zaten solu biçmiştir.

Darbeyi yapan generaller solcu idi. Solcular biçildi de Sağcılar sağ mı kaldı. Sizin Kenan Evren ne demişti. Soldan ne kadar astıysak adaletsizlik olmasın diye Sağdan da astık. Siyasal İslam ne imiş kimler miş?
80 darbesi onlara nasıl yaramış. Ne saçmalıyorsun sen?
Alıntı:
28 Şubat kendisini "Kemalist" tanımlayanların ABD destekli eylemidir. Solcuları çok sevindirmiştir. Aşırılıkları olmuştur..

Buraya kadar kabul etmişsin (hayret ettim kıyamet yakındır Koray)
Alıntı:
Muhtemelen yapanlar da gerçek niyeti anlayamamışlardır...
ondan sonra burada biraz aklama derdine düşmüşsün. Vay be yapanlar aslında iyi niyet ile yaptılar. Aklıma Avrupada , Amerika da Müslümanları öldüren ırkçılar geldi. Avrupa ve Amerika medyası da onlara terörist demiyordu. Kafası karışmış genç diyordu
Alıntı:
15 Temmuz içinde solcu olma ihtimali pek yok sanırım

Solcu olmasa da Fetöcülerin Ak partiyi iktidardan indirmesini içten içe istediler. Yani darbecilerin aslında başarılı olmasını istediler. Yani bir bakıma bekle gör yaptılar.
Sen yine esas soruyu yanıtlamadın!
Hani diyorsun ya SAĞCILAR DARBECİLERE KARŞI ÇIKMADI? Tepki göstermediler diyorsun.
Aslında hiç de öyle olmadığını kabul etmiyorsun!
Sürekli solu haklı çıkarma derdindesin. Bunu yaparken de sağı haksız ithamlarla suçlama karalama derdindesin. Öyle olmadığını kanıtladığım halde bilmiyor görmüyor ayağına yatıyorsun!
Koray daha fazla zorlama istersen. Olmayan şeyleri olmuş gibi göstermeye çalışıyorsun.
Yada benimle içten içe dalga geçiyorsun. İddialarının doğru olmadığını sende biliyorsun. Ancak beni sinirlendirmek uğraştırmak seni mutlu ediyor.
Ne diyeyim öyle ise ALLAH akıl fikir versin sana!
Yatıyorum ben senin yalanlarını yarın dinlerim artık

korayguray
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 02:17

Alıntı:
12 mart ın başlangıcında sol destek vermiştir. Sonrasında da Chp den ayrılan Nihat erim hükümeti kurmuştur. o nasıl bir darbe ki hem solu kontrol etmek için yapılıyor hem de sonrasında sol görüşten chp den birisine hükümet teslim ediliyor

Sol deyince herkes aynı mı? Sosyal demokratından komünistine kadar gidiyor. Kendi içinde bile uzlaşamıyorlar.... Sağ da aynı değil mi? Sağ görüşlü herkes köktendinci yada ırkçı mı? Ilımlısı yok mu?
Adnan Hoca'nın kedicikleri ile İŞİD'li kadınları düşün Apayrı iki uç...

Alıntı:
İnsanın belli kuralları duruşu olmalı bu dünyada. Öyle bir kaygan zemin yok. Düşersen geri kalkarsın görüşün tam tersi yönde değişmez.

ABD-Ak Parti yada Ak Parti-Cemaat/Fetö ilişkisini hatırlatmak isterim...

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 02:28

Yine de Sağ ın darbelere tepki gösterdiğini darbeleri desteklemediğini kabul etmemişsin sıkıntı yok. Sen kabul etmesen bile Sağcılar Darbelere tepki göstermiştir. Karşı durmuştur. Darbelerden en çok yara alanlar da onlar olmuştur.

Koray senle kısır döngüde kaldık. Ne sen benim söylediklerimi kabul edeceksin ne de ben senin söylediklerini.
Bundan sonra Forum başlığına uygun paylaşımlar yapalım. Öte türlü bir arpa boyu yol alamayacağız.

korayguray
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 02:30

Dayanamayıp tekrar girdin dimi

Alıntı:
Bundan sonra Forum başlığına uygun paylaşımlar yapalım. Öte türlü bir arpa boyu yol alamayacağız.

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 02:34

Alıntı:
Dayanamayıp tekrar girdin dimi

Tuvalete filan gittim döndüğümde yanıt yazmıştın. Yanıt yazmasan bende yazmayacaktım. En son kim yazacak yarışında değil miyiz zaten En son kim yazıyorsa o kazanır. İnatçı keçiler hesabı
Ne sen fikirlerinden vaz geçeceksin ne de ben.
Bu kısır tartışmadan ben usandım.
Bundan sonra forum başlığına uygun yazalım.
İyi geceler ben yatar. Gece çalıştığım için cuma ya kalkabilmek için yatmam gerekiyor.

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 14:58

ABD teröristlere 200 tır yardım gönderdi

Alıntı:
Türkiye'nin Suriye sınırına sevkiyatları artırdığı dönemde, ABD teröristlere içinde ağır silahların bulunduğu tırlar gönderdi.
Haber Merkezi | 14.06.2019 - 14:07..

ABD Başkanı Donald Trump, sene başında Suriye'den çekileceklerini açıklamıştı. Bölgede ABD politikasının değişeceğine dair beklentiler vardı. Ancak bu beklentiler boşa çıktı.

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeyinde ABD bayrakları gölgesinde varlığını sürdürmeye devam ediyor.

TSK OPERASYON HAZIRLIĞINDA
Öte yandan TSK da aylardır hazırlıklarını sürdürüyordu. Son günlerde bölgeye yönelik Hatay sınırından sevkiyatlar yine arttı. Er ya da geç teröristlere yönelik büyük bir operasyon başlatılacak.

YARDIMLARI ARTIRDILAR

Bunun farkında olan ABD, YPG'li teröristlere yardımları artırdı. ABD bugün, YPG/PKK'ya silah ve araçlardan oluşan 200 tırlık bir yardım konvoyu gönderdi.

SİLAHLAR TERÖRİTLERE BIRAKILDI
Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen YPG'li terörist şunları söyledi: "ABD, bize ağır silah ve ile zırhlı araçlar ile pikap araçlar gönderdi. Ayrıca, yeni askeri üslerin inşasında kullanılmak üzere beton bloklar da gönderildi.

ABD, Deyr er Zor ve Haseke bölgelerinde yeni üsler kuracak. Sevkiyat, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin kontrolündeki Semalka Sınır Kapısı'ndan yapıldı. Oradan da tırlarla Kobani bölgesindeki YPG merkezlerine bırakıldı. ABD bize yardım etmeye devam edecektir."

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 15:02

Alıntı:
Doğu Akdeniz'de Kıbrıs Barış Harekatı'na özel peç... ‘1974’e gönderme
Doğu Akdeniz’de düzenlenen Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama ve Kurtarma tatbikatı başarıyla son buldu. Tatbikatta, bir pilotun üniformasındaki, “Ayşe tatile çıktı” kabartmalı peçi dikkati çekti...
Paylaş Twitle A+ a-
Doğu Akdeniz'de Kıbrıs Barış Harekatı'na özel peç... ‘1974’e gönderme
Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC), Doğu Akdeniz’de ortaklaşa düzenlediği, Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma-2019 Davet Tatbikatı başarıyla sona erdi. Sondaj faaliyetleriyle suların ısındığı Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen tatbikat ile, Türkiye ve KKTC uluslarası sulardaki yetki alanlarına kararlılık mesajı verdi. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin, Fatih Sondaj Gemisi personeli hakkında tutuklama kararı çıkarması da tatbikatı önemli hale getirdi.

Gövde gösterisi

Kara ve deniz olmak üzere iki safhadan oluşan tatbikatta, kazazedeler başarıyla kurtarılırken; tatbikata katılan unsurların yoğunluğu da dikkati çekti. Genelkurmay Başkanlığı tarafından planlanan tatbikata, Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekât Merkezi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Türkiye ve KKTC Arama Kurtarma Merkezleri ve arama kurtarma birlikleri katıldı. Tatbikata çok sayıda uçak, helikopter, farklı çapta gemi ve birlikler katıldı.

‘Ayşe tatile çıktı’

Tatbikata katılan bir askerin üniformasındaki “patch” (peç) ayrıntısı ise dikkati çekti. Hava Kuvvetleri’ne bağlı bir pilotta bulunan peç, 1974’teki Kıbrıs Barış Harekâtı’nın çıkarma parolasına atıfta bulunuyor. İngilizce yazılı kabartmada, “Ayşe tatile çıktı” ifadesi yer alıyor. Kıbrıs adasının üzerine yerleştirilen savaş uçağının yanı sıra peçte, KKTC ile Türkiye bayrakları yan yana yer alıyor. Peçte kullanılan F-100 Super Sabre savaş uçağı, TSK’nın Kıbrıs Barış Harekâtı’nda sabit kanatlı hava gücünün bel kemiğini oluşturuyordu. Ayrıca peçi taşıyan pilotun isminin Ayşe olması da peçi daha anlamlı kılıyor.

http://www.milliyet.com.tr/dogu-akdeniz-de-kibris ...m-2889159/

Hadi göreyim seni AYŞE o Abd/İsrail ve yalamaları şımarık yunan ve rumlara hakkımızı yemenin o kadar kolay olmadığını göster.

sayfa 111
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET