Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 110
Halibo46
1 yıl önce - Prş 13 Hzr 2019, 23:35
..

Meseleye engizisyon kiliselerinden başlayacak olursak bizim kurtardığımız yahudilerin sebatay sevi önderliğinde gizliden oluşturdukları yapılanmayla osmanlı ekonomisini ele geçirip sonrada 1876 da darbe yaparak şehit ettikleri padişahımız sultan abdullazizle aslında devletimize ilk siyonist darbe girişimlerini yapmışlardır ve devlette egemen güç olmuşlardır hatta devrinin en iyi ordusunu o devirde tam 500bin kişiden oluşan orduyu 2. Mahmut sultan abdullazizin modernize ettiği devrin en iyi tüfeğinide yerlileştiren abdullazizin aynalı martin türküsüylede dile getirilenn devrin en iyi silahına sahip ordusunu osmanlı rus savaşına sokarak telef etmesi ve devleti aciz bırakmasıda devleti yıkıma götüren sonun başlangıcı olan ihanetti ve tahta yeni çıkan padişah 2. Abdulhamit te aciz duruma düşen devletin yıkılmasını önleyebilmek için her yere sızmış ihanet içinde hainleri tasfiye etme girişimine yönelmek zorunda bırakmıştır evet tamda bu dönemde bu kadar zor durumda kalan devletin durumundan fırsattan istifade ederek 2.abdulhamit döneminde işte aydınlanmacı seküler bir zihniyetin inşaasına başlanmıştır ve bu zihniyetin inşasında baş öğretmen olarak gördüğüm MOİZ KOHEN (munis Tekinalp) emanuel karasu teodor herzl haim nahum gibi sebatayist siyonist önderler sayesinde daha sonra çok yakın geçmişimizin ittihatçı darbeci zihniyeti oluşturulmuştur 1.dünya savaşına bizi sokarak ve savaşın kaybedilmesinden sonra pasifize olan bu zihniyet gazi mustafa kemalin vefatıyla ismet inönüyle tekrar hortlamıştır natoya girmemizle de tekrar zirve yapmıştır halbuki gazi mustafa kemal bu ittihatçı yapılanmanın egemenliğinin önündeki en büyük engeldi ve gazi mustafa kemal varken hiç bir şey yapmadılar sürekli gazi mustafa kemale takıldılar hatta ismet inönü gazi mustafa kemal kavgaları çekişmeleride çok meşhurdur ismet inönünün sürekli gazi mustafa kemale kin gütmesi ve gazinin makamında gözü olmasıda bu nedenledir hatta gazinin öLümünün ertesi günü paraların arkasından gazi mustafa kemalin resmini kaldırtması ve kendi resmini koydurtması vefat eder etmez gazinin makamını işgal etmesi ve ismet inönüyle gazi mustafa kemal döneminde pasifize olan ittihatçı yapılanma tekrar ismetle ortaya çıkması ile devletimizi tekrar natoya abd sömürgesi ne girişimizi sağlamıştır HA BİRİLERİ EMİNIM GAZİ MUSTAFA KEMALDE İTTİHATÇI DİYECEKTİR MEHMET AKİF ERSOYDA İTTİHATÇIYDI HATTA KAZIM KARABEKİRDE HATTA KUT KAHRAMANI HALİL KUTTA İTTİHATÇIYDI O DEVİRDE İTTİHATÇI OLMAYAN PAŞA YOKTU NE YAZIKKİ O DEVİRDE İTTİHATÇILIK MEŞHURDU Bİ ETKİ ALANI OLUŞTURUYORDU BU YÜZDEN BİR ÇOK PAŞA MÜNEVVER DAHİL OLDULAR

Halibo46
1 yıl önce - Prş 13 Hzr 2019, 23:43
Korey

Noktalama işaretlerine pek takılma önemli olan verdiğim mesaj sen ona odaklan varsa fikrin yaz nedense kendi fikirlerini göremedik hep alıntı ben sana sebatay seviden bu güne kadar anlattım devletimize yerleştirilen ittihatçı darbeci zihyeti anlattım karşı argüman sunarak benim fikrimi çürütmek yerine noktalama işaretlerine mi takıldın

mustafa1981
1 yıl önce - Prş 13 Hzr 2019, 23:48

Alıntı:
Çok merak ettin İki ayrı hava üssü ile ilgili ihale var. Onunla ilgili çalışma için Arap bir müşterim gelecekti. Gelemeyince plan değişti. Haftaya ben gideceğim.... Önümüzdeki haftaya kadar sana rahat yok

Koray Sen haftaya da yazarsın merak etme. Devenin üstünde olsan yine yazarsın sen

Alıntı:
Yine tekrar ederim, o darbeler yapılırken, o anlaşmalar uygulanırken Sağ kesimden kim karşı çıkıyordu? Karşı çıkanlar hep Sol kesimden değil miydi?

Koraycığım hiç kıvırma. Darbeler yapılırken sağdan kim karşı çıkıyordu nun Türkçe meali karşı çıkmıyorsan darbe yi onaylıyorsun anlamı çıkar. Darbeye karşı çıkan sol dersen de Darbelerin arkadında Sol yoktu anlamı çıkar.
Madem öyle şunu söyleyeyim. Darbelerin arkasında senin chp ve inönünün olduğunu kabul etmiyor musun? Yada Darbelere solcuların alkış tuttuğunu kabul etmiyor musun? Bunu da yanlış anlamazsın zorlama bulmazsın herhalde?

Alıntı:
Benim solumu ne CHP ne de İnönü temsil etmiyor.

Başka bir solsun yani. O zaman Dsp veya Aşırı sol olması lazım. Umarım hdp değildir

Alıntı:
Sol'un halini görünce kendimi sol görüşlü tanımlamak istemem ama fikirlerim genelde o yönde... Sadece beni temsil edecek bir oluşum yok

Yok yok seni temsil edecek bir oluşum illa ki var. Sadece söylememişsin. Sağ görüşe bu kadar astı astarı olmayan iftiraları atan seni ben daha çok İnönü CHP sine yakın gördüm. Şimdi de Kılıçtaroğlunun kafasındakiler gibi sağa çamur atıyorsun. Ama yapışmaz uğraşma

Alıntı:
2002'de Ak Parti değil de başka bir parti yada koalisyon gelseydi çok mu farklı olacaktı sanki...? Ufak tefek bazı şeyler hariç genel konjonktür aynı olurdu bence. Ya da bazı sapmalarla ve süreçlerdeki değişikliklerle zamanlamalar farklı olurdu. Öyle olsaydı da şu anda CHP'yi yada başka bir partiyi eleştirirdim muhtemelen...

Hiç zannetmiyorum
Alıntı:
Birbirimize hak vermemiz gerekmiyor... Amatör ruhla düşüncelerimizi paylaşıp, siyaset yapıyoruz. Bana göre bir nevi hobi

O zaman başlıktan sapmasak? Nasıl fikir. Sağı aslı astarı olmayan şeylerle suçlamanın amacı ne o zaman.
Üstelik ben şuna da hayret ettim. Sağı Amerikancı olmak ile suçluyorsun. Ak parti ve Erdoğan ı da ABD ci olmak ile suçluyorsun ancak S-400 olayında Amerika nın dediğini yapmamız gerektiğini Eksen kayması olduğunu bunun Türkiye ye ekonomik zarar vereceğini iddia ediyorsun.
Yani kendin ile bayağı çelişiyorsun. Madem Erdoğan abd ci eğer şu anda eksen kayması yapmaya çalışıyor ise senin daha çok işine gelmesi gerekmez miydi?
Adamı ABD ci olmak ile suçlayıp s-400 olayında da eksen kaydırıp Rusçu olmaya çalışmak ile suçlaman kendin ile çelişmiyor mu?
Bu adam hangisi o zaman. Bence haklı çıkma adına işine nasıl gelirse öyle yazıyorsun. Ancak kendi kendini yalanladığının farkında değilsin belli ki.
Mhp yi de cia eğitmişti değil mi? ABD kurmuştu MHP yi Üste çıkma adına yalan söylüyorsun resmen! Amatör siyaset başka bir şey bir görüşe çamur atmak başka bir şey. 9 ışık doktrinini oku bence. MHP ve milliyetçi görüşü daha iyi anlarsın belki. MHP veya milliyetçi görüş ne ABD ci ne de Rusçudur. Bunların hepsine karşı Türk milliyetçiliğini savunur ancak dini de bunun dışında bırakmaz.

Alıntı:
9 Işık Doktrini nedir
Alparslan Türkeş tarafından Millî Doktorin Dokuz Işık olarak ortaya konulan ülkücülüğün ana ilkeleridir.

9 Işık doktrini, 1965'te Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CKMP)'nin, 1969 yılından itibaren de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin programının temelini oluşturur.

Alparslan Türkeş bu tezini, başta kapitalizm, liberalizm ve komünizm olmak üzere yabancı doktorinler ve yönetim sistemlerine karşı bağımsız son Türk devletini koruyabilmek için, millî bir görüş etrafında birleşmek için ortaya koymuştur.

DOKUZ IŞIK’IN ESASLARI

Bağımsız son Türk devletini koruyabilmek için, milli bir görüş etrafında birleşmek zorundayız. Bu görüş Dokuz Işık görüşüdür. Dokuz Işıkçılar, Türk milletine, tarih ve kültürüne dayanan, ona inanan bir doktrindir. Bunun nasyonal sosyalizim ile hiç bir ilgisi yoktur.

Türkiyemizin hızla kalkındırılması, çağlar üzerinden sıçrayarak Türk milletinin atom ve uzay çağına sokulması ile mümkündür. Bu da herşeyden önce dünya çapında çok üstün kaliteli ilim adamları ve yüksek teknisyenler kadrosu meydana getirmeye bağlı bulunmaktadır.

Bizim inancımıza göre, yabancı memleketlerin şartları altında meydana getirilmiş bulunan yabancı doktrinler ve yönetim sistemleri taklit edilerek Türkiye´nin kalkındırılması sağlanamaz. Ne kapitalizm ve liberalizm, ne de komünizm Türkiye için yararlı olamaz. Türkiye´yi kalkındıracak sistem ve görüş ancak Türk milletinin özelliklerine uygun, müslüman Türk milleti realitesini göz önünde bulunduran ve modern ilim ve tekniği yol gösterici kabul eden milli bir görüş olmalıdır.
Bunun kısaca formülü Türk emek potansiyelinin, milli üretim faktörlerine rasyonel bir şekilde bağlanması, devletin vatandaşlara üretim yollarını açarak bütün tedbirleri alması ve kolaylıkları temin etmesi ve milli gelirin artmasında kendisine düşen esas rolü oynamasıdır.

İşte biz böyle milli bir doktrin sahibi bulunduğumuz iddia eden bir kadroyuz. Milli görüşümüzün adı “Dokuz Işık Doktrini” dir. Bu görüş dokuz ana ilkeye dayanmaktadır.

Bu ilkeler sırasıyla şunlardır:

MİLLİYETÇİLİK
Her sey Türk milleti için, Türk milleti ile beraber ve Türk milletine göre sözleriyle özetlenebilecek, Türk milletine bağlılık, sevgi ve Türkiye devletine sadakat ve hizmettir.

ÜLKÜCÜLÜK

Türk milletini en ileri, en medeni, en kuvvetli bir varlık haline getirme ülküsüdür.

AHLAKÇILIK
Türk milletinin ruhuna, örf ve adetlerine uygun yüksek varlığını korumayı ve geliştirmeyi ön gören esaslara dayanır.

ÍLÍMCİLİK
Olayları ve varlığı ön yargılardan ve art düşüncelerden sıyırarak ilim mentalitesi ile incelemek ve girişilecek her çesit faaliyette ilmi önder yapmak prensibidir.

TOPLUMCULUK
Her çesit faaliyetin toplumun yararına olacak şekilde yürütülmesi görüşüdür. İçtimai ve iktisadi olmak üzere iki ayrı bölümü kapsamaktadır. İktisadi görüş olarak mülkiyeti esas kabul eder, fakat mülkiyetin millet zararına kötüye kullanılmasına karşı olan bir görüşü belirtir. Karma ekonomiyi ve ana stratejik iktisadi faaliyetlerin devlet kontrolunda bulunmasını öngörür. Sosyal görüş olarak sosyal adalet düzeni, fırsat eşitliği, sosyal güvenlik ve sosyal yardımlaşma teşkilatı kurulmasını kabul eder.

KÖYCÜLÜK
Köyleri tarım kentleri haline birleştirerek kalkındırmayı öngörür. Köylünün tefecilerin elinden kurtarılması ve ihtiyacı olan kredi ve diğer yardımların sağlanması için kooperatifleşmeyi hedef alır. Bilhassa orman bölgesinde yaşayan köylüleri öncelikle ve hızla refaha kavuşturmak amacını güder.

HÜRRİYETÇİLİK VE ŞAHSİYETÇİLİK

Birleşmiş Milletler Anayasasında yazılı bütün hürriyetlerin sağlanmasını gaye edinmiştir. İnsanların şahsiyet olarak geliştirilmesini toplumun kalkınması için yararlı bir yol olarak kabul eder.

GELİŞMECİLİK VE HALKÇILIK

İnsanlar ve medeniyetler daima daha iyi, daha güzeli, daha mükemmeli istemek ve aramakla gelişir. Elde edinenle yetinmemek ve daima daha ilerisini istemek ve bunu elde etmek için gayret göstermek şuurudur. Ancak bu gayret ve çabalarda Türk milletinin tarihinden, milli benliğinden ve kökünden kopmadan yükselmek ve ilerlemek gayedir. Yapılacak her işte halka doğru, halkla beraber olmayı ilerlemenin, yükselmenin vazgeçilmez bir prensibi olarak kabul ederiz.

ENDÜSTRİCİLİK VE TEKNİKÇİLİK

Türk milletinin kalkınması için acele sanayileşmesi lazımdır.

Dokuz Işık görüşünün esasları gayet özet olarak bunlardır. Dokuz Işık, nasıl kapitalizmi, marksist sosyalizmi red ediyorsa, Nasyonal-sosyalizmi ve faşizmi de reddeder. Nasyonal-sosyalizim ve faşizim, kapitalizmin dejenere bir sapması olup, insan hak ve hürriyetlerine inanmayan gerici diktatörlüklerdir. Dokuz Işık ise, insan sevgi ve saygısına dayanır, ferdi ve iktisadi hürriyetleri bir bütün olarak gerçekleştirmek isteyen demokratik bir görüştür.

İlahlaştırılmış faşist devletçiliğe, putlaştırılmış nazist ırkçılığa inanılmaz. Fosilleşmiş şöhretlerin yaptığı gibi siyasi kariyerinin belirli bir dönemde faşist, belirli bir döneminde kapitalist, diğer bir döneminde sosyalist olmak, düşüncenin politika ahlakında yoktur. Ülkücüler, Türk´e aşık, Türk vatanına aşık Dokuz Işıkçılardır.

Amaçları bu kutsal vatan üzerinde Büyük Türk milletinin ebediyyen bağımsız yaşamasını sağlayacak milli görüşü çizmek, bunu savunmaktır.Alparslan Türkeşe göre Türk Kürt kardeştir ve turancılıkla bütün kardeş türk halklarının birliğini hedefler.

korayguray
1 yıl önce - Prş 13 Hzr 2019, 23:54

Alıntı:
ben bir insanın iyi biri mi yada kötü birimi olduğunu o adamın icraatlarına bakarım sonra da düşmanlarına bakarım bu sonuçtur

Birinin görüşlerini ve yaptıklarını benimsememek, kabul etmemek, yanlış bulmak ve muhalif olmak o insana "düşman olmayı" veya onu "kötü" olarak tanımlamayı gerektirmiyor.

Alıntı:
hani bu ülkeye bir zamanlar abd den izin almadan başbakan dahi seçilemeyeceği seçilsede daha devlete sızdırılmış devlet üstü paralel abd yapılanmaları hakimken başbakan sadece en fazla halk tarafından seçilmiş kukla olabiliyorken

Ben bu konuda hala pek bir şeyin değişmediğine inanıyorum...

Alıntı:
Recep Tayyip Erdoğanında oyun kurmuş oldukları gerçeğini yabana mı ata

Şu anda yaşadıklarımızın onun kurduğu oyunun başarısız sonuçları olduğunu düşünüyorum...

Alıntı:
islami hareketin türkiyede bölünmesi yada laikleştirilmesi gibi gösterilip abd ye hizmet edecekleri hülyalarına siyonistlerin kapılmış olmaları

Laiklik ABD'ye hizmet eden bir görüş müdür?

Alıntı:
....PEKİ SORUYORUM SİZE KORAY BEY ABDNİN ADAMI OLAN TAYYİP ERDOĞAN ...MUAZZAM BİR TABANADA SAHİP ÖRGÜTÜ NEDEN TASFİYE ETSİN YADA ABD GEZİ OLAYLARIYLA KENDİ ADAMINA NEDEN KUMPAS KURSUN 17 25 ARALIKLA NEDEN KENDİ ADAMINA KJMPAS KURSUN 15 TEMMUZLA NEDEN ERDOĞANA DARBE YAPMAYA KALKSIN HADİ DİYELİMKİ SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ DÜZMECE DADBE DİYORSUNUZ YA PEKİ ONCA DARBECİ GENERAL SIRADAN DÜZMECE BİR DARBE İÇİN Mİ KENDİLERİNİ ÖLDÜRTTÜLER ....... TAYYİP ERDOĞAN GERÇEKTENDE ABDNİN ADAMI OLSA TAMDA ABDNİN DÜŞMANI OLDUĞU PAKTIN SAVUNMA SİLAHINI NEDEN ALMAYA KALKSIN YADA RUSYA PUTİN ABDNİN DOSTU OLAN BİRİNE NEDEN BUKADAR GÜVENSİN PUTİNDE Mİ BU KADAR SALAK DAHA DENECEK ÇOOOOOOK ŞEY VARDA MESELENİN ÖZETİ ŞU ABD BİZE OYUN OYNAMAYA ÇALIŞIRKEN BİZ ABD YE OYUN OYNADIK.......

ABD gibi emperyal planları olan ülkeler uzun vadeli planlar yapar. Ama bu planlar değişmez ve katı değildir. Amaç uğruna ilerlenirken, değişen şartlara göre revize edilir. Amaç değişmez ama kullanılan yöntemler ve kişiler değişir. İlerledikleri yolda taktik hatalar yada plana göre gitmeyen işler hatta başarısızlıklar olabilir. Ama her durumda kullanacakları alternatif bir planları olur. Saddam en yakın örnek. 1980'lerde İran'a karşı destekledikleri adam ve ülkesi ne hale geldi... Yine 80'lerde Sovyetlere karşı destekledikleri Afganistan'da 2000'lerde işgalci oldular... Şartlar her zaman değişir. Mutlak dost yada mutlak düşman olmaz... Çıkarlara göre değişir her şey...

Erdoğan ve yönetimi her zaman aynı mıydı? 2007 öncesindeki ile sonrasındaki aynı Erdoğan mı? 2011 sonrası daha da farklı... 2016 sonrası daha da farklı... ABD ile 2007'ye kadar ortak çıkarlar vardı. 2011'e kadar bazı pürüzlere rağmen yine beraberdiler. 2011'den itibaren iyice keskinleşmeye başlayan ilişkiler 2016 sonrası neredeyse düşmanlık haline geldi...

Sonbaharı beklemek lazım... Bakalım Babacan- Abdullah Gül-Mehmet Şimşek üçlüsünden bir şey olabilecek mi... Davutoğlundan pek beklentim yok...

Sonuçta kişiler geçici, ülkeler kalıcı olmalı...

Ben yine konu değiştirmiş mi oldum ?

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 00:01

Alıntı:
Sonbaharı beklemek lazım... Bakalım Babacan- Abdullah Gül-Mehmet Şimşek üçlüsünden bir şey olabilecek mi... Davutoğlundan pek beklentim yok...

Ha gayret Koray belki Ak partiyi düşürürler iktidardan. Neyse hiç çoktan seçimler yoluyla Ak partiyi değiştirmekten bahsediyorsun. Darbe, iç karışıklık, Ekonomik kriz, mezhep kavgaları, yurt dışında ülkeni şikayet etme, algı yoluyla vs hükümet değiştirmekten iyidir dediğin
Konu değiştir Koray alıştık nasıl olsa. Nasıl işine geliyorsa öyle yaz.
Aksini söylesek de dinlemeyeceksin nasıl olsa. Sen benim çaresiz hastalığımsın. Kabul ettim artık

Halibo46
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 00:15
..

Aslında 1960 darbesiyle daha sonrada 1980 darbesiyle seçilmişlerin etkisizleştirilmesini sağlayan ülkenin yönetim sistemi nedeniyle devlete daha kolay sızan ve onların daha kolay hareket edecekleri ortamı hazırlayan darbeciler tarafından oluşturulan yönetim sistemi sayesinde seçilmişlerin 2011 e kadar devletin gücünü kendilerinde görememeleri nedeniyle amerikan hegomonyasına boyun eğmek durumunda kaldılar bu RECEP TAYYİP ERDOĞAN İÇİNDE GEÇERLİYDİ

safsata00

1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 00:26

Rusya'nın doğalgazda transit ülke olarak kullandığı Ukrayna ve Polonya'nın Rus doğalgazının geçişini sonlandıracağı bildirildi.

ABD'nin KuzeyAkım2 konusunda Almanya'ya da sert bir uyarıda bulunduğu düşünülürse Rusya'nın Batı'ya açılan tek kapısı TürkAkım projesi kaldı.

https://twitter.com/rusencenter

Yakup

1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 00:29

Alıntı:

ABD'nin KuzeyAkım2 konusunda Almanya'ya da sert bir uyarıda bulunduğu düşünülürse Rusya'nın Batı'ya açılan tek kapısı TürkAkım projesi kaldı.

BP bir firsat görmüs sanki..

korayguray
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 00:37

Halibo46

Osmanlı dönemi Yahudileri hakkında bilgim çok derin değil. Sadece belli başlı konular. Ama inceleyeceğim...

Alıntı:
hatta gazinin öLümünün ertesi günü paraların arkasından gazi mustafa kemalin resmini kaldırtması ve kendi resmini koydurtması

Yanlış hatırlamıyorsam o zama geçerli olani kanunda "paranın üzerinde basıldığı tarihteki cumhurbaşkanının resmi olur" diye bir madde vardı. Sonradan değişti... Emin değilim...

Alıntı:
O DEVİRDE İTTİHATÇI OLMAYAN PAŞA YOKTU NE YAZIKKİ

Belli bir grupta olan herkesin neden %100 aynı fikirde olması gerekiyor ? Sonuçta İttihat ve Terakki devletin anayasal bir düzene kavuşmasını amaçlayan bir oluşumdu temelde. Bu yolda muhakkak farklı düşünenler olmuştur, farklı yollara sapanlar olmuştur...

mustafa1981
1 yıl önce - Cum 14 Hzr 2019, 01:05

Alıntı:
Yanlış hatırlamıyorsam o zama geçerli olani kanunda "paranın üzerinde basıldığı tarihteki cumhurbaşkanının resmi olur" diye bir madde vardı. Sonradan değişti... Emin değilim...

Öyle bile olsa Atatürk öldükten 1 ay sonra İnönü paraları piyasaya çıkmıştır. 1930 lar döneminde kağıt para basılması için yıllar önceden uğraşman gerekiyordu.
Demek ki İsmet İNÖNÜ daha Atatürk yaşarken 1936/37 de bu kendi resmi olan paraları bastırmıştı.
Demek ki yıllar öncesinden İnönü kendisinin Cumhurbaşkanı olacağını biliyordu.

Alıntı:
İttihat ve Terakki devletin anayasal bir düzene kavuşmasını amaçlayan bir oluşumdu temelde.

Koray İttihat ve Terakki hangi ülkede kurulmuştur. Bir araştır bence. Chp nin de içinde vardı bu oluşum.

Darbelere karşı çıkanlar Solculardır diye iddia ediyor musun halen? Ona cevap yazmıyorsun ısrarla

sayfa 110
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET