Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 162163164 ... 166167168   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 163
HCGO
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 12:18

Ertuğrul Bey, merhaba
Sizi tekrar görmek çok sevindirici. Ben öncelikle şunu sormak isterim, buranın takipçileri bölge hakkında bilgiler veriyorlar, bunların dışında sizin bildiğiniz önemli projeler, yatırımlar varsa duymayı çok isterim.
Ayrıca diğer aklıma gelenleri yazıyorum.

1. Pendik Belediyesinin uzunca bir süredir duyurduğu, ancak son proje sunumlarında bulunmayan, yani projelerden kaldırdığı, Kurna Mahallesi sınırları içinde yer alan Tepeören’e komşu İstanbul Park Bulvarı üzerindeki Spor Alanı ve Rekreasyon alanının son durumu nedir. Burası ilk olarak Fenerbahçe Spor Kulübüne verilecekti, olmadı, sonra Spor Sanat Vadisi vb. Şimdi ise konut ve ticaret alanı olacak söylentileri var, doğru mudur? Son durum nedir. Burada emsal 0,05 ve gabari 6,5 metreydi. Bu rekreasyon alanı içinde kalan bazı araziler özel şahışlara ait ve konut için satılmış ve satışta olanları var. Burası tabii çok değerli bir nokta. Doğrudan F1 ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında kalan, KMO’nun yakınında bir arazi. Havza sınırında kalıyor ama yakın mesafede değil. Bu da önemli tabii, üstelik yakınında çok üst seviyede yerleşim alanları, siteleri var. Yani tam anlamıyla kupon bir arazi ve buraya ne yapılmak istendiğinin son akıbeti belirsiz. Rekreasyon alanlarına ne yapılır dediğinizde çok şey ortaya çıkıyor. Bununla ilgili bulduğum bir yazıyı da ekliyorum. Tabii konut ve ticaret alanı dediğimizde işin rengi tamamen değişiyor.

(+)

(+)

SametYücel
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 15:34

Merhaba,
Evet herkes buraya ne yapılacağını merak ve ilgi ile bekliyor. Bu arazi için de mevcut durumda, doğal pazar, kurban satış ve kesim, gençlik kampı, piknik alanı, Ağaç ve Peyzaj A.Ş Pendik Fidanlığı vb. bulunuyor. Alan 4 Bin dönüme yakın Okan Üniversitesi’ne kadar olan çok büyük bir araziyi kaplıyor. Kupon hem de tam kupon bir arazi gerçekten.

Burası için öne sürülenler arasında;
1. 600 dönümü için Fenerbahçe Pendik Tesisi yapılacaktı, kulübe verilmedi.
2. Pendik Belediyesinin Spor Köyü ve Rekreasyon Projesi dendi, evet şimdi bu da dillendirilmiyor.
3. Sanat Spor Vadisi, Botanik Park, Golf Sahaları, Meydan, Açık Sahne, Park ve Dinlenme Alanı, Ferrari World vb. yapılacak diye duyumlar ortalıkta dolaşıyordu.
4. Şimdi Konut ve Ticaret Alanı olacak deniyor.

Yukarıdaki çizim Pendik Belediyesinin Projeler sayfasında vardı, aynen bu hali ile bende hatırlıyorum, şimdi kaldırılmış, bu da tamamı olmasa da konut ve ticaret alanı olması durumunu güçlendiriyor.

Mustafa Bostan

1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 17:20

Tüm bu yazılanları bende duyuyorum, biliyorum ancak bir gerçek var ki Pendik Belediyesinin sığ vizyonu ile yapılabilecek projeler değil bunlar ne yazık ki. Ne vizyonları, ne anlayışları buna pek müsaade etmez. Tek yapacakları Millet Bahçesi ki o da dillendirilmediğine göre, diğeri hazineye ait olan alanların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalıyla TOKİ’ye devredilip, emsal yükseltip, ihale ile konut ve ticaret alanı olarak satışıdır. Beykoz’da, Zekeriyaköy de vb. gibi örnekleri çok.

Kaldı ki Tuzla Belediyesi Okan Üniversitesinin karşısına 30 bin m2 bir alana Spor Merkezi yapacağını söylüyor. Ayrıca Akfırat Kent Ormanı içinde yer alan Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı alanını büyütüp yine millet bahçesi yapacakmış. Atçılık, okçuluk diyip duruyorlar, bir kabusta burada yaşamayalım.

Bunlar birbirine çok yakın mesafeli yerler diye de söylüyorum. Burayı konut ve ticaret alanı dışında bir şeye kaptırmazlar. 10 yıl önce evet olabilirdi ama artık buralar çok değerli araziler o yüzden öyle park bahçeye kaptırmazlar.

Ertuğrul Bey34
1 ay önce - Cum 26 Şub 2021, 23:43

Üzülerek bildiriyorumki benim şuanda bu bölgeye bir yatırım yapılır diye bir inancım yok hele şuanki ülkenin içinde bulunduğu ekonomik buhranıda düşünürsek böyle bir spor vadisi yapılacağını düşünmek insanın kendini kandırması olur öyle büyük bir vadinin yapılmasına hiç bir ilçe belediyesinin bütçesi yetmez hele birde daha 2 ilçe belediyesininde şuana kadar ufacık bir park harici (Tepeören Köy İçi) bir rekreasyon alanı yapmadığını göz önüne alırsak Malesef benim özelikle Şadi bey den bir beklentim kalmadı özellikle tepeören akfırat için...
Neden derseniz Tepeören için 5 senedir 5.Etap İmar uyglama planını henüz bitiremediler şuan 6. seneye girdik..
Benim düşüncem insanları bu bölgeden bezdirip usandırıp arsalarını uygun yollu sattırmaya yönelik bir uğraş var..
Ama 20 yıldır kesin olarak düşüncem de şudur bu bölgeyle alakalı Anadolu yakasının florya sı olacaktır günün birinde )

HCGO
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 03:03

Evet maalesef bu bölgelerde yaşayan herkes Tuzla Belediyesi ve 3 dönemdir bölgeye hiç bir katkısı olmayan başkanı Şadi Yazıcı ile bir yere varılamayacağının farkında. Bunların kıt vizyonu ve anlayışı, ortaya koydukları projeler, örnek ve modern bir şehirleşmeyi, turizmi, sosyal gelişimi teşvik edecek işler değil.
Dünyanın sayılı F1 pistlerinden biri senin ilçende, en önemli eğitim kurumları yine senin ilçende ama sen git pistin yanında hafriyat sahasına izin ver, hurdalığa izin ver, buraya bir ağaç dikmişliği yok. Bari yatırım için teşvik yarat, cazibe merkezi hali getir, o da yok, yine ne varsa özel sektörde var, onların katkı ve yatırımları ile bölgenin yıldızı parlıyor.

Özetle sizin söylediklerinizden de bahse konu araziye Sanat Spor Vadisi filan yapılmaz, gelir elde etmek için Emlak Konut’a devredip, Konut ve Ticaret Alanı olarak satarlar diye anlıyorum.

sayfa 163
« önceki   123 ... 162163164 ... 166167168   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL