Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 129130131 ... 136137138   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 130
alikedi
1 ay önce - Cmt 12 Eyl 2020, 16:13

Tamam biliyorum burası Akfırat döküm sahasından farklı yer . Benim bahsettiğim yer de soru işareti olan yer, dolgu malzemesi kazılıp 2 yıl boyunca Sabiha Gökçen'e taşınan yer. 2-3 ay önce duyduğuma göre o soru işaretli yer de döküm sahası olarak kullanılıyordu. Belki kısa bir süre döküm yapıldı (havaalanından çıkan moloz vs ) şu anda kapatılmış olabilir .

Ertuğrul Bey34
1 ay önce - Cmt 12 Eyl 2020, 16:30

Şuan için bu bölgede bildiğim kadarıyla sadece temel Bilimler üniversitesinin Bi çalışması var oda şuanda hafriyat işlerini yapıyor onun haricinde başka Bi üniversite veya okul için somut birşey göremedim..

2. Olarakda Mustafa beyin paylaşmış olduğu Fotograf daki yer maalesef pek kamuya yararı olan Bi yer değil direk İstanbul parkın sınırında paralelinde stabilize yoldan devam edilip sağ tarafda tepe doğru çıkıldığında olan bölgede şuan kum ve taş ocağı çalışması var ne zaman biter şuan için pek ulaşılabilir bir bilgi yok

Mustafa Bostan

1 ay önce - Cmt 12 Eyl 2020, 17:18

Anladım teşekkür ederim. Bu ormanların çektiği nedir, umarım yukarıyı kapatıp Biyoteknoloji merkezi yapacağız deyip onun yerine burayı daha da büyütüp döküm sahası olarak kullanmazlar. Ya da söylediğiniz gibi kum ocağı, maden ocağı yapmazlar çünki haritadan görünen ormanı resmen oymuşlar…

HCGO
1 ay önce - Pzr 13 Eyl 2020, 12:02

Alıntı:
Tamam biliyorum burası Akfırat döküm sahasından farklı yer . Benim bahsettiğim yer de soru işareti olan yer, dolgu malzemesi kazılıp 2 yıl boyunca Sabiha Gökçen'e taşınan yer. 2-3 ay önce duyduğuma göre o soru işaretli yer de döküm sahası olarak kullanılıyordu. Belki kısa bir süre döküm yapıldı (havaalanından çıkan moloz vs ) şu anda kapatılmış olabilir .

@alikedi özür dilerim, haklıymışsınız. Ormanları böyle böyle toplu iğne başı gibi başlayıp, yavaş yavaş alanı büyütüp zaman içinde yapılaştırıyorlar. Akfırat 3A Döküm Sahası da bir kaç yıl önce ormanlık alandı. Önce hafriyat sahası olarak kullan, sonra sizi hafriyat sahasından kurtarıyoruz oraya modern tesis yapıyoruz diye yapılaşmaya aç. Sonra başka alanı yine aynı yöntemle hafriyat sahası yap, sürekli bir yapılaşma ve vahşi kentleşme yaklaşımı çok üzücü gerçekten.

Akfırat Tepeören bölgesinin bir turizm bölgesi olduğunu tekrar anımsatmak isterim. Ayrıca Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları burada yer alıyor, yine herkesin bildiği gibi en önemli marka konut projeleri, villa kent bölgesi burası ve elbette Formula 1 Pisti, tüm dünyanın gözünün olduğu yer. Yalnızca yarış zamanı bile 100 bin kişi burayı ziyaret edecek, 2 milyar insan ise televizyondan yarışları takip edecek.

Bu sebeple buraya çivi bile çakarken bin kere düşünmek gerekiyor. Bakanlık, yerel ve büyükşehir belediyeleri buranın şehir planlamasına bu vizyon ve bakış açısı ile gereken ölçüde önem vermeli, aşure gibi herşeyin yer aldığı değil, nitelikli eğitim, spor, eğlence ve turizm bölgesi olarak yeşili ve doğası ile birlikte korunmasına ve gelişmesine özen göstermelidir. İnanın İstanbul’da artık böyle bir yer kalmadı.
Ulaşım imkanları ile de dikkat çeken semtin oteller ve turizm tesisleri ile beslenerek Sanat ve Spor Vadisi gibi alanlar yaratılması, oteller yapılması vb. ile 365 gün yurtdışı ve yurtiçi turizm vadisi haline getirilerek, ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak istihdam ve gelir elde edilmesi sağlanabilir.

(+)

HCGO
1 ay önce - Sal 15 Eyl 2020, 12:16
Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020 - İntercity İstanbul Park - Tepeören / İstanbul

Bugün saat 12:00 den itibaren 24 saat süreyle %50 indirimli satılacak olan F1 TurkishGP biletlerine olan yoğun ilgi nedeniyle yaklaşık bir saati aşkın süredir BİLETİX’in tüm uygulamaları ve internet sayfası çalışmıyor.

(+)

sayfa 130
« önceki   123 ... 129130131 ... 136137138   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL