Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Akfırat
« önceki   123 ... 117118119 ... 130131132   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 118
Mustafa Bostan

2 ay önce - Pzr 26 Tem 2020, 15:59
Eğitim Semti Tepeören / İstanbul

Geçen bir sohbette geçti, yalnızca bahçeli, havuzlu müstakil evde oturmak için değil, okullara yakın olmak içinde ciddi talebin olduğu Tepeören’de Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları bir arada bulunuyor.

1. İstanbul Okan Üniversitesi
2. Sabancı Üniversitesi
3. Temel Bilimler Üniversitesi (İnşaat halinde)
4. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yerleşkesi

5. Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesi
6. Terakki Vakfı Okulları
7. Okan Koleji
8. Bilfen Koleji

9. Tepeören Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi
10. İTOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Lisesi

11. Sanat ve Spor Vadisi Eğitim Okulları (Tasarlanıyor)
12. İZEV Vakfı Yaşam Köyü (Planlanıyor)

13. İntercity İstanbul Park Motor Sporları Eğitim Okulları

Yani Anaokulundan itibaren eğitime başlayan bir çocuk, üniversiteyi bitirene kadar başka bir yere gitmesine gerek kalmadan burada eğitim hayatını tamamlayabilir.

Mustafa Bostan

2 ay önce - Pts 27 Tem 2020, 10:36
Arkeon Evleri Koruluk ve Göleti - Tepeören / İstanbul

(+)

HCGO
2 ay önce - Çrş 29 Tem 2020, 11:04
Depreme en dayanıklı ve sağlam zemine sahip olan yerlerin başında Tepeören geliyor.

Büyük Marmara Depremi ile ilgili sürekli uyarılarda bulunuluyor. Özellikle sahil ilçeleri risk altında. Ayrıca eski yapılar, bataklık bölgeler, dolgu alanları, yumuşak, kumlu zemin bölgeleri riski artıran diğer faktörler. Bu yüzden özellikle son dönemde şehrin kuzeyine doğru yapılaşmanın ve talebin arttığını görüyoruz.

Akfırat-Tepeören Bölgesi ise bu açıdan en güvenilir zemine ve yapılaşmaya sahip.

İşte İBB Deprem Komitesinin yaptığı çalışma raporunun sonuçları. Herkesin dikkatle incelemesi ve üzerinde düşünmesi gereken değerli bir çalışma.

5.10. Sancaktepe Graniti (Ps)
Bölgede Akfırat, Tepeören, Şekerpınar ve Çayırova köyleri arasında yaklaşık 100 km2 genişliğinde bir alan kaplayan “Sancaktepe Graniti” pembe, kirli beyaz, iri kristalli, kuvars, feldspat, biyotit ve opak mineral kapsayan granitler, ileri derecede ayrışma sonucu arenaya dönüşmüştür.

http://depremzemin.ibb.istanbul/wp-content/upload ...ndalik.pdf

Mustafa Bostan

2 ay önce - Çrş 29 Tem 2020, 14:58
İntercity İstanbul Park Kamuoyu Duyurusu

Akfırat Tepeören Bölgesi ile ilgili güzel haberler arka arkaya gelmeye devam ediyor. İşte en önemli haberlerden birisi;

F1 yarışı Turkish GP’in 2020 yılı takvimine alınması an meselesi…

İntercity İstanbul Park yönetimi bununla ilgili bugün bir basın duyurusu yaparak, görüşmelerin devam ettiğini ancak gizlilik anlaşması gereği detayları henüz aktaramayacağını bildirdi.

Mustafa Bostan

1 ay önce - Prş 30 Tem 2020, 17:50
Tepeören Oto Kasabası

2014 yılından beri gündemde olan ancak sonra itirazlar sonucu iptal edilen, ancak Aralık 2019 da tekrardan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tekrar askıya çıkarılan proje şu an hazırmış. İhale mi yaparlar, yoksa doğrudan birine mi verirler bilemiyorum ama proje yapılacakmış.

Karma proje şeklinde yapılacak proje 400 bin m2 alan üzerinde yer alacak. Projede 730 adet tek katlı galeri bulunacakmış, ayrıca Cafe ve Restoranlar, Banka şubeleri, AVM, İş merkezi, sigorta şirketleri vb. da olacakmış. Orman arazisine inşaa edileceğinden yeşil bir örtü içerisinde yer alacakmış. Yeşil ne kadar korunur tabii bilemiyorum.

Projede daha önce DKY (Dumankaya) İnşaatın adı geçiyordu ama şimdi kimde kalacak henüz belli değilmiş. Bence o da bellidir de duyurulmuyordur.

Projenin yerini de tekrar hatırlatmak gerekirse, İntercity İstanbul Park’ın hemen yanında, Okan Üniversitesinin karşısında ve yine inşaatı devam eden Temel Bilimler Üniversitesinin bitişiğinde yer alıyor.

Buraya bu projenin yapılmasına ciddi karşı çıkılıyor. Yer olarak su havzası ve orman bölgesi olmasına çok tepki var. Eğitim bölgesinde olması da şehir planlaması açısından ayrı tepki topluyor. Dinlerler mi hiç sanmıyorum.

Bazı proje görsellerini de paylaşıyorum.

sayfa 118
« önceki   123 ... 117118119 ... 130131132   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL