Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
metehan6195
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 11:49
Rusya'da yaşam nasıl? Rusya'da çalışmak

Rusya uzun süre yaşamak için tavsiyeleriniz nelerdir? İş? Yaşayabileceğimiz şehirler nedir?

En son metehan6195 tarafından Sal 12 Şub 2019, 15:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 11:55

O soğukta yaşanır mı yahu?
Her yıl 4-5 milyon Rus Türkiye'ye geliyor, ellerinde imkan olsa hepsi olduğu gibi gelir yerleşir.

mahmut11
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 11:56

Türklerin mafyavari hareketleri olduğunu duydum.
Bir de polis şiddeti yüksekmiş.

33mert01
6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 12:52

berbat. nüfus yaşlanıyor, iklim sert, suç oranı yüksek, zengin-fakir uçurumu yüksek, meşhur rus mafyası acımasız, adalet sistemi rüşvetten çökmüş, en çok istenen meslek rüşvet alabilen vergi müfettişliği, siyasi haklarınız yok, AIDS oranı yüksek, uyuşturucu kol geziyor, her an bir yerde kafkas veya ortasyalı birince saldırı olabilir ve arada kaynayabilirsiniz, rus olmadığınız için dazlaklar sizi bıçaklayabilir

bizzat rusyanın kendi istatistik ofisinin açıkladığı verilere göre 18-24 yaş arası rus gençlerinin üçte biri rusyadan gitmek istiyor
http://haber.sol.org.tr/dunya/18-24-yaslarindaki- ...yor-242000

ruslar bile rusyada yaşamak istemezken normal biri neden ister hayret?
zaten bu gençliği yüzünden rusya ilerde süper güç liginden bölgesel güç ligine düşecek

Misafir 2b5

6 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 13:15

İyi yada köyü algısı kişiye göre değişir , İş imkanı oldukça yüksekmiş ancak ülkede ciddi anlamda rüşvet varmış özellikle yabancıysan rüşvet almadan bırakmıyorlarmış ..Gidenlerin yalancısıyım .

yaşar1965

4 ay önce - Cum 12 Nis 2019, 21:27

Ikı yıldır bır tane Polıs gormedım ben burada Trafık polısı harıc, bulundugum bolgede asgarı ucret 20 000 Ruble, telefon su elektrık dogalgaz ve ev kırası ıcınde odedıgım fatura 5000 Ruble, hastaneler genellıkle randevu sıstemıyle ve en fazla verılen tarıh 2 gun, ulasım sehrın neresıne gıdersenız gıdın aynı 19 ruble, herkes ama herkes mutlaka her sene yurt dısına tatıle gıdıyor, ve dunyanın hıc bır yerınde olmayan bır ozellık varkı ınsan hayrete dusuyor- soylekı, onbes yıl boyunca harcamalarınız yaptıgınız fatura ve fıslerınızı on bes yıl sonunda kent yonetımıne her ay beyan edıyorsunuz geliriniz ve harcamalrınız karsılastırılıyor, yuzde seksen dolayındakı harcama tutarınız karsılıgında, kent yonetımı sıze bır bahcelı ev tahsıs edıyor, yaklasık 500 metrekare bır alan ve ıcerısınde tuvaletı ve mutfagı olan kucuk bahcelı bır ev, sıze aıt oluyor takı sız olene kadar, mıras bırakamıyorsunuz, sız olunce yıne devlet el koyuyor.
Burada rusvet sucu en buyuk suc. Mılyonlarca metre karelık bır yuz olcumu olan bır alan, bır uctan dıger ucuna ıklım farklılıkları var, ınsanlar tatıllerını sıcak ve ucuz bolgelerde tercıh edıyorlar, dort kısılık bır aılenın hersey dahıl bes yıldızlı otel ve tatıl bolgesındekı masrafları yırmı bın ruble.

En pahalı urun amerıkan menselı urunler, sokaklarında ınsanlar bır bırıne saygılı, burada ırkcılık ve ıkıncı sınıf ınsan muamelesı gorulmus duyulmus bır sey degıl, haberlerde basında formlarda ruslardan bahsedenler baskent moskova harıcınde hıcbırsey bılmeyen, kulaktan dolma haberlerle rusyayı yalan yanlıs anlatan kısıler, bılmezlerkı burada ınsana saygı en on planda, her apartman kat bosluklarında kalorıfer petegı var ve tum kıs boyunca merkezı ısıtma sıstemıyle ısıtılıyor, daha ne yazayım bılmıyorum.
Sımdı son olarak sunu yazmak ıstıyorum, dunyaya bır daha gelecek olsam burada dogmak ve yenı hayata burada baslamak ısterdım.

( Yazım karakterlerındekı hatalar ıcın, rus klavyesınden ancak bu kadar cevırebılıyorum, rahatsızk ıcın sımdıden ozur dılerım )

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET