Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Musa Ardıç

6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:48

Kardeş söylediklerimi anlamıyormusun yoksa anlamakmı istemiyorsun.
Fırsatcı marketler elinden gelse domatesi 10 liraya satacagı yerde neden bedava dagıtsın yada ben marketlermi bedava dagıtır dedim.
Allahtan rekabet varda fiyatlar bu şekilde yoksa daha vahim.
Sen yinede yazdıklarımı tekrar oku.

Arda Beşir
6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:52

Ben marketler yine 2 kat zam yapti diyorum. Isterse bedava dagitir diyorsun. Firsatciligi kabul edin. Sorun devletin bedava dagitmasi degil ki ? Sorun firsatcilik. Tanzim varken 3,99 yazdigi domatese simdi 7,25 yazan manava laf etmeyelim mi ?

Şu an oldugum yerde 2 tane farkli yerde tanzim cadiri var. Icerde 1 gorevli oturuyor. Gelenler Aaaa tanzim bitti mi tuh bileydim oy verirdim diyor. Diyenler elbette elit kesim degil. Benim anam gibi koylu kesim.

En son Arda Beşir tarafından Çrş 03 Nis 2019, 18:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Musa Ardıç

6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:53

Alıntı:

Musa Ardıç .
Sen akıllı bir adamsın .

Çözüm üretmedikçe Tanzim Satışlar kapatılmamalı idi .
Gelir düzeyi düşük Emekli ve bazı kesimler için hükümetin yürüttüğü Politika KÖTÜ idi ilk etapta denemez . Serbest piyasa dengelerinde STOK'çuluk sayılmadığı için bazı şeyler ve Halkın ekonomik Denklemleri de düşünüldüğünde ve Ulusal Marketlerin Reynlarındaki ürünlerine yaptığı baskı .
O zaman da söylemiştim .
Bu işi Belediyelere verme .

Ahanda Kalktı seçimi Falan aldı Tanzim satış bitti .
Ne oldu ...
Kime yaradı .

Tarım Kredi Koop.Lerinin Görev tanımına bunu ver dedim .
Onlar YASAL statü ile bu işi yapsınlar . YOK Yeni Hal yasası falan der iken O gündem içinde sulandırıldı . Eğer Ak parti Halkın ucuza alımı konusunda samimi ise bu Gmörevi TKK'lerin görev tanımına koyar ve Tanzim Satışların devamını her türlü sağlayabilir .
Yani .

Ankara'da Mansur Kapattım deyince O iş gerçekten lazımsa .
hükümet samimi ise elinde Alternatif dolu . İşi siyasete getirmeden bu işte oyuncu olmayı sürdürmeli Başşkan Erdoğan .
Kişisel olarak Kaldırılmasına üzüldüm .
Ankaralılar ile yapılan Röportajlar ve ileriki günlerde tutulacak nabız ile bu konu ve gündem bitirilmemeli . Devlet sahadan çekilmemeli görüşündeyim .
Bu piyasa aktörlerinin denkleminde gelir gücü zayıf kesimler için Tanzim sistemi her zaman olmalıdır .
Mansur Başkan'da alternatifini koymadan Tanzim satışları azaltmak ile HİZMET etmiş olmuyor .

Ertugrul bey söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum.
Benimde kızdıgım nokta devamlılıgı olan çözümler yerine popülist yaklaşımlarla günü kurtaranlar.

Arda Beşir
6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:56

Devamlilik icin de en kisa zamanda HAL YASASI gelmeli. Yoksa bu firsatcilar daha da zam yapacak. Bir manav oh be akpli belediye gitti fiyatlara karisamayacak diyorsa biraz dusunmek lazim

Arda Beşir
6 ay önce - Cum 05 Nis 2019, 19:01

Demette cuma pazarinda fiyatlar ucmus.
Domates 7 lira
Patates 5 lira
Sogan 7 lira
yesillikler 2 kat artmis

Tanzimin olmamasiyla pazarcilar ve manavlar fahiş zamlar yapti. Ankara halki bunu haketti

sayfa 7
ANA SAYFA -> ANKARA