Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Musa Ardıç

6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:27

Alıntı:

Araç hareket halinde oldugu icin fotograf kalitesiz oldu. 2-3 haftadir 3,99 olan markette domates 7,25.
Tanzim satisin durmasiyla yine marketler bildigini okuyor. Mansur Yavas tanzime karsi oldugunu zaten dile getirmisti. Belediye bu konuda adim atmayacak.
O değil de 30 Mart ta 3,99 dan satinca maliyetini kurtaran domates simdi niye 7,25 yapildi ? Hirsizlik degil de ne

Domatesi 3.99 a satınca maliyetini kurtardıgını kim söyledi.
Maksat seçimlere kadar zararınada olsa ( gerçi o zararı yine vatandaş ödeyecek )vatandaşın gazını almaktı.

Arda Beşir
6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:31

Sadece domates mi ? Patates 2 sogan 3 tu. Onlara da 2 kat zam bastı. Elma 3 ten 4,75 e cikti.
He 1 aydir bunlari zarara satiyordu. Allah askina şu firsatcilari bari savunmayin. Zararli satacagina koyar gostermelik 3-5 kilo tamam der. Tonlarca urun satan bir yer bura

Musa Ardıç

6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:36

Yahu niye anlamak istemiyorsun.
İsterse tonlarca ürünü bedava bile dagıtırdı.
10 lira zarar yazacagına 100 lira yazardı.
Ee bu zararda yine hepimizden çıkacak.
Bende isterim daha uygun fiyatlardan olmasını ama yanlış politikalar sonucu hepimiz katlanmak zorunda kalıyoruz.

Arda Beşir
6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:39

He market tonlarca urunu bedava dagitacak. Sen baska basliklarda gez, ilgi alanlarinda dolaş. Firsatcilari savunmayi birak. Fiyatlari şişiriyorlar işte

Ertuğrul MERTEL

6 ay önce - Çrş 03 Nis 2019, 18:44

Musa Ardıç .
Sen akıllı bir adamsın .

Çözüm üretmedikçe Tanzim Satışlar kapatılmamalı idi .
Gelir düzeyi düşük Emekli ve bazı kesimler için hükümetin yürüttüğü Politika KÖTÜ idi ilk etapta denemez . Serbest piyasa dengelerinde STOK'çuluk sayılmadığı için bazı şeyler ve Halkın ekonomik Denklemleri de düşünüldüğünde ve Ulusal Marketlerin Reynlarındaki ürünlerine yaptığı baskı .
O zaman da söylemiştim .
Bu işi Belediyelere verme .

Ahanda Kalktı seçimi Falan aldı Tanzim satış bitti .
Ne oldu ...
Kime yaradı .

Tarım Kredi Koop.Lerinin Görev tanımına bunu ver dedim .
Onlar YASAL statü ile bu işi yapsınlar . YOK Yeni Hal yasası falan der iken O gündem içinde sulandırıldı . Eğer Ak parti Halkın ucuza alımı konusunda samimi ise bu Gmörevi TKK'lerin görev tanımına koyar ve Tanzim Satışların devamını her türlü sağlayabilir .
Yani .

Ankara'da Mansur Kapattım deyince O iş gerçekten lazımsa .
hükümet samimi ise elinde Alternatif dolu . İşi siyasete getirmeden bu işte oyuncu olmayı sürdürmeli Başşkan Erdoğan .
Kişisel olarak Kaldırılmasına üzüldüm .
Ankaralılar ile yapılan Röportajlar ve ileriki günlerde tutulacak nabız ile bu konu ve gündem bitirilmemeli . Devlet sahadan çekilmemeli görüşündeyim .
Bu piyasa aktörlerinin denkleminde gelir gücü zayıf kesimler için Tanzim sistemi her zaman olmalıdır .
Mansur Başkan'da alternatifini koymadan Tanzim satışları azaltmak ile HİZMET etmiş olmuyor .

sayfa 6
ANA SAYFA -> ANKARA