Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Burulaş sizce elektrikli otobüs alır mı?
Evet 44.4%  44.4%  [4]
Hayır 55.6%  55.6%  [5]
Toplam Oy : 9

mus emrullah
1 hafta önce - Cmt 09 Şub 2019, 23:12
Burulaş sizce elektrikli otobüs alır mı?

Elektrikli araçlar dizel araçlara göre nerdeyse hiç çevreyi kirletmiyor. Ve dizele göre daha ucuz. Ve ülkemizde üretilebiliyor.

Bazı şehirlerde elektrikli araçlar aldılar. Burulaşın da eskiyen otobüsler [97 connecto körüklüler, 2006 ve 2009 Connecto körüklü/solo'lar, 2009 Doruk 190LEE'ler (10 yaşına basmış araçlar.) ] yerine yeni araçlar alınması gerekmekte ; peki bu yeni araçlar elektrikli olabilir mi sizce?

(Konu anlatımı düzgün yazamayabilirim daha düzgün halini yazarsanız düzeltebilirim.)

mustafaguler
6 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 09:10

Burulaş'ın bu aralar toplu alım yapabileceğini sanmıyorum. Şuan mevcut hatlarda bile otobüs eksiği varken kurumun şuan elektrikli otobüs alacağını hiç sanmıyorum. İlerleyen dönemde elbette kurum bünyesinde elektrikli otobüsler olacaktır ama şuan zor. Bir ihtimal (tahminimce) otobüs alımı yerine 2-3 adetlik elektrikli Jest alımını düşünülebilir. Hatta bu araçlar Uludağ üniversitesi içerisinde ring yapabilirler.

Berktuğ
site denetçisi

6 gün önce - Pts 11 Şub 2019, 09:39

Özellikle 2007 ve 2009 Model Mercedes Conectoların yakın planda filodan çıkartılacağını düşünmek bile istemem açıkçası. Sayıları filonun çoğunu oluşturmasıyla beraber aynı sınıf Otokar Kent ve Temsa Avenuelere göre bin kat iyi durumda olduklarını gözüm kapalı söyleyebilirim.

Elektrikli otobüslere gelince araçları İzmirde deneme şansım oldu. Çok sessizler ancak Bursa'nın coğrafyasına göre sınırlı hatlarda çalışırlar. BURULAŞ'ın öncelikle şartlar elverdiğince toplu alım yapması gerektiğini düşünüyorum.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara