Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
8Selcuk
1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:13
Şule Çet Cinayeti


Tekrar gündeme gelmesinin ardından sayfada böyle bir başlık aradım fakat bulamadım. Ben de bunun üzerine bu başlığı açmaya karar verdim. Olayı bilmeyenler için Ekşi Sözlük'teki ''ben burdan geciyordum'' kullanıcı adını kullanan yazarın yazdığı yazıdan alıntı yapıyorum:

Alıntı:
konuyu hiç bilmeyenler için en baştan alıyorum.
şule çet, 23 yaşında gazi üniversitesi sanat tasarım fakültesi tekstil tasarımı bölümü 2. sınıf öğrencisi. bir yandan okuyup bir yandan çalışırken, yarı zamanlı çalıştığı yerden kovuluyor. bunun üzerine çalıştığı yerin ortaklarından olan çağatay aksu isimli şahıs şule'yi 'gel abicim hallederiz benim yanımda çalışırsın' diye görüşmeye çağırıyor. 28 mayıs akşamı şule, çağatay aksu ve onlara katılan 3 kişi ile önce bir restoranda yemek yiyorlar, sonrasında şule'nin doğum günü olan 29 mayısa bağlanan gece 23:54'te çağatay aksu ve b.y. ile birlikte yelken plazanın 20'nci katındaki ofise geçiyorlar. o gece saat 01:48te şule ofisten çıkıp ev arkadaşını ''beni acil bir şey varmış gibi eve çağır'' diye arıyor. sonrasında saat 02:00da şule'nin attığı ''buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. bırakmıyor” mesajı var. saat 04:00 sularında şule 20. kattan aşağıya düşüp ölüyor. olay intihar olarak geçiyor.
ankara cumhuriyet savcılığı, olaydan sonra kayıplara karışan, 4 haziran gecesi gözaltına alınan çağatay aksu ve b.y., adli kontrol şartıyla serbest bırakıyor. haftada bir imza atmaya gidiyorlar ve yurtdışına çıkmaları yasak. çağatay aksu, ifadesinde çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini belirterek, “kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. atlamasın diye tutuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” dedi. çet’in öldüğü sırada plazadaki ofiste çağatay aksu'nun beraberinde olan b.y. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylüyor. sağlık raporlarında çağatay aksu'nun parmağındaki yarayla ilgili olaydan 3 gün önce operasyon geçirdiğini beyan ettiği bilgisi var.
şule 20'nci kattan kafa üstü yere çakılmış. intihar olsa kişi kendini attığında savrulma yaşar. burada kafa üstü düşmesi, fırlatma veya ayağından tutup atma etkisini gösteriyor. çağatay aksu ve beraberindeki b.y.'nin şule'nin düşmesiyle ilgili 155e ya da 112ye hiçbir aramada bulunmadıkları hatta plazadan çıkmaya çalışırlarken o sırada plazanın güvenliğini sağlayan görevlilere, şule'nin düşmesiyle çıkan gürültüyü "trafo mu patladı? ne oldu böyle?" diyerek, yanılttıkları belirleniyor. bir de çağatay aksu'nun yanında çalışan ve üç hafta önce işten ayrılan başka bir kadının da kendisinin de taciz edildiğini öne sürdüğü bilgisi mevcut.
4 temmuz tarihinde sonuçlanan ancak içeriğine yeni ulaşılan otopsi raporuna göre şule ters ilişkiye zorlanmış, anal bölgesinde yırtılmalar ve bağırsak dokusunda bozulmalar mevcut. vücudunda darp izleri, kanında uyku getirici madde, tırnaklarının arasında ise çağatay aksu'nun deri kalıntıları var.
bugün şule'nin ailesinin avukatı olan umur yıldırım ile görüştüm. kendisinin, dosyanın ilerleme süreci ile ilgili anlattıklarını aynen aktarıyorum.
savcılık olaydan sonra inceleme amaçlı şule'nin telefonunu ve bilgisayarını alıyor, 1 hafta sonra içinde delil olmadığı gerekçesi ile geri veriyor. ailenin durumu kötü, davanın ilerlemesi için paraya ihtiyaçları var ve şule'nin telefonunu ve bilgisayarını satmayı düşünüyorlar. o sırada fark ediliyor ki hiçbirine hiçbir incelemede bulunulmamış. öyle ki şule'nin telefonu açılmıyor dahi. avukat, cihazları kendi imkanları ile incelettiğinde içlerindeki delillere ulaşıyor ve savcılığa tekrar teslim ediyor. bir de savcı otopsi raporunun hemen ardından izin alıyor ve şu an kendisi görevde değil. pazartesi günü görev başı yapıp, başsavcı ile görüşmede bulunacağı bekleniyor.


Lütfen sessiz kalmayalım.

-- 6 Şubat 2019 tarihinde yapılan mahkeme 15 Mayıs'a ertelendi. Sanıklar tutuklu halde kalmaya devam ediyor.


En son 8Selcuk tarafından Çrş 06 Şub 2019, 18:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


G_ünsal
1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:19

Ben, bu olayda
Çağatay A. ile Berk A'nın
tutuklandıklarını okumuştum.
Konuyu iyice araştırdınız mı?8Selcuk
1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:22

Sanıklar tutuklu fakat mahkeme kesin bir karara bağlanmış değil. Mahkeme 15 Mayıs'a ertelenmiş.

Misafir 35c

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:30

Okurken insanın kanı donuyor. Çok yazık.

Bu alıntılananda yazılı olanlar doğruysa olay cinayet.

Kaldı ki, aşağı atılmasa bile uyku ilacı verme, alıkoyma, hürriyeti engelleme, darp, tecavüz, işkence, intihara sebep olma gibi iğrençlikler var.

Umarım varsa, suçlular cezalarını sonuna kadar çeker.


Misafir 0d9

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:45

Çok üzücü. İntiharı teşvik eden filmler, diziler kaynıyor. İnsanlara intihar etmenin ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatalım.mert amg
1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:53

Olayın aslı nedir bilemem fakat, kadın çetelerinin davaya müdahale etmesi engellenmelidir. Aksi taktir de çıkan karar mahkeme baskı altına alınacağından aldığı karar güvenilir olmayacaktır.

Yapılması gereken mahkeme baskı altına alınmadan, deliller doğrultusunda karar alınmasıdır. Adli tip raporlarına bakılır, o kadar üst katı gören bir kamera varsa görüntüye bakılır, ifadelerin mantıklı olup olmamasına bakılır vs.) Ancak mahkeme önünde eylem yapmak, sosyal medya üzerinden baskı oluşturmaya çalışmak gibi şeyler yargıya müdahaledir ki bu kadın çetelerinin tipik bir davranışıdır.

Kadın çetelerinin mahkemeyi baskı altına almasına izin verilmemelidir.

Yargı bağımsız olmalı birilerinin oyuncağı olmamalıdır.

Twitter'de konu ile ilgili hashtag'i incelerseniz mahkemenin nasıl baskı altına alınmaya çalışıldığını görebilirsiniz.

Son olarak kendi fikrimi yazacak olursam bu olay (eğer suçlu varsa ceza almalılar) ancak tipik bir su testisinin su yolunda kırılması olayı. Üzülmeyi gerektirecek bir durum yok.

Uyuşturucu satıcılarıyla veya tefecilerle falan düşüp kalkan sonra da başına iş açan birine nasıl ki üzülmeye gerek yoksa, buna üzülmeye de gerek yok. Öldürülen sırf kadın diye duyar kasacak değilim.

Kıssadan hisse cinsiyetinizden bağımsız olarak kimlerle düşüp kalktığınıza dikkat edin. Arkadaşınızı iyi seçin ki sonradan kötü duruma düşmeyesiniz.

Bir de linkte ki haber de sanık ifadesi var. (Tamamı ya da bir bölümü)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sule-cet-davasi ...r-41107760

Yalnız bir de şu var adli tıppın kararını vermesi lazım.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sule-cet-sorust ...z-41035864

Linkte ki habere göre Adli Tıp intihar ve tecavüz olup olmadığını bilmiyor, ağır beden travmasından dolayı tespit edememişler.

Yok eğer tecavüz iddiası doğruysa bu kararı veren personel cezalandırılmalı.

Ama tecavüz iddiası uydurmaysa bunu ortaya atanlar cezalandırılmalıdır.

İşler yine karıştı.

Bir de bu tip kritik davalar canlı yayınlansa güzel olur. Herkes neyin ne olduğunu rahatça görmüş olur.


En son mert amg tarafından Çrş 06 Şub 2019, 19:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Misafir 1a8

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 18:54

ALINTI:
Çok üzücü. İntiharı teşvik eden filmler, diziler kaynıyor. İnsanlara intihar etmenin ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatalım.
=================

Bırak sosyal mesaj vermeyi.
Konuyu okumadan yazmışsın. Olay intihar değil. İntihar olsa bile nedenlerini okumak zahmetine katlanmamışsın. Ahkam kesmek için o konuyu bilmek gerek.


Misafir cd4

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 21:52

Insanliktan cikmiş mesajların olmasi sasirtici bir durum değil. Bunlari yazanların ruh halleri arastirma konusu olmalı. Zavallılıkta çığır açıyorlar.

Hasan Pullu
1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 22:29

Alıntı:
Insanliktan cikmiş mesajların olmasi sasirtici bir durum değil. Bunlari yazanların ruh halleri arastirma konusu olmalı. Zavallılıkta çığır açıyorlar.

yine feminist-laik kafalıların saçmalığı başlamış. bir olay olmuş. ordan bir şey çıkarıp bir yerlere psikolojik baskı yapmaya çalışıyor. intiharsa intihar cinayetse cinayet .mahkemeleriniz orada çözsün benim ne suçum var. ha diyelim mahkeme olayı kapatmaya çalışıyor benim suçum ne ki bana çemkiriyorsun git mahkemeye söyle.mahkeme eğer bir saçmalık yapmışsa bu sizin laik sisteminize bile atılmaz çünkü sizin sistem de böyle bir şeye onay vermez ve bu olay milleti hiç hiç bağlamaz.kim ne yapıyor ki insanlıktan çıkmış oluyor.

bir olay oluyor başlıyorlar " işte bu şu zihniyetin ürünü". hasta bunlar


Misafir a5d

1 yıl önce - Çrş 06 Şub 2019, 23:29

Pulluhasan bey siz kendi kendinize neden gelin güvey oluyorsunuz? Kemik atan mı oldu?

Ne diyorsunuz siz? Ne anlatıyorsunuz? Beyninizden geçenleri yazıya dökmeyi öğrenin.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET