Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
gökhannn61
10 ay önce - Çrş 06 Şub 2019, 08:05
Trabzon Şehir Camii ve Rekreasyon Alanı

Trabzon’da projelendirme çalışmalarına 2011 yılında başlanılan Trabzon Şehir Camisi’nin ilk görüntüleri hayranlık uyandırdı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından meclis üyelerinin oluru ile projesi kabul edilen ve yapımına başlanılan Trabzon Şehir Camisinin kaba inşaatının 2019 yılı ortalarında tamamlanması ve Selattin Camiileri modelinde olacağı ifade ediliyor. Trabzon halkı adına Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin 6 yıllık bir çalışma sonrası ortaya koyacağı bu eserin yaptırılmasında her hayır sahibinin katkı vermek isteyebileceği düşünüldüğünden dolayı bir cami yaptırma ve yaşattırma derneğine yapılan protokol ile iş ve işlemleri sürdürülüyor. Cami ve etrafındaki muhteşem sosyal donatıların projelendirilmesinde Erdoğan Bayraktar'ın onursal başkanlığını yaptığı Alemdar Camii Yaptırma ve Yaşatma derneği olarak işinin uzmanı bir ekibin uzun soluklu bir çalışma yaptığı ifade edildi. Caminin yapımında nakdi yardı kabul edilmeyeceği özellikle belirtildi.

AYRINTILAR >>>https://www.61saat.com/bolgesel/iste-trabzon-sehir-camiinin-ilk-goruntuleri-h500904.html

61SAAT.COM

(+)

gökhannn61
10 ay önce - Cum 08 Şub 2019, 23:21

(+)

YILMAZ AYDIN

10 ay önce - Cmt 09 Şub 2019, 19:08

Bu caminin minare sayisinda bir degisiklik oldumu tanitim videosunda minare sayisi 6 tane görlüyor bazi resimlerde 4 tane görülüyor.

Ahmet Çolak 61

10 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 11:44

hangi videoda altı taneydiki? ben hep 4 tane gördüm

ali dostbey
10 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 11:49

Şu Bizans kırması camii tarzlarını bırakamadık gitti.
Bu ülkede özgün, yeni, çağdaş tasarımlar/tarzlar üretecek mimarlar yok mu?

Misafir b15

10 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 12:20

Nerden anladın bizans kırması olduğunu belki bizans türklerden almıştır o mimariyi.Türklerin binlerce yıldır kullandığı cadırların şekli nasıl cami kubbesi gibi değilmi atıyorsun bi laf boş laf

YILMAZ AYDIN

10 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 13:04

Alıntı:
hangi videoda altı taneydiki? ben hep 4 tane gördüm

tanitim videosuna bakmadin saniyorum videoda 6 tane gösteriliyor

gökhannn61
10 ay önce - Pts 11 Şub 2019, 11:30

Videoda 6 tane inşaat ilerledikçe daha net ortaya çıkacaktır.

ömür61

9 ay önce - Çrş 06 Mar 2019, 21:35

Şehrime yakışır, şöyle 6 minareli bir cami olur inşaallah.

info karadeniz
9 ay önce - Prş 07 Mar 2019, 12:20

İtfaiyenin oradaki viyadük kapatılmıştı, molozda yapılacak akıllı kavşakta bayağı yoğun çalışma var..

Sabah ordan geçme gafletinde bulundum, ticaret sanayi odası önünde tek şeride düşürülmüş yol. Yoğun bir trafik vardı.

Ben olayın kavşak kısmıyla daha çok ilgileniyorum, umarım yakın zamanda açılır.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET