Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
AsfalttCan
7 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 14:07

Gecekondu tepeleriyle dolu, iş imkanları kısıtlı, emeklilerin istediği, Ankaradan 1.5 milyon az nüfusu olan demek istedin Heralde Haldun Abi İzmire laf atılmasını hoş karşılamıyorum ancak Ankaraya bu tarz konuşursanız daha çok kişi gelip cevap yazar. Ben iki şehri bilen biri olarak söyleyeyim Ankara, daha metropol bir şehirdir. Havası kuru falan demişsin abi Ankaradaki kar görüntülerini İzmirin 8 ay güneşli havasına değişmem

Haldun Turan

7 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 14:57

Bana Ankarayı anlatma orada kirada evimiz var.

Esenboğa'dan Ankaraya giden yolda kasveti kara kenti havasını hemen alıyor insan

Fakat baba tarafı oradaydı 2 halam ve 1 amcam.

Ama halalar rahmetli oldu.Amcam hayatda.

2017 nin aralık ayında ve 2018'in mart ayında 3 kez Ankaraya geldim.

Bir sürü fotom var Ankara başlıklarında.

Ağzıyla kuş tutsa başkent sevimsizliğini gizleyemez mal ortada

Albenisi yok açık ve net.

Bunu sadece İstanbul ve İzmirliler demiyor.

Ankarada yaşayan bazı insanlarda diyor.

Sana bindiğim taksiciden örnek gösterdim.

Herif resmen daralmış başkentde ama eli mecbur kopamıyor ekmek parası

Yedeksubaylığımı da Merkez Komutanlığında yaptım sene 2000

Sana bozkır asla deniz havası alamayacak imbat esintisi asla bilemeyecek asla vapur ve deniz motoru keyfi yaşayamayacak karasal ve sevimsiz Ankaranda mutluluklar dilerim

Allah mutluluğunu daim etsin.

Doğalgaz faturanı kontrol et.

Oranın kar soğuğunda üşüme oranlarınız İzmirden çok daha fazla olduğundan dedim

Son olarak Çankaya Çevre Sokakdaki ünlü Blues-Rock barı Manhattan'a selam yolluyorum.

Bak orayı hiç unutmadım.

Asteğmenken çok giderdim.

Aralık 2017'de Ukrayna Odessa'da yaşayan bayan arkadaşımla Ankara'da buluştuğumuzda Manhattan Bar'a gitmiştik.

O da çok sevmişti.

Anılar bitmez bizde.

Fotoğraf paylaş arkadaşım )))

Tava kebabınız yok mu git iyi bir yerde ye ve paylaş.

Pamuk eller cebe haydi görsün herkes Ankara yemek mekanı izlenimlerimizi.

Biz İzmir'de Foça ve Urla sahillerinde keyif çatacağız.

Sığacık'da huzur bulacağız.

Denizsiz olmazzzz

Herhalde emekliler İzmire gelmeyi ister.

Ankarada ne yapacak yaşlılığında?

Sıhhiye Orduevine girdiğimde ise bol yaşlı görmüştüm.

Yazık onlar başkentden kopamamış yada hallerinden memnunlar

mahmut11
7 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 14:59

Haldun reis, bence emirin bir suçu yok.

Bende Ankara'ya gitsem, böyle bir başlığın eksikliğini hissederim.

Burada çok abartılı olan misafir mesajları.

Herkes saygılı olsa sorun kalmaz..

feyyazturu
7 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:06

Her yıl Ankara'ya 4-5 defa giderim. Çok da severim Ankara'yı. Orada olmaktan mutlu da olurum hatta amacım taşınmak zaten. Çok sayıda kuzenım ve arkadaşım da var. Hiç birinde de bir yemek kültürü görmedim. hatta beni götürebilecekleri özel bir yerleride yok.

Ekonomik olarak memur kenti olduğu için hatta merkez memurları çalıştığı için gelirleri memurların da üzerinden orada halkın. Bu nedenle İzmir'den pahalı mekanların olması normal ama konu bu değil işte. Hangi restaurant zincirinin şube açtığını konuşmuyoruz. Üstelik restaurant zincilerinin şube açmamasının tek sebebi ekonomik olmaz. Yemek kültürü olan yere kendi fabrikasyon ürünlerini itelemekte zorlanırlar.

Şimdi Maraş başlığına gitsem sizin orada bir Magnum Store mağazası bile yok desem bir tarafı ile gülerler. Algida'nın da yapacağı son şey herhalde Maraş'ı hedef almak olur.

Mesela Ankara'nın her köşesinde simit sarayı var ama İzmir'de artık hiç kalmadı. Boyoz ve domatesli biberli İzmir tulumlu bir kumru varken kim oturur simit sarayına.

Ankara'ya gelen birini götürebileğiniz Ankara'ya özgü kaç mekan var ve hangi tatlar var. Ankara'ya gittiğimde en çok zorlandığım konu yemek yiyecek mekan bulmaktır. Karanfil sokakta bile birkaç sıradan kafe dışında yemek yiyecek yer yok.

Benım Ankara tecrübem böyle. Eğer ki varsa buyurun paylaşın bizde bilelim görelim.İzmir başlığında fotoğrafları olan örneğin CimBom Söğüşçüsüne, Kartal Kokoreçe, Alsancak Boyoz'a denk mekanlarınızı görelim. Bunu ancak Ankara'da yiyebilirsiniz dediğiniz birşey varsa bekliyoruz.

Yoksa buraya ekonomi konuşmaya gelmedik. Şu da var tabi İzmir de az para ile çok yaşamayı bilirler.

Mesela öğrenci iken Alsancak'ta dershaneme 1 saat erken giderdim. Kış havasında 2-3 sıcak boyoz alır Kordon da bir bankta balık tutan balıkçıları izleyerek yerdim kitabımı okurdum. Sadece 1,5 lira maliyet. Biraz sonra çaycı da gelirdi 3'ü 1 arada alırdım. Siz Ankara soğuğunda sıcak yatağınızdan çıkıp beton yığını soğuk bir şehre çıkmamak için alarmınızı 5 dk 5 dk ertelerken biz havası alıp boyoz yemek için 1 saat erken kalkardık

AsfalttCan
7 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 01:48

Deniziniz kokuyor bunu kabul edin ve şehriniz çirkin yapılaşmadan dolayı her yerde bulunan şeylere farklı isim vererek yemek kültürü yarattıgınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz herkes dalga geçiyordu bi ara twitterda izmirde şuna gevrek denir suna boyoz denir diye haldun abi senin paylaşımlarını severek takip eden biriyim o yüzden mesajlarına kötü bi cevapta yazmam ama izmire biraz saydırcam Ankaradaki insanlar bile albenisi yok diyor demişsin abi İzmirde de İzmir yaşancak bir yer değil diyen cok kişiyle tanıştım. İzmire gittiğimde sıcaktan uyuyamıyorum bile bazı insanlara o güzel gelebilir ancak Ankara gibi 4 mevsimi yaşamak çok daha güzeldir kar yağmasının verdiği huzuru sizin anlamanızı bekleyemeyiz mesela. Yemek konusuna hakim değilim ancak koskoca Ankaraya yemek kültürü yok demeniz sizce hoş mu. Bide Ankara başlığı altında. Ankara İzmirle kıyaslanmak istemez biz genelde şehrimizi İstanbul ile kıyaslıyoruz size de tavsiyem bursa ile kıyaslayın seçim gündemini takip edin tüm kanallarda İstanbul Ankara ne olur diye konuşuluyor burdan anlayabilirsiniz Atamız bile Ankarayi seçmiş, kabrini buradan başka bir yere koymayın demiş bu da bir mesajdir anlayana

sayfa 3
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA