Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gece Bekçisi
12   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Gece Bekçisi Sizce Faydalımı?
Evet 74.2%  74.2%  [23]
Hayır 25.8%  25.8%  [8]
Fikrim Yok 0.0%  0.0%  [0]
Toplam Oy : 31

Yavuz Sinop

3 hafta önce - Cmt 26 Oca 2019, 21:11
Gece Bekçisi

Geceye "huzur ve güven " veren "GECE BEKÇİLERİ"

muhammet3
3 hafta önce - Cmt 26 Oca 2019, 21:13

İstanbulda da akşam 7 den sonra mesaiye başlıyorlar.

İsimleride çok güzel. "Gece Kartalları"

yusufyuşa23
3 hafta önce - Cmt 26 Oca 2019, 21:25

Polis kadar yetkileri var. Olumlu buluyorum.

UfukRaifoğlu
3 hafta önce - Cmt 26 Oca 2019, 21:44

Alıntı:
Polis kadar yetkileri var. Olumlu buluyorum.

Eski nesil biliyor,tanıyor bekçileri ama yeni nesil daha alışamadı.
Polis kadar yetkisi olabilir ama sistem daha oturmadı.Geçenlerde bir haber vardı.Bekçiler isyan etmişti.Bu sistemi halka anlatın,bu sistemi tanımayan insanlar var diye.Siz kimsiniz Polis çağırın diyenlerden tut ,kimlik gösterin diyene kadar bir sürü sorunla karşılaşıldı.
Sistem oturana kadar polis kadar yetkisi var demek kağıt üstünde kalıyor.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/577730.aspx

sercanmer
3 hafta önce - Cmt 26 Oca 2019, 21:45

Olumlu buluyorum ancak birçok kez gündüzleri Polis aracını kullanırken ve polislerin yanında gördüm.
Gece sokaklarda çalışmaları daha verimli olur diye düşünüyorum.

Yavuz Sinop

3 hafta önce - Pzr 27 Oca 2019, 01:39

Bakan Soylu

"Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum. Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara'da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir'de 200 bekçi alımı yapacağız.

Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul'daki günlük hırsızlık olayı toplam 79 du şu anda 56, Ankara'da 30'du şu an 10, İzmir'de 19'u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek."

BEKÇİ ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

1.Türk Vatandaşı olmak,
2.İlkokulu bitirmiş olmak,
3.Askerliğini bitirmiş olmak,
4.Kamu haklarından mahrum olmamak,
5.Kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.
6. Memuriyete engel bir hali bulunmamak,
7.Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
8.Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.

Umut Yavuz

3 hafta önce - Pzr 27 Oca 2019, 09:48

Gece bekçisi olma gibi bir düşüncem var,2019 alımlarının açıklanmasını bekliyorum.

Burç

3 gün önce - Çrş 13 Şub 2019, 16:54

8000 bin bekçi alınacakmış.
Ordu gibi.

Alıntı:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mart ayı başında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını söyledi.
İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'daki bir otelde düzenlenen "Asayiş Şube Müdürleri Toplantısı"na katıldı. Programda konuşan Soylu, suçun önüne geçmek için her türlü tedbiri aldıklarını ve çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Suçun önüne geçmek için bekçilik uygulamasını yeniden hayata geçirdiklerini belirten Soylu, 2016 tarihinden itibaren toplam 9 bin 444 yeni bekçinin göreve başladığını kaydetti. Soylu, öncekilerle beraber halihazırda 11 bin 382 bekçinin görev başında olduğunu bildirerek, "Yine halihazırda 8 bin 670 bekçimizin de atamaları yapıldı, eğitimleri önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar. Bin 620 arkadaşımızın da sağlık raporu ve güvenlik soruşturma süreçleri devam ediyor. Yani 11 bin 300 arkadaşımız Allah nasip ederse bu ayın sonu itibariyle görevlerine Türkiye'nin bütün vilayetlerinde başlayacaktır. Ama bununla da yetinmiyoruz. İnşallah Mart ayı başında 8 bin bekçi alımı için de arkadaşlarımızla yapacağımız değerlendirmeyle birlikte bekçi alımına yeniden ilana çıkıyoruz" diye konuştu.
Bekçilik uygulamasının yeniden hayata geçirilmesiyle suç oranlarında azalmalar yaşandığını ifade eden Bakan Soylu, "Ankara'da 2017 yılındaki günlük evden hırsızlık sayısı 30'du, 2018 yılında bu sayı 10'a düştü. Üçte bir oranında azalttık. Aynı şekilde İstanbul'da günlük ortalama evden hırsızlık 2017'de 78'di, 2018'de 54'e düştü. İzmir, aynı şekilde 19'dan 8'e düştü. Genel olarak mal varlığına karşı işlenen suçlarda ise 2017 yılına göre 2018 gerçekleşmelerimizde yüzde 14,2 azalış, aydınlatma oranlarında ise yüzde 6,5 bir artış yaşandığını gözlemleyebiliyoruz. Buradan açıkça görülüyor ki önleyici çalışma, hem iş yükünü hem suçu, hem de mağduriyeti azaltıyor" şeklinde konuştu.

Arda Beşir
3 gün önce - Çrş 13 Şub 2019, 17:41

Alıntı:
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı.

Gerçekten işe yarıyorlar, metro önlerinde zibidiler gelen geçen kıza asılıp hahaha hihihi yaparak puan veriyorlardı. Şimdi yapamıyorlar, bekçi kimlik sorunca zaten ''ABİ'' çekmeye başlıyorlar. Ankara özelinde söylüyorum Macunköy ve Demet tarafında o tipler piyasada gezip sarkıntılık yapamıyor artık

ulu hakanla
3 gün önce - Çrş 13 Şub 2019, 22:36

Bekçi şart ulusta hava karardımı tinerciler sokağa çıkıyor ama bekçilerin yetkisi ne kadar bilmiyorum. Tinercileri hava aydınlanana kadar bağlayabiliyorlar mı

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET