Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Büyükşehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları
« önceki   123 ... 107108109 ... 112113114   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 108
Bipo33

1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:09

Alıntı:
İşte nedense bu bakış açısı yüzünden bir türlü gelişemiyoruz.şu mantığınızdan çıkın.Bu Mersin'e geniş bulvarlı bir yol şart.Bunu yapmayanlar utansın...

Benim bakis acim nereye neyin ihtiyaci varsa o yapilsin bakis acisi.. Seninki ise oh oh suyundanda koy bakis acisi! Cok paramiz varya bi yayila yayila gidecegimiz genis yolumuz eksiki.. Hay Allahım yaa!!

Taylan33
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:11

Mersinde ileri görüşlü yöneticiler olsaydı, emniyet şeridi hariç 3 şeritli olurdu son 15-20 yılda yapılan cadde ve bulvarlar.

Bipo33

1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:18

Alıntı:
Mersinde ileri görüşlü yöneticiler olsaydı, emniyet şeridi hariç 3 şeritli olurdu son 15-20 yılda yapılan cadde ve bulvarlar.

Birakin Mersin'i, dunyada hic bir metropol sehirde dediginiz tarza yollarin ole heryere yapildigini gormedim! Yogunluk ve gelecekte hesaplanan yogunluk durumu ile genis veya dar yollar yapilir herzaman! Bakiniz İstanbul'a, Ankara'ya, Moskova'ya, Petersburg'a, Paris'e, Berlin'e... Hepsinin belli genis yollari vardir diger yollari hep dardir.. Hatta Turkiye'de bulunan yollardan da dardır(ozellikle Mersin)

aykutsan
1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:21

Alıntı:
Cok paramiz varya bi yayila yayila gidecegimiz

En çok vergi veren büyükşehirlerde biriyiz..
Aslında paramız var..
Keşke önceki belediye başkanları yatırım yapsaydı.Daha çok paramız olurdu.

Alıntı:
Birakin Mersin'i, dunyada hic bir metropol sehirde dediginiz tarza yollarin ole heryere yapildigini gormedim! Yogunluk ve gelecekte hesaplanan yogunluk durumu ile genis veya dar yollar yapilir herzaman! Bakiniz İstanbul'a, Ankara'ya, Moskova'ya, Petersburg'a, Paris'e, Berlin'e... Hepsinin belli genis yollari vardir diger yollari hep dardir.. Hatta Turkiye'de bulunan yollardan da dardır(ozellikle Mersin)

Sen yanlış anladın geniş bulvarı yeni gelişen yerde istiyoruz.Bunu yapmayacaksa metro,battı çıktı işine bulaşmasın..

Alıntı:
Aykutsan, senin Diyarbakir'daki genis bulvar dedign bulvar Urfa yolu diye geciyor ve bizim otobanla es deger isleve(yolu kullanan onemli nufusa sahip illerin baglanti yolu) sahip.. Bizimkinden tek farki, Diyarbakir sehri o yolun etrafinda yogunlasmis. Bizim yogunlasmamiza nerden baksan bi 10 yil daha var.. Yukarda paylastgn resimdeki gbi genis bulvardan baska genis bulvari da yok zaten Diyarbakır'ın.

Malatya'ya baksana orada kendi yapmış sen daha şehir şehir gezmemişsin

Bipo33

1 ay önce - Cmt 23 May 2020, 16:49

Aykut kardes, en cok kazandiraniz lakin ne yazik ki, hukumetimiz tarafindan en cok nasiplendirilen belediye degiliz.. Gormuyormusun, bir borclanma yetkisi bile verilirken akla karayi seciyir belediyemiz!

Bn birseyi yanlis anlamadim.. kuzeye dogru buyurken kuzey cevre yolu(otoban) bize yeterli olacaktir.. silkilasyonun ust seviyede oldugu, dogu ve bati baglantisini sirtlayan kuzey otobani gayet de yeterli olacaktir..

Turkiye'nin yuzde 80 nini gezms(Malatya, Elazıg yoresi de dahil) birisi olarak yine soyluyorum.. Malatyanin genis bulvarida cevre yolu olarak kullanilan bir yoldur.. Elazig, diyarbakir, tunceli, erzincan vs.. illerini akdeniz bolgesi ve antep-maras bolgesine baglayan yoldur bu yuzden Malatya'nin o yolu da oldukca genistir(ayni bizim otoban gibi) Yukarda da belrttgm gbi bizim cevreyolunun ettafinda daha bi sehirlesme mevcut degl.. 10 yila genis yol konusunda tatmin olursun merak etme

Seyfettin7
1 ay önce - Pzr 24 May 2020, 14:12

Kayseri 5. Aşamaya başlayacakmış raylı sistemde , Mersin daha 1. Aşamayı bile yapmadı Ahh Ahh

serkan33

1 ay önce - Pzr 24 May 2020, 17:04

Çok güzel bizde de başlamış bu uygulama

Taylan33
1 ay önce - Pts 25 May 2020, 01:46

Valla Mersinde ödeme gücü olan birçok kişi de faturasını askıya bırakabilir, benden söylemesi

melih95

1 ay önce - Pts 25 May 2020, 02:29

Kayseri’nin yapılmış olan raylı sistemiyle Mersin’de projelendirilen sistemi karşılaştırmayı doğru bulmuyorum. Şu açıdan; ikisi Farklı sistemler olduğu için. Oraya zamanında yapılmış olması şans evet. Ama pratikte kullanış açısından ben çok da etkili bulmuyorum. Bir kere araç trafiğini özellikle kavşaklarda ve yoğun caddelerde felç eden bir sistem tramvay. Kayseri’de de bunu görürsünüz. Özellikle merkezden geçtiği güzergahta kavşaklardaki bekleme süreleri sinir krizi geçirten cinsten. Bu açıdan Mersin’deki proje bu haliyle Mersin’e biçilmiş kaftan. Çünkü tamamı yer altından gidiyor. Ha ama kaftanın terzisi henüz işe başlayamadılar o ayrı bi durum bu konuda şanssızız gerçekten. Ama hat uzunluğu olarak baktığınızda eksi yönlerine rağmen gerçekten hatrı sayılır bir raylı sistemi var orası ayrı konu. Yiğidi öldür hakkını ver durumu yani.

Nigahbanı
1 ay önce - Sal 26 May 2020, 00:23

Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum. Bipo33 kardeşimizin vermiş olduğu yanlış bir bilgiyi düzelmek istiyorum. “Diyarbakır’da sadece Şanlıurfa bulvarının geniş olduğu ve şehrin bu bulvar etrafın geliştiğini” söylemiş. Bu bilginin doğru olmadığını belirtmek isterim ve siz değerli forumdaşlarıma bir kaç örnek ile bunu göstermek istiyorum.

ŞANLIURFA BULVARI
GENİŞLİK 80 metre.

(+)

(+)

MAHABAT BULVARI
GENİŞLİĞİ 75 metre.

(+)

FIRAT BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 metre.

(+)

(+)

SELAHADDİN EYYUBİ BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 metre

DİCLEKENT BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 meter.

MEZOPOTAMYA BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 metre.

(+)

(+)

KAMIŞLI BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 metre.

(+)

ARAM TİGRAN BULVARI
GENİŞLİĞİ 50 metre.

(+)

ELAZIĞ BULVARI
GENİŞLİĞİ 70 metre.

(+)

(+)

Bu bulvarlar gibi daha bir çok 30-40-50 metre genişliğinde bulvarlar var Diyarbakır’da. Lütfen kimse beni yanlış anlamasın, amacım kesinlikle bir kıyas yapmak değil sadece yanlış bir bilgiyi bir kaç örnek ile düzelmek istedim. Sadece Mersin için değil tüm ülkem için her şeyin en iyisini isterim. Umarım tüm şehirlerimiz hakettikleri değerleri görürler. Herkese tekrardan hayırlı bayramlar, iyi forumlar.

Not: Fotoğraflar; Wowturkey Diyarbakır sayfalarından alınmıştır.

sayfa 108
« önceki   123 ... 107108109 ... 112113114   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET