Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mersin - Büyükşehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları
123 ... 414243   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
serkan33

5 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 16:14
Mersin - Büyükşehir Belediyesi Projeleri ve Çalışmaları

Çarşıda taşla döşenen yolları sökmeye başlamış belediye, araçlar üstünden geçtiği için taşların hepsi sökülmüştü kendiliğinden, 2 gün önce çektiğim foto ve bugün ki hali

(+)

(+)

önery

5 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 16:25

gelde dellenme. daha kaç sene oldu da söküyorsunuz
madem taşıt girecekti niye ona göre alt zemin yapılmadı. hay sizin yapacağınız işin

sercanmer
5 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 16:48

Haram olsun bu paraları yiyenlere!
Bu kadar amatör, vizyonsuz ve sığ düşünürsen olacağı bu!
Yazık bu şehre!
31 Mart'ta görüşürüz!

serkan33

5 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 16:49

Hayır normalde tüm çarşıyı yeniledikten sonra araç geçişlerine ara sokaklar kapanacaktı güya ama heryeri yenileyip araç geçişlerini de devam ettirdiler, sonuç da fotolarda görüldüğü gibi her yer kırık dökük!!!

serkan33

5 ay önce - Pzr 20 Oca 2019, 16:49

Bunu nereye yapacaklar acaba, belediyenin sitesinde planlanan projeler kısmına koyulmuş

Alıntı:
Yenişehir İlçesi Eğitim Ve Eğlence Parkı (TEMA PARKI)

Bunu adliyenin yanındaki boş alana yapacaklar

Alıntı:
Akdeniz İlçesi Yeraltı Otoparkı-Müze ve Kültür Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ve Sanat Merkezi Projesi

https://www.mersin.bel.tr/proje/1

Ahmetcan5
5 ay önce - Çrş 23 Oca 2019, 20:07

Mersin Büyükşehir Belediye tarafından hayata geçirilen ve araç trafiğinin yoğun olduğu 67 kavşakta uygulanan Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi Projesi'nin tanıtımı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kentteki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, projenin detaylarını katılımcılarla paylaştı.Kocamaz, kentteki araç trafiği yoğunluğunun bazı bölgelerde yarattığı sorunları çözebilmek amacıyla Akıllı Kavşak Yönetim Sistemi Projesi'ni hayata geçirdiklerine işaret ederek, "Sürdürülebilir ulaşımı teknolojiyle buluşturan kentin en yoğun 67 kavşağında hizmete geçirdiğimiz bu sistem sayesinde halkımıza güvenli bir trafik sistemi sunmuş olacağız. Sistemle kentimiz, zamandan yüzme 28 iyileşme yaşarken, bu sayede günlük ortalama 6 bin litre yakıt tasarrufu ve 7 ton daha az karbon salınımıyla her anlamda karlı çıkacaktır." diye konuştu.

Kavşaklara kurulan sinyalizasyon, trafik ölçüm, trafik izleme ve kamera sistemleriyle trafik akışını sağlamak için 24 saat hizmet verileceğini ifade eden Kocamaz, trafik kontrolünün, Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde (MEŞOT) bünyesinde kurulan "trafik yönetim merkezi" ile sağlanacağını bildirdi.Konuşmanın ardından hayata geçirilen proje, MEŞOT bünyesinde kurulan merkezi ile canlı bağlantı kurularak test edildi. AA

serkan33

5 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 14:33

50 kavşakta dinamik sistem, 17 kavşakta ise yeşil dalga sistemi kurulmuş, yani toplam 67 kavşak sisteme dahil. Hadi bakalım işe yarayacak mı göreceğiz.

seyfettin033
5 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 16:51

Alıntı:
50 kavşakta dinamik sistem, 17 kavşakta ise yeşil dalga sistemi kurulmuş, yani toplam 67 kavşak sisteme dahil. Hadi bakalım işe yarayacak mı göreceğiz.

Işıkların işleyişi açısından güzel sistem, fakat yeşil yanan ışığı aniden kırmızıya çeviriyor.

Fren yapsam mı geçsem mi yada arkadan gelen araç dururken çarpar mı diye bir düşünceler oluşuyor.

Işık Yeşilden sarıya geçiş süresini uzatırlarsa daha iyi olur.

timucintt
5 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 22:40

Bence işe yarıyor bu sistem özellikle pozcudan- mezitli çıkışına kadar 10 gündür daha akıcı trafik gözlemledim ben 3 yıldırda bu yolu gidip geliyorum... geçen sene rezalet idi özellikle iş çıkışları ünversite yolundan eski mezitli belediyesindeki aptal ışıklara 25-30 dakikada geldiğim günleri biliyorum...

serkan33

5 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 19:45

Yeni oluşturulan 80 numaralı Soli-Ulaştırma Okulu hattı

sayfa 1
123 ... 414243   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET