Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Silahların yer aldığı şiddet içeren dizilerin, gençlere olumsuz bir etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?
Evet 83.3%  83.3%  [10]
Hayır 8.3%  8.3%  [1]
Kısmen 8.3%  8.3%  [1]
Kararsızım 0.0%  0.0%  [0]
Toplam Oy : 12

Nazmi

1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:07
Kavgalı, Silahlı, Mafyalı Diziler ve Etkileri

Yukarıdaki haber daha dün yaşanmış maalesef. Yeni yetişen çoçuklarımız, gençlerimiz silahla oynamayı bir meziyet sanmaktalar. Dahası, ufak bir olayda dahi, taşıdıkları bu silahları gerek korkutma, gerekse de yaralama maksatlı kullanabiliyorlar. Bu yaralamalar, ölümle de sonuçlanabiliyor. Gençler akşam diziyi izliyor, ertesi gün yürüyüşleri, konuşmaları değişiyor.

Sürekli silahların ateşlendiği, şiddet içeren dizilerin, oluşan bu olumsuz tabloda bir etkisi var mıdır? Ne düşünüyorsunuz?

Not: Daha önce açılmış benzer bir başlık varsa taşınabilir.

Cengizhan Tuğrul
1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:08

Lan kelimesini bile sansürlüyorlar ama bu diziler yıllardır tvlerde prim yapıyor

UğurÖz
1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:29

Kurtlar vadisi
Çukur
Sıfır bir
Deli Yürek

Hepsini izledim.

Ben niye sokakta belimde silah ağzımda hap ile gezmiyorum da bunlar geziyor?

Ben küçükken kurtlar vadisi diye bir dizi bile yokken okulun önünde bali çekenler olurdu güvenliği darp edip okul içinde bahçelere girenler olurdu.

Bunlar neyden etkilendi?

Pokemon izleyip kendini camdan aşağı atan oldu ülkede.

3-5 tane beyinsiz etkileniyor diye dizi çekilmesin mi?

Bütün adli suçları dizilerden etkilenip mi yapıyorlar?

Burç

1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:31

Bu tip Türk dizileri, aslında Amerikan kültürü kaynaklı olan silah ve şiddet filmlerinin ufak bir yansıması sadece.

Cengizhan Tuğrul
1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:35

Daha varoş daha arabesk versiyonu diyelim

Cenk Gültekin
site denetçisi

1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:36

Aynen öyle Uğur..
Kurtlar vadisi dizisini (eski 1-97 ilk olanı) baştan sona 20 kere izlemişimdir. Bir kere özenmedim silaha kavgaya. Ne alaka yani..

80’li ve 90’lı yılların Derin Devlet, Mafya ilişkilerini çok iyi anlatmışlar dizide. 3-5 gerizekalı etkilenecek diye çıkmasın bu diziler ozaman..

Nazmi

1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 15:08

İnsan bilmediği şeyi sevemez. Özellikle gençler, silahları, kavga ortamını bu diziler sayesinde görüyor, öğreniyorlar. '3-5 gerzek' diye ötekileştirilirse (keşke o kadar az olsa), durumun vahametinin farkına dahi varamadan, çözüm yollarını tıkamış oluruz. İşinin ehli uzmanlar, bu tür silahlı, mafyatik dizilerin, toplum ve özellikle de gençler üzerindeki psikolojik, sosyolojik ne kadar etkisi varsa araştırmalı ve çıkan sonuçlara göre de önlemler alınmalı.

Emir GÖKER

1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 15:16

Bu kavgalı diziler ve filimlerden bazen ben bile etkileniyorum. Özellikle bıçaklanma, yumruklaşma, işkence ve silah sahneleri benim gibi gençleri çok etkiliyor. Hem özendiriyor hem de delirtiyor. Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki etkileyici işkence sahnelerini hiç unutmadım. Bence artık bu sahneler dizilerde olmamalı.

cCcenk38
1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 15:21

Valla eskiden bende boyle seyleri izlerdim ama hic etkilenmedim. Aksine bana gore gercek hayati, neyden uzak durmam gerektigini gosterdi onda. Simdi bu tur sahneleri izledigimde yine etkilenmem.
Alıntı:
Bence artık bu sahneler dizilerde olmamalı.

Izleme ozaman . Bir kac kisiyi etkiliyor diye tum diziyi mi kaldirsinlar. Dayanamayan izlemesin olup biter.

Yavuz Kiraz
1 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 15:26

Eger bir imkanımız olsa ve bakabilsek, sürekli dizi seyreden Türk hanımlarının şuur altlarında, karşısındakine okkalı bir tokat atmak, elindeki bir şeyi fırlatıp camı çerçeveyi indirmek gibi anormal istekler yatar.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET