Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cemoli D18
2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 09:18
İstanbul'da, Çok Kısa Mesafe Olmasına Rağmen Otoyol Ücreti Alınması!

Bahsettiğim yol ICA tarafından işletmeye alındı. Dolayısı ile ücretli olması normal olabilir işletme açısından.

(+)

(+)

Bahsini ettiğim yolu harita üzerinde göstermeye çalıştım.
Araç sürücüsü dikkat etmezse ücretli olarak geçtiğini anlamaz bu yoldan.

Tem otoyolundan Mall ofu geçmeden, İstoç sapağına giriyoruz. Başakşehir kavşağına girip oradan sanayi bölgesine gittim.
Kısacası trafikten dolayı bu yolu kullandım rahat ve boştu. Buradan bu kadar kısa mesafe olmasına rağmen ücret alınması doğru değil.

(+)

(+)

Tem ile kavşağın mesafesi 3,5 KM anca yapıyor ve yolun ücretli kısmı ise bunun yarısı kadardır.

Bunun düzeltilmesi lazım diye düşünüyorum.

Burç

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 09:39

Alıntı:
Kısacası trafikten dolayı bu yolu kullandım rahat ve boştu.

Cevabın burada zaten.
Trafik sorunu yüzünden sıkışıp kalmak istemeyenler için paralı bir alternatif yapmışlar.

Tem'e girerken ben bazen kullanıyorum, yarım saat kadar vakit kazandırabiliyor.

Misafir 295

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 09:47

Yolun girişinde ICA yazan yeşil renkli uyarı levhalarında, yolun ücretli olduğu yazıyor.

Benim de hoşuma gitmiyor, ama zaman zaman Kurtköy-Çamlık ve Odayeri-Arnavutköy arasında kullanıyorum KMO’yu.

Hatta bir sefer dalmışım, Çamlık’a dönmemişim, kendimi Riva’da buldum. Devam edip 3. Köprü’yü de gördüm. Yolu aşırı uzattı, FSM’den geçme yasağınız yoksa hiç bulaşmayın.

Şükrü Güllüoğlu

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 09:59

İstanbul'da yoğunluk olan ve merkez olarak kabul edilen tüm yollar paralı olmalı. Toplu ulaşım imkanı düzgün olan AVM'ler dahil birçok yerde de bedava otopark hizmeti vermek yasaklanmalı. Trafik başka türlü azalmaz. Benzine, arabaya vergi koymak yerine böyle bir çözüm getirilmeli çünkü gerçekten araç ihtiyacı olan kasabalarda bu büyük bir sorun yaratıyor.

Misafir 746

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 10:06

Bu 3. Köprü bağlantı yollarının da paralı olması ayrı bir garabet. Köprünün paralı olması tamam ama şehir içindeki yolun ücretli olması çok yanlış bir durum.
Birde bu yollar öyle bir dizayn edilmiş ki, normal yolda devam ederken yol paralı hale geliyor.
Yani bir nevi insan tuzağa düşürülüyor.
Halbuki Paralı yol için ekstra bir giriş, dönüş olması lazımdır.
Köprüden önce son çıkış, paralı yoldan önce son çıkış gibi ekstra uyarılar olur, bunların hiçbiri o güzergahta yok.
Devletin YİD üzerinden yükleniciye para kazandırmak için vatandaşını böyle mağdur etmesi çok ayıp, çok yanlış bir davranış biçimi ve insanların nefretini kazandıran bir yöntem.

Burç

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 11:23

Alıntı:
bu yollar öyle bir dizayn edilmiş ki, normal yolda devam ederken yol paralı hale geliyor.
Yani bir nevi insan tuzağa düşürülüyor.

Eski yollar da bu şekilde idi.
Örneğin Avrupa yakasından bedava olan E5 üzerinde gidiyorsun, dümdüz yolda giderken Selimpaşa'da birden paralı yola girmiş oluyorsun.

Cemoli D18
2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 14:33

Tem'deki gişeler, anadoluda tuzla'ya, avrupa'da büyükçekmeceye taşınmalı.
Özel sektöre para kazandırıyorsak bunlar yapılmalı.

Bulut Turhan

2 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 23:39

Yassıören'den KMO 'ya girip , İkitelli kavşağında gelene kadar, 2-3 defa gişeden geçiliyor. Evet bildiğiniz gişe ( Bariyerli geçis ) otomatik tahsilat noktasında bahsetmiyorum. Ayrıca 5-6 defa da otomatik tahsilat noktasından geçiyoruz. Toplamda kaç para tahsil edildi, kaç paraya maluldu bilmiyoruz.

Havalimanı %100 aktif hale gelince, o gişeler çok çok zaman kaybettirir. Sineğin yağını çıkartmak, uçan kuşu kaçırmamak için konulan turnike usulu gişeler, o yoğunluğu kaldırmaz. Üstelik neredeyse tüm gişeler karma tahsilat yapıyor. Hem OGS hem de HGS kabul ediyor. Üstelik kredisi olmayan da nakit ödüyor. Yani OGS falan hikaye, sıra beklediğim çok oluyor.

Ayrıca otoban bağlantı yollarının paralı olduğunu ilk kez görmüş olduk. Diğer nokta, Batışehir arkasından gelip, İstoç arkasından aşağı inildiğinde, sağa dönüp Başakşehir- Arnavutköy- Yeni Havalimanı vs istakametine gitsem eyvallah ama, sola dönüp Basın Expres yoluna giriyorum, mecburum, ne alternatif var, ne uyarı var. Hoop tahsilat. Kullanılan yol 1 km bile değil. O yol devlet yolu, devletimiz o yoldan Basın Expres'e çıkış yapmaz ise, resmen tuzak kurmuş gibi tahsilat yapılmış oluyor. Unutmayınız, bakkal bile ne büyük karı, sakız çikolota ıvır zıvır 50 kuruşluk şeylerden yapar.
ICA en çok parayı bahsedilen bu bağlantı yollarından kazanıyordur.

Cemoli D18
2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 01:20

Bulut turhan anlatmak istediğimi tam olarak ifade ettin.

Edit bulut bey

En son Cemoli D18 tarafından Cmt 12 Oca 2019, 11:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Bulut Turhan

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 02:24

Alıntı:
Bülent turhan anlatmak istediğimi tam olarak ifade ettin.

Rica ederim, teveccüh etmişsiniz .
Ayrıca Bülent Bey'e de bu durumu ileteceğim en kısa zamanda.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM