Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MeteHan!
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 14:36
Türkiye kenevir üretimine başlıyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda önemli açıklamalar yaptı. Plastik poşete karşı başlatılan kampanyaya da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, poşet yerine kenevirden imal edilen filelerin kullanılmasını önerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz keneviri ithal ediyoruz. Kenevire dayalı yapılması gereken şeyler varsa ithal ürünlerle yapılıyor. Gıda Tarım Bakanlığı bu konuda çalışmalara başlıyor" dedi

"BİZ KENEVİRİ İTHAL EDİYORUZ"

Son zamanlar bu plastik poşetler vb. birçok ürünlerle ilgili olarak bir savaş başlattık. Bunun 500 yıl, 750-1000 yıl bunu toprak eritemiyor. Savaşımızı kararlı bir şekilde başlattık. Anacağım evde file dokurdu. File ile alışveriş yapar gelirdik. Bunun toprakla bir dostluğu var. O zamanlar bunlar kenevirden yapılırdı. Ülkemizde keneviri yok ettik. Kenevirden atlet, fanila dokunurdu. Çünkü teri emmesi çok farklı. Bize dost görünen düşmanlar ülkemden kenevir üretimini aldı. Biz keneviri ithal ediyoruz. Kenevire dayalı yapılması gereken şeyler varsa ithal ürünlerle yapılıyor. Gıda Tarım Bakanlığı bu konuda çalışmalara başlıyor. Birilerinin bu işi başlatması lazımdı. Şu anda biz de bunun çalışmasını yapıyoruz.

https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogan-a ...05-ekonomi


mtoman
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:32

Kenevir üretimini ülke olarak Ekim 2016 tarihinde tıbbi nedenler ile yasal hale getirmişiz. Sadece kontrollü ve tıbbi üretim kapasitesi var. Bu kapasiteyi arttırıp dünyaya tıbbi nedenler dışında satış yapmamız yasal olmayan yollar ile mümkün!

Ama sanırım meselenin özü aşağıdaki videoda anlatılmış. Öyleyse Kenevir üretimine evet! Sadece ilaç sektörü için bile üretsek süper olurdu. Ama korkarım ki yine ABD ile karşı karşıya kalacağız! Rockefeller deliye dönecek! Zaten Başkan yine ABD'ye ateş etmiş... Girmişken tam girelim!

Hele bir de marihuana üretime girersek ve bunu kaçak yollar ile Avrupa'ya satsak, ne para kazanırız! El Chapo'nun pazarına gireceğiz ama olsun!

En son mtoman tarafından Çrş 09 Oca 2019, 15:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


Rüştü BAKMAZ
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:37

Bakalim, hukumet en dogru seyi de yapsa biz ona da muhalefet ederiz diyebilen hain muhalefet ve zihni koleleri buna nasil bir kulp bulacak.

İclerinden biri bile olsa konuyu arastirma ihtiyaci hissedebilecek mi.

Genel Mudurleri ve veya parti sozculeri saldir Joe deyince nasil saldiracaklar bakalim..Gokhan Bayraktar
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:38

Samsun'da kenevir uretimi yapiliyor diye biliyorum. Kenevir sadece esrarin hammadesi degil sanayi alaninda kullanilan da bir bitkidir. Ayrica sara yani epilespsi hastalarinin tedavisinde de kullanildigini biliyorum. Daha fazla uretim ama kontrollu ulke adina yararli olacaktir. Ulkemizde kendi capinda illegal kenevir yetistiren uyusturucu baronlari/saticilari da var tabiiki

En son Gokhan Bayraktar tarafından Çrş 09 Oca 2019, 15:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


suphibayram

5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:42

Seferberlik ilan edilecek konulardan biri. Üstelik kar marjıda yüksek. Sadece devletin düzenleme yapması gerekiyor o kadar. Sayın Cumhurbaşkanı el attıysa tamamdır.👍mtoman
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:50

El Chapo bile Meksika'da koca çölü kenevir ile donatmıştı. Benzer bir şekilde İç Anadolunun bakir topraklarını baştan sona yeşille donatmak mümkün. Suriyeliler'de çalışır! Milyar dolar kazanmak mümkün!!

Not: geyik amaçlıdır. Hedef şaşmasın aman! Sonra uyuşturucu teşvikinden kim vurduya gitmeyelim...)murad_1299
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 16:50

Rizede eskiden yetişiyormuş Başkan öyle dediMisafir afb

5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 17:12

El Chapo'nun asıl işi kokain ticaretiydi. Esrarı yan iş olarak yapıyor olmalı Son yıllarda birçok ABD eyaleti esrar üretim ve satışını serbest bıraktı ve bu iş milyarlarca dolarlık bir sektör haline geldi. ABD'de depo tipi yapılarda gerekli iklim ve ışık şartlarını sağlayarak esrar üretenler vardı. Bunlar genellikle yüksek elektrik faturaları yüzünden yakalanıyordu.

Adanali1981

5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 17:14

Bence kenevir üretilip Avrupa’ya ihraç edilmesi gerekir, bu da ihracatımıza önemli oranda bir katkı sağlar.

bahadır 0302

5 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 08:58

Kenevir sağlık yönünden de çok önemli bir ürün... Keneviri aktarlarda bulabilir ve öğüterek sabahları süt veya yoğurtla karıştırıp yiyebilirsiniz. Hatta cacık ve salataya da katabilirsiniz! Kaş’ta bir firma Romanya’da bir Alman firmasının ürettiği kenevir tohumu tozunu ithal ediyor. Cumhurbaşkanı’nın konuşmasından sonra bu sektör hareketlenecek, ekim alanları artacak. Kenevir petrol ve petrokimyanın kullanıldığı her alanda üretime sokulabiliyor. Bir dönümlük kenevir tarlası, 25 dönümlük orman kadar oksijen üretiyor; bir dönüm kenevirden 4 dönüm ağaca eşdeğer kâğıt yapılır. Bir ağaç 25-50 yılda yetişiyor, kenevir ise 4.5-5 ayda.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET