Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Bu öneri gerçekleşmeli mi?
Evet 54.1%  54.1%  [20]
Hayır 16.2%  16.2%  [6]
Üstünde değişiklikler yapılmalı 29.7%  29.7%  [11]
Toplam Oy : 37

xmaksoy
7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 13:52
İstanbul İçin Yeni Otogar Planı Önerisi

İSMAİL ÇELİK

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 14:13

Alıntı:
Projeye göre Trakya ve Balkan otobüsleri Bayrampaşa'da halihazırdaki otogardan kalkacak.

Ben Pendik'te oturuyorum, Edirne için Mevcut otogara mı gideceğim?

Alıntı:
Anadolu otobüsleriyse Sabiha Gökçen Havalimanı'nın kuzeydoğu çaprazındaki boş araziye yapılmasını planladığım

Ben Avrupa Yakasında hatta en batı uçlarında oturuyorum illa Kurtköy'emi gideceğim?

Bakın İstanbul'un otogarı iyi aslında mesele yönetim meselesi.Mevcut otogarda asli plana dönülüp mevcut yer kalkış,bir alt katı indirme peronu olarak kullanılmalıdır.

Çevresinde de otoparklar inşa edilip,kule biçiminde yapılarla asansörlerde yapılıp otopark meselesi halledilmeli ve içeri giriş daha pahalı yapılıp içeri giren araç sayısı azaltılmalıdır.(Yükü olanlar için havalimanındaki gibi el arabaları olacak)

Asya Yakasına acil yeni otogar lazım.Otobüsler artık 3.köprüyü kullandığına göre mantıklı olanı dediğin Kurtköy tarafı,ama bu otogar her iki yön için daha çok transit otogar olacağından planlama buna göre yapılmalıdır.

Avrupa Yakasında Tem'e yakın veya kenarında Bahçeşehir tarafında da cep otogarı şarttır.Alibeyköy yeri iyi ama 3.köprü çıkınca biraz zaman kaybettirici oldu.

Misafir 647

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 14:21

xmaksoy
7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 15:14

Alıntı:
Ben Pendik'te oturuyorum, Edirne için Mevcut otogara mı gideceğim?

Alıntı:
Ben Avrupa Yakasında hatta en batı uçlarında oturuyorum illa Kurtköy'emi gideceğim?

Bunu yapmamın sebebi üçüncü köprüye yine de fazla yük bindirmemek ve karbon salınımını azaltmak. Ayrıca bu bölgelere zaten raylı ulaşım var, bu hatlarda yapılacak bir iki düzenlemeyle (durak bypassları vs. yapmak, lakin mühendislik açısından ne kadar mümkün, bilemeyeceğim) de bu hatlar şehiriçine ekspres ulaşım için çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Otobüslerin köprüleri mümkün olduğunca az kullanması taraftarıyım, ayrıca otobüslerin Avrupa yakasında şehir trafiğine karışmadan, uzun yollar da dolanmadan gidebilecekleri bir güzergah aklıma gelmedi. Halihazırdaki durumda şehirlerarası otobüs seferleri İstanbul'da üçüncü köprü yüzünden de zaten uzun sürüyorken "Bari otobüsler şehiriçine girmesin de otogarlara ulaşım kolay olsun en azından." diye düşündüm. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

En son xmaksoy tarafından Pts 07 Oca 2019, 15:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

xmaksoy
7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 15:21

Alıntı:
Benim önerim Kurtköy'ün içine yapılacak olan Otogar'ın tabii yine Kurrköy ama TEM Otoyolu Mehmetçik Vakfı Yanına yapılması yönünde.

Bunu da şu yüzden yapmadım: Halihazırda otogarı planladığım bölge pek çok anayolun arasında kaldığından konut için zaten elverişli değil, anayolların yakınında yaşamak bildiğiniz üzere sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. Ayrıca üçüncü çevreyoluna en rahat bağlantı da buradan sağlanabildiğinden ve YHT garıyla bu noktada daha rahat bağlanabildiğinden ötürü yollar arasında kalan o bölgeyi seçtim. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Misafir 11e

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 15:30

erkinalp
7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 15:40

Alıntı:

Haydarpaşa'dan trene de binebilirsin.

Misafir 647

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 16:41

Misafir 8b3

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 16:50

Misafir 8b3

7 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 17:01

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM