Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Devlet Başörtüsü Takma Kriterleri Belirlemeli mi?
Evet 50.0%  50.0%  [7]
Hayır 50.0%  50.0%  [7]
Toplam Oy : 14

aslanbey23
1 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 15:11
Devlet Başörtüsü Takma Kriterleri Belirlemeli mi?.

Gerek sosyal medya ve gereksede sokaklarda kadınlar kızlar artık ipin ucunu iyice kaçırdılar.Ben bu olayın gidişatını pek iyi görmüyorum.Bence sokaklarda deri taytlı mini etekli başörtülüler görmek istemiyorsak devletin bu olaya elatması gerekir diye düşünenlerdenim.Siz ne düşünüyorsunuz acaba.

Mehmet BLC
1 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 15:18

Evet bence de. Hatta erkeklerin pantolonlarının boyu da mezurayla ölçülsün. Erkeklerin ceket kolları fazla uzun bu aralar, kısaltılsın. Sakallar fazla uzun olmaya başladı, ölçülüp kısaltılmalı, erkeklerin saçları üç numaraya vurulmalı. Tırnaklar kontrol edilmeli, kesiliyor kesilmiyor mu diye. Dişlere de bakılmalı. Çok sararmış dişler var.

Kadınların etek boyları da ölçülmeli, üzerlerindeki kıyafet her ne ise onlar da tek tip olmalı, ne o öyle allı güllü morlu şeyler. Devlet dediğin böyle şeylerle ilgilenmeli.

Devlet önce bunlarla başlasın, sonra sıra ayakkabıya, çanta ve gözlüğe de gelecek. Hatta bak ayakkabı dedin de aklıma geldi, şapkayı eskisi gibi kadın erkek herkese mecbur etmeli. Evet evet, devlet bunu mecbur kılmalı. Yoksa devlet dediğin ne iş yapar ki başka

Kimatti90+
1 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 15:19

İran gibimi

Misafir a10

1 ay önce - Pts 24 Arl 2018, 15:50

Devlet müdahalesi abartılı olur ama konuyu açan kişiye katılıyorum.Daha bu sabah bir kadın gördüm,altında daracık pantolon vardı ve başını da çok güzel örtmüştü.Acaba bazı kadınlar örtünme emrini,sadece başınızı örtün gerisi önemli değil olarak mı anlıyorlar veya böylesi mi işlerine geliyor?Bence saç açık olup dar giyinmek,örtülü olup dar giyinmekten daha tutarlı.Doğru değil ama en azından tutarlı.

Misafir d6b

1 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 10:26

zabıta falan şeklinde değil ama enazından bazı yaptırımlar getirilmeli.yoksa iş iyice çığrından çıkmaya doğru gidiyor.

Misafir 14b

1 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 10:42

Size ne ? Kime ne ?

Kemal AK
1 ay önce - Sal 25 Arl 2018, 11:34

Alıntı:
Devlet Başörtüsü Takma Kriterleri Belirlemeli mi?.

Devlet böyle bir şey belirleyemez. Laikliğe tamamen aykırı.

Eski yıllarda orduevlerine , çeneden, tepeden veya arkadan düğümlü başörtülüler (nine, teyze şekli) girebilirdi. Ama iğne ile tutturulmuş şekildeyse alınmıyordu. Devletin bir parçası olan TSK, bağlama kriterine, laikliğe aykırı olarak müdahele etmişti.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET