Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Laforza
3 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 14:11

Neresini beğendiniz ortada bı bahçe mi vardı ben bahçe falan göremedim siyah asfalt dışında hiç bişey yok. Millet bahçesi diye yaptıkları şey bumu yani. Bu arada şehir yine çöplüğe dönmüş caddeler sokaklar çok pis. Belediye temizlik konusunda kayyumdan ders almalıydı.

namlesu

3 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 14:32

Alıntı:
Neresini beğendiniz ortada bı bahçe mi vardı ben bahçe falan göremedim siyah asfalt dışında hiç bişey yok. Millet bahçesi diye yaptıkları şey bumu yani. Bu arada şehir yine çöplüğe dönmüş caddeler sokaklar çok pis. Belediye temizlik konusunda kayyumdan ders almalıydı
.

Laforza kesinlikle katılıyorum, peyzaj çalışmaları başarısız. Güzel heykelleri, çardakları, biyolojik göletleriyle bir ikon olabilecek potansiyele sahip bir araziye asfalt dökmüşler gibi gözüküyor.

Bu arada kimse alınmasın ama bir şehrin temizliği, pisliği, parklarındaki, çocuk oyun alanlarındaki salıncakların, bankaların vb. sağlamlığı o şehirdeki insanların kültürel yapıları, karakteristik özellikleri ve eğitim seviyeleriyle ilgilidir.

osman21
3 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 16:06

Alıntı:
Neresini beğendiniz ortada bı bahçe mi vardı ben bahçe falan göremedim siyah asfalt dışında hiç bişey yok. Millet bahçesi diye yaptıkları şey bumu yani. Bu arada şehir yine çöplüğe dönmüş caddeler sokaklar çok pis. Belediye temizlik konusunda kayyumdan ders almalıydı.

Asfalt konusuna ben de katılıyorum. daha önce de eleştirmişim.

Alıntı:
Bence de çok güzel olmuş ancak oraya asfalt yol yapılması ve bu sayede o bölgeye daha çok aracın girmesi hevsel bahçelerini mahveder. Bence tam tersine oraya araç girişi yasaklanmalı ve sadece yayalara açık almalı. Bir tür doğa yürüyüş bölgesi gibi..

Peyzaj konusunda da eleştirilerim vardı zaten. ancak sonbaharla birlikte çimlendirilmemiş bölgelerin çimlendirileceği, kurumuş ağaçların yenileneceğini umuyorum.
ancak bütün bunların dışında park bir numaralı gezinti alanı olmuş. Hele ki bisiklet istasyonu hizmete girerse tadından yenmez. bu parkı gören bütün arkadaşlarım çok beğendi. bence karar vermeden önce görün. Ancak bu parkla ilgili en önemli tehlike belli bölgeleri seyyar satıcıların ve çaycıların kapma yarışıdır. buna mutlaka önlem alınmalı.

şehrin temizlik konusuna gelince, ben de aynı fikirdeyim. bu konuyla ilgili hem büyükşehire gittim hem de yenişehir belediyesine. edindiğim izlenim çok olumsuz. büyükşehir belediyesinde çevre müdürü ile yenişehir belediyesinde de beni yonlendirdikleri encumenlerle görüştüm. ama hiç birinin sorun çözme gibi bir dertlerinin olmadığını gördüm kayyum öncesi döneme geri dönülmüş adeta

gerçekten Diyarbakır ı seviyorsanız ve belediyenin çalışmasını istiyorsanız sürekli sorunları belediyelere iletmeniz hatta şahsen gidip hesap sormanız gerekiyor. aksi takdirde projeleri falan boşverin temizlik sorununu bile çözemezler....

halkın bir şekilde üzerlerinde baskı kurması gerekiyor çünkü kendilerine sorsanız her taraf pırıl pırıl

GopluEkrem
3 ay önce - Cum 02 Ağu 2019, 19:27

İçeriğinde Millet kıraathanesi de olacak mı? Yoksa sade mi olacak? Bedava kek dediler daha yiyemedik.

erhan24
3 ay önce - Sal 13 Ağu 2019, 19:11

(+)

(+)

osman21
3 ay önce - Çrş 14 Ağu 2019, 14:01

(+)

Muhammed Baran
3 ay önce - Pzr 18 Ağu 2019, 10:50

bilal aranlı
2 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 14:34

Fotoğraflarda basit yapılmış gibi görünse de ilk defa gezdiğimde çok hoşuma gitmişti. Elbette bir tarafında surların diğer tarafında dicle vadisinin ve dicle nehrinin olması büyük bir güzellik katıyor. Yürüyüşten büyük zevk alıyorsunuz. Diyarbakırın böyle bir yere ihtiyacı varmış dedirtecek kadar büyük bir değer katmış Diyarbakıra. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu güzel projesinden dolayı kutluyorum. İnşallah çalı bitkileri, gül vs. küçük bitkilerle biraz daha güzelleştirirler ileride.

erhan24
2 ay önce - Cum 23 Ağu 2019, 20:27

osman21
2 ay önce - Prş 29 Ağu 2019, 12:50

Millet bahçesi gerçekten çok güzel, bilal kardeşimin dediği gibi bunun en önemli sebebi de hevsel bahçeleri ve surlarin arasina konumlandirilmis olmasi..

Ancak millet bahçesindeki eksikliklerin giderilmesi gerekmekte bunlar giderilmeden müteahhitten teslim alınmamalıdır. Bunlar;
1- ağaçların büyük kısmı kurumuş,

2-bir kısım alan hiç cimlendirilmemis, cimlendirelen alanların bir kısmı da tamamen kurumuş,

3_aşağı yolun bir kısmı asfaltlamamış,

4-bazı musluklar bozuk

5- mezarların hemen üzerinde yeni bir gecekondu yapılmış, hemen yıkılması lazım aksi takdirde sayı artacaktir.

Aşağıdaki resimlerle belediyeye , valiliğe ve sur belediyesine yazarsanız etkili olabilir. Ben yazdım ama sayı artarsa dikkate alırlar diye düşünüyorum.

(+)

(+)

(+)

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET