Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
osman21
6 ay önce - Cum 24 May 2019, 11:03

osman21
4 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 14:43

Millet bahçesinin yol çalışmaları da bitmek üzere..

Hangi akla hizmet hevsel bahçelerine "asfalt" döktüklerini anlayamadım..

Laforza
4 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 18:10

Herşey gayet iyiyken bu asfalt hiç iyi durmadi. Arnavut kaldırımı renkli taşlarla güzel bir çalışma yada yine aynı siyah gri ağırlıkta bir taş zemin çok daha güzel olmazmiydi. Asfalt hiç iyi durmuyor bakalım proje bitiminde nasıl görünecek.

osman21
4 ay önce - Prş 27 Hzr 2019, 18:47

Asfalt, gerçekten bir çuval inciri berbat etmiş

osman21
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 10:22

Tarihi değirmenle ilgili de çalışma yapılıyor ayrıca sur bitişiğinde kalmış olan gecekondu yıkıntıları tamamen temizlenmiş..

(+)

alpkaya

4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 13:40

Uzun bir aradan sonra merhaba Diyarbakırdaki Üye arkadaşlara
Pazar günü parkı gezme fırsatım oldu, bana göre Diyarbakırdaki en güzel park. özelikle öğleden sonra yamaca gelen gölge ile beraber nehrin serinliğini hisedebiliyoruz. hevselin yeşilliği ve surlar. surlara çıkan O merdiven çok güzel.
Araçların park sorunu olacağı kesin, Umarın araç park sorununada bir çare bulunur

osman21
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 14:18

Alıntı:
Uzun bir aradan sonra merhaba Diyarbakırdaki Üye arkadaşlara
Pazar günü parkı gezme fırsatım oldu, bana göre Diyarbakırdaki en güzel park. özelikle öğleden sonra yamaca gelen gölge ile beraber nehrin serinliğini hisedebiliyoruz. hevselin yeşilliği ve surlar. surlara çıkan O merdiven çok güzel.
Araçların park sorunu olacağı kesin, Umarın araç park sorununada bir çare bulunur

Hoşgeldin alpkaya
Bence de çok güzel olmuş ancak oraya asfalt yol yapılması ve bu sayede o bölgeye daha çok aracın girmesi hevsel bahçelerini mahveder. Bence tam tersine oraya araç girişi yasaklanmalı ve sadece yayalara açık almalı. Bir tür doğa yürüyüş bölgesi gibi..

taygun21
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 15:44

Osman abi asfalt çalışması bisiklet yolu için yapılmış. Keçi burcunun yakininda akıllı bisiklet sistemi için park alanı oluşturulmuş tahminimce araç girmeyecek parka.

osman21
4 ay önce - Cmt 06 Tem 2019, 16:21

Alıntı:
Osman abi asfalt çalışması bisiklet yolu için yapılmış. Keçi burcunun yakininda akıllı bisiklet sistemi için park alanı oluşturulmuş tahminimce araç girmeyecek parka.

Tam da şimdi ordan geçtim taygun bisikletlerin zincirlenmesi için oluşturulmuş alanı anlayamamıştım. Şimdi sen söyleyince jeton düştü. arabaların girmemesi iyi ama yine de keşke asfalt yerine dahi doğal bir madde kullanılsaydı..

(+)

alpkaya

4 ay önce - Pzr 07 Tem 2019, 10:30

Alıntı:
daha çok aracın girmesi hevsel bahçelerini mahveder.

Osman bey tabiki oraya araç girişi olamaz ve olmamalıda. Ama bence bir park sorunu olacağı kesin.
Bana göre gerçekten Diyarbakıra ++ kazandıran bir yeşil alan olmuş. Tabiki benim günlümden geçen Dicle nehrine kadar insanların varmasını sağlayacak ortamlar yaratılabilir.
Dicle üniversitesi köprüsü silvan yolu arasında kalan ve genişletilmiş olan nehir yatağının etrafınada çok gxel yeşil alan yapılabilir.
insanların bir şekilde nehrin kıyısından yürüyebilecekleri bir yeşil alan hep benim Diyarbakır için Hayalimdir

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET