Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Coşkun HC
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 11:53

Alıntı:
Önce ac interneti Diyarbakır la ilgili ekonomik bilgilere ulaş, ondan sonra yorum yap. Diyarbakır tek başına 10 tane şehri besleyebilecek üretim yapıyor.

Türkiye'nin her şehri üretim yapıyor. Bunlar halkın yüksek kaçak elektrik kullanımı ve vergilerin ödenmemesine bahane değil. Birbirinden alakasız şeyler. Bu ülkede her il üretim yapıyor hiçbirinin diğerinden bir üstünlüğü yok.

En son Coşkun HC tarafından Sal 29 Oca 2019, 11:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Arda Beşir
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 11:56

Lice'yi, Bağlar'ı, Kulp'u, Silvan'ı, Sur'u biliyoruz.
Gündüz kahvede okey atıp askere selam verip akşam dağa çıkanları biliyoruz.
Hiç çalışmadan kahvede pinekleyerek cebinde milyonlarca para olanları biliyoruz.
Devlet oralara millet bahçesi yapacağına halkı eğitmeli, üretim ekonomisine geçmeli.

osman21
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:07

Alıntı:
Türkiye'nin her şehri üretim yapıyor. Bunlar halkın yüksek kaçak elektrik kullanımı ve vergilerin ödenmemesine bahane değil. Birbirinden alakasız şeyler. Bu ülkede her il üretim yapıyor hiçbirinin diğerinden bir üstünlüğü yok.

Coşkun bey, doğrudur hiç kimsenin kacak elektrik kullanmasının mazereti yok. Buna katılıyorum. Ancak olaya sadece kacak elektrik üzerinden bakılması yanlış. Bu şehir , yukarıda saydıklarımla 100 kat daha fazla üretim yapıyor, bu ülkeye katkıda bulunuyor. Ama buna ragmen yapilan her yatirim bazi kisilere batiyor nedense. Sanki sadece buraya mi yatirim yapiliyor.kisi basi yatirim soz konusu oldugunda karadenizde, ic anadoluda, guneydogunun 2 kati yatirim yapiliyorr. Ama buraya yapilanlar hep dillendiriliyor nedense..

Arda Beşir
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:09

Kayıp kaçağın en çok olduğu şehre bu kadar yatırım yapılmasını, cici görünmek için uğraşılmasını doğru bulmuyorum. Kim ne derse desin. Adamlar %95 hdpkk yı destekliyor, yalan mı ?

kadir1305
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:11
Kaçak Elektrik

https://m.timeturk.com/kacak-elektrik-kullanimi-d ...er-1018654

Aslında burda da görüküyor ki gerçekten öyle bir sıkıntı var. Ancak bunlar oralara yatırım yapılmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Ben de samimi olarak söylemek isterim ki Hdp Diyarbakır'ı aldığında işlerin pek de tıkırında gitmeyeceğinden endişeliyim

Misafir 9b4

9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:16

Arda Beşir tam pkklı ağzıyla konuşuyorsun. Al birini vur ötekine. Sen de anlaşılan teröre hizmet ediyorsun. Konuşman ayrılıkçı ülke insanlarını bölüyorsun. Diyarbakır Türkıye 'nin mi yoksa başka bir ülkenin mi şehri .Yatırım yapilmasin kendi haline mi bırakılsın.?Kaçak elekrik diyorsun kaçak elekrik kullanımı çok fazla görünmesini bir nedeni de elektrik iletim hatlarinin çok eski olması bunların yenilenmemesiydi.Yillarca 30-40 yılllık iletim hatlarıyla elektrik hatları kullanıldı. Şehirde elektrik şebekeleri yeni yeni yer altına alınıyor. Yüzde 25lik kaçak oranı bundan dolayıydı. Yanı kaçak elektrik kullanimi il genelinde yüzde 65 değil yüzde 40 dolaylarinda ve hemen hemen kullanimin tamamı köylerdeydi.Yani 1 milyonluk şehir merkezinde kaçak elektrik kullanimi çok düşüktür. Köylerde olmasinin nedeni denetimsizlikti.Bundan sonra oran muhakkak düşecektir.Sadece sana şunu öneriyorum Türkiye Cumhuriyeti devletinin seviyorsan burada insanlarımızı ayıran şehirleri dışlayan bölücülüğe hizmet eden konuşmalar yapma senin gibi bölücülere inat bilki bu ülkeyi böldürmeyiz.

Arda Beşir
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:18

Alıntı:
Arda Beşir tam pkklı ağzıyla konuşuyorsun. Al birini vur ötekine. Sen de anlaşılan teröre hizmet ediyorsun.

Sen de bunu misafir olarak yazacak kadar korkak ve iftiracısın, pkk lı hdp li olan sizlersiniz. Ötekileştiren sizlersiniz asıl, burası TÜRKİYE, hizmeti alırız enayi devlete oy da vermeyiz diyen sizlersiniz. Devletimiz o kadar büyük işte, sizin gibileri adam yerine koyup besliyor.

----- 2014 -----

Hizmeti alırız ama seçimde devlete tekmeyi basarız diyen milyonlarca kürt var, asıl insanları ötekileştiren onlar.

Devletin 2018'de en çok yatırım yaptığı 3 ilçenin yerel seçim sonuçları

Madem TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ bu kadar seviyorsun neden bu devlete vergi ödemeyeni suçlamıyorsun, neden devlet yıkmaya uğraşanlara ses etmiyorsun, neden hizmet alırım ama oy moy vermem diyenlere laf etmiyorsun ?

Arda Beşir
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:23

Alıntı:
Kaçak elekrik diyorsun kaçak elekrik kullanımı çok fazla görünmesini bir nedeni de elektrik iletim hatlarinin çok eski olması bunların yenilenmemesiydi.Yillarca 30-40 yılllık iletim hatlarıyla elektrik hatları kullanıldı. Şehirde elektrik şebekeleri yeni yeni yer altına alınıyor. Yüzde 25lik kaçak oranı bundan dolayıydı. Yanı kaçak elektrik kullanimi il genelinde yüzde 65 değil yüzde 40 dolaylarinda ve hemen hemen kullanimin tamamı köylerdeydi.Yani 1 milyonluk şehir merkezinde kaçak elektrik kullanimi çok düşüktür

AT YALANI SEV İNANANI
İçinizde var işte, köy dediğin yer neresi, köyden şehre gidilmiyor mu, hani kaçınız şikayet ettiniz ? Ödemek istediniz de devlet mi almadı ???

Misafir 69c

9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:24

Misafir olarak yazsam siteye üye olsam ne yazar ne yapacaz anlamadım. Senin zihniyetin kirli senin mantığına göre bütün Kürtler hain bütün doğu yok edilmeli ben bunu kastettim Türkıye Cumhûriyeti devletini bölmek istiyorsun.Pkklısın.

Arda Beşir
9 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:27

Alıntı:
bütün Kürtler hain bütün doğu yok edilmeli ben bunu kastettim Türkıye Cumhûriyeti devletini bölmek istiyorsun.Pkklısın.

Bütün kürtler hain diye hani nerede dedim ? pkklılar ile koyun koyuna yattığın belli, akrabalarını ihtiyaçlara göre dağa çıkardığın belli.

TC yi tükürüğümüzle boğarız diyenleri, Kürdistan'ı kuracağız diyenleri savunuyor, gelmiş bana laf atıyor zikik beyinli

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET