Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Antalya Türkiye'nin yeni sarayları
123   sonraki »
Ana Sayfa -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Misafir 7ce

11 yıl önce - Sal 13 May 2003, 21:18
Türkiye'nin yeni sarayları

Madem bu kadar paramız var, %80'i bugün olmayan İzmir'deki eski kordonu yeniden yaratmak yerine Antalya'da niye onca para harcayıp elalemin saraylarını otel diye inşa ediyoruz? Yazık değilmi paramıza? Keşke kentlerimizde yanıp yıkılan tarihi binalarımızı tekrar yapsalardı da şehirlerimizin çehresi düzelseydi.

messiah_haktan

11 yıl önce - Sal 13 May 2003, 22:25

Ben bu hotellerden cok umutluyum eger böyle devam ederse bir kac yil icinde Türkiye daha dogrusu Antalya bu otellerde yüzünden isim yapabilir gibi geliyor bana,insallah yanilmiyorumdur!

Halil
11 yıl önce - Çrş 14 May 2003, 00:46

Evet, ilk iki resim Turkiyenin ilk havaalani oteli olan IC Airport. Cecen grubuna ait. Ucuncu fethiyedeki Ece Saray. Kerem aslinda IC Airportun yerine Green Palace i koysan daha iyi olurdu. oda Cecenlerin. Kunduda, Venedik Palasin yaninda. Balideki otellere ozenip yapmislar. bimnem kac bin tane bitki,agac getirmisler tropik yorelerden.
O civardaki 4 otelden ( Topkapi,Kremlin,Venedik,Green Palace) sadece Kremlin fena degil. benden saglam bir 4 yildiz alir. Ama gerisi sadece binadan ibaret. Bizde gosteris onemliya, maliyetin 10 da 9 u binaya gidiyor. 20 metrekare oda, bir yatak,iki sandalye,38 ekran tv koyup 5 yildizli otel diye bide ortaya cikiyorlar. Topkapi palace cogu yurt disi kataloglarda 3 yildiz olarak satiliyor mesela.
Yani Messiahcim umudunu kirmayayim ama biraz zor dedigin. Zaten musterilerin % 50 ye yakini rus bu otellerde. Yani Avrupada pek taninicagimizi zannetmem. Las Vegas ozentisiyle yapilmis oteller bunlar. Venezia palace, Las Vegas taki Venetian dan kopya cekmis ama 10 da biri bile olamaz. Ama ucuncu resimdeki Ece Saray & Marina gercekten guzel bir otel. Fethiyenin icinde. Tum textiller Vakkodan onuda belirteyim. Bodrumdaki Divan Palmira havasinda bir otel.
Fotolar icin sagol Kerem. Unutmadan, bu otellere giden duzgun bir yol yok. Yamalardan yeni bir yolun olustugu enteresan bir guzergahta iilerleyip, bir kac koyun tam icinden, koylulerin mahsun bakislari altinda gectikten ve kenardan koparttiklari birkac papatyayi satmak icin arabalarin,otobuslerin onune kendini atan onlarca koylu cocugu astiktan sonra huzur icinde otelinize varabilirsiniz. iste bu sadece TURKIYEDE olur. Ve bu oteller yanyana olmalarina ragmen elele verip en azindan otellerinin onunu asfaltlayamamislar. yani Kremlin palasa toprak yoldan giriyorsun ama otel 100 Milyon $ a malolmus. Hay Allahim yahu. Akil fikir ver su kullarina.

xgokhan
11 yıl önce - Çrş 14 May 2003, 01:00

Bence ilk oteli digerleri ile ayni kefeye koymamak lazim, bence IC Antalya hos bir otel. Bu Kremlin ya da Venedik benzeri oteller cirkin ve anlamsiz bence, cocuk kandirmiyoruz ki burada. Kimse hayran kalmiyor bu otellere ne yazik ki. Las Vegas'ta cok daha yuksek kalite iscilik ve malzeme ile yapilanlar bile insana sahte geliyor, ya bunlar? Bu arada ben Las Vegas'a da bir kac defa gittim, ve Halil'in dedigi gibi, Venetian gibi bir otelin bizde olmasi hayal.

Halil
11 yıl önce - Çrş 14 May 2003, 01:20

Xgokhan tamamen katiliyorum. Biz bu otellerin baskalarinin hosuna gittigini zannediyoruz ama oyle degil. Kimse aaa bak ne yapmislar hemen gidip kalalim diye gitmez bu otellere. Sen 100 Milyon dolara 800 odali, Masrafin cogu binaya gitmis bir otel yapacagina ayni paraya 200 odali ama hakikaten 5 yildizli bir otel yap. Otelin icine, odalara( En onemli ve bizde hep es gecilen bir konu), restoranlara, calisanlarina, DETAYLARA masraf yap. O zaman alnindan opeyim senin. mantiksiz isler bunlar. tamamen gosteris. Bir ornek. Antalya Lares otel 534 oda, 112.000 metrekare alan, 5000 metrekare havuz...... Yapim bedeli 35 Milyon dolar.
Istanbul Ritz-Carltonun sadece 244 odasina,restoranlarina,saglik klubune,konferans salonlarina ( Bina Suzerindi onu haric tutuyorum) yaptigi masraf 50 Milyon $. Four Seasons Istanbul ( yeni yapilan) 170 oda, 130 Milyon $... Ankara Grand Hyatt 263 oda 115 milyon $. Ki Lares Antalya civarindaki iyi bes yildizli otellerden biri. Bu nasil istir arkadaslar. kalite farkini dusunebiliyormusunuz.
IC Airport hakikaten ayri tutulmasi gereken bir otel. Gayet hos bir otel bence. ve iyi isliyor

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANTALYA