Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
onurnazliaka
6 ay önce - Cmt 04 Nis 2020, 18:21

(+)

Hakan_ank89
6 ay önce - Cmt 04 Nis 2020, 18:30

MSB Lojmanları karşısında eskiden apartmandan bozma bir Sevgi Koleji vardı, duruyor mu bilmiyorum.

O bölgenin eski hali kalmadı, eskiden çok sakin olan bölge Park Oran projesinin hayata geçirilmesi ile çok kısa sürede kabuk değiştirdi, inanılmaz hareketlendi. Yollar yetmez oldu, Turan Güneş Bulvarı otobana döndü.

Teras Evler eskiden beri hep bir merak uyandırmıştır, hala da o tuhaf mimarisini çözebilmiş değilim, acaba dairelerin tipleri nasıl içeriden

onurnazliaka
6 ay önce - Cmt 04 Nis 2020, 18:40

Alıntı:
MSB Lojmanları karşısında eskiden apartmandan bozma bir Sevgi Koleji vardı, duruyor mu bilmiyorum.

Binada hâlâ okul var. Ancak Sevgi Koleji kapandı, Jale Tezer Koleji oldu artık.

Alıntı:
O bölgenin eski hali kalmadı, eskiden çok sakin olan bölge Park Oran projesinin hayata geçirilmesi ile çok kısa sürede kabuk değiştirdi, inanılmaz hareketlendi. Yollar yetmez oldu, Turan Güneş Bulvarı otobana döndü.

Bölgede ilk bombardıman 2006 yılında oldu. İncek Yolu açılınca çok fazla trafik başladı. Ardından 2007'de Panora, 2010'da Park Oran ve daha sonra da 2015'te Sinpaş Altın Oran müthiş trafik getirdi. 2016 yılındaki yol genişletme çalışması yapılmasa durum daha kötü olacaktı. Ancak o çalışma dahi durumu kurtarmıyor desek yeri var. Özellikle Sinpaş Altın Oran dönüşüne bir düzenleme şart.

Tabi yukarıdaki paragrafta genel bir yoğunluk artışı olduğunu belirttim ancak zirve saatler dışında semt yine sakin. Bu semti en az 20 yıldır biliyorum, ortaokulu burada okudum. 20 yıl önceye kıyasla zirve saatler haricinde semtin o sakin havası devam ediyor. Tabi 20 yıl önce market dahi yoktu adam akıllı, o yokluktan askerleri kafaya alıp MSB'deki askerî kantinden alışveriş eden arkadaşlarım vardı. Düşünün ki o derecede ayrıksı ve sakin bir bölgeydi burası. 20 yıl öncesinin seyyar sebzecisi o sakinlik günlerinden kalan alışkanlıkla hâlâ buraya geliyor. Belki o 20 yıl önceki sakinlik kalmadı ama yine de görece sakindir mesai saatleri dışında burası.

Alıntı:
Teras Evler eskiden beri hep bir merak uyandırmıştır, hala da o tuhaf mimarisini çözebilmiş değilim, acaba dairelerin tipleri nasıl içeriden

Teras Evler zamanında mimari ödülü almış bir proje. 90'ların başı için sıra dışı bir nitelik taşıdığından ödül alması normal belki ancak tarafsız bir gözle bakarsak evlerin içi çok da iyi değil. Dıştan gerçekten güzel gözüküyor, gerek site gerekse sitede oturanlar huzurlu. Emekliler için, özellikle çoluk çocuğu evlendirip tek başına kalan emekli çiftler için gayet uygun bir site. Ama çocuklu aileler, yeni evliler için çok da öneremeyeceğim. Buraya ödenecek parayı %15 artırıp aynı semtte çok daha iyi evler almak mümkün.

Jale Tezer Koleji'ne de Teras Evler'e de çok yakınız. Mutfak camından Jale Tezer Koleji'ni, odamdan ise Teras Evler'i rahatça görüyorum. Camdan kar topu atsam her ikisinin de bahçe duvarına yetiştirecek mesafedeyim.

Bu arada biraz konu dışına çıkayım. Dün gece sitede 2008 yılında üye olan bir başka üyemizi, eski bir üyemizi çevrim içi gördüm. Hatta kendisine özel mesaj atarak selam da verdim. Şimdi de sizi çevrim içi görüyorum ve dahi mesaj atmış durumdasınız. Buna oldukça sevindiğimi belirtmeliyim. Eski üyeler olarak, sitedeki o eski havayı hatırlatan üyelerden biri olarak sizi gördüğüme ve mesajınızı okuduğuma oldukça sevindim.

onurnazliaka
6 ay önce - Pzr 12 Nis 2020, 17:10

Zülfü Tiğrel Caddesi

onurnazliaka
5 ay önce - Sal 05 May 2020, 20:46

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA