Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 913
igaspotter
2 ay önce - Pts 20 Tem 2020, 21:28

18/36 pisti bu gece de kapalı olacak. Pist, TSİ 01.00 ile 05.00 arasında iniş/kalkış trafiğine kapatılacak.

erkinalp
2 ay önce - Pts 20 Tem 2020, 21:33

mafakyanc demiş ki:
zira anladığım kadarıyla bu etkinlik Dış Hatlar hava tarafında. Yani yolcu değilsen giremeyeceksin.

Müze için özel bilet ve kontrol koridoru düzenlenebilir. Bir defasında böyle bir uygulamaya İzmir Alsancak limanından çıkılan bir etkinlikte tanık olmuştum. Herhalde son güvenliği aşıp buradan kaçak olarak uçağa binebilmek mümkün olmayacaktır.

mafakyanc

2 ay önce - Sal 21 Tem 2020, 00:21

Kimse uçağa kaçak binmeye teşebbüs etmez (en azından öyle kolay kolay edemez...). Ancak imkan ve fırsat bulursa, oradan gerçek bir yolcuyu "kafalayarak" duty-free'den ucuz alkollü içki-tütün ürünleri ve/veya parfümeri almanın dayanılmaz hafifliğine kapılabilir!... (Artık DF'lerde biniş kartı verilmeden ödeme yapılamıyor ya...)

Ama eskiden neydi o günler: bir ara yurda girişte yerli üretim alkollü içkilerde alım ve kişisel olarak ithal edebilme sınırını kaldırdılar; hangi yıllarda geçerliydi şimdi hatırlamıyorum. Ancak durumu gözlerimle gördüm: AHL'da giyimi falan da öyle hiç yolcuya benzemeyen, zaten yanında bavul falan dahi olmayan bir tip nasıl yolunu bulmuşsa Dış Hatlar Gelen bölümüne, yani gümrüklü sahaya girmiş. Oradaki DF'den rakı olarak ne bulmuşsa (en azından 20 koli falan..) rakıyı bagaj arabasına yüklemiş, elini kolunu sallayarak da Gümrük Memurları ve Gümrük Muhafaza Memurları arasından geçip dışarıya çıkmıştı!

igaspotter
2 ay önce - Cum 24 Tem 2020, 10:18

29 Haziran’da kapatılan ve 24 Temmuz’da (bugün) uçuş trafiğine açılacak olan 17/35 pist gruplarında bakım süresi 5 gün uzatıldı. Pistler 29 Temmuz Çarşamba TSİ 18.00’de uçuş trafiğine açılacak.

igaspotter
2 ay önce - Cmt 25 Tem 2020, 19:52

35R üzerindeki NOTAM kaldırıldı, pist uçuşlara açıldı. 35L ise halen kapalı gözüküyor.

igaspotter
2 ay önce - Çrş 29 Tem 2020, 17:17

31 Temmuz’da sona erecek olan %50 indirimli otopark kampanyası 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

igaspotter
1 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 14:36

Yarından itibaren 35L pisti 10 günlüğüne kapatılacak. Bu süre zarfında pist üzerinden cross imkanı için uçaklar geçiş yapılabilecek. 29 Haziran-29 Temmuz arasında da hatırlanacağı üzere 35L ve 35R pistleri iniş/kalkış trafiğine kapatılmıştı. Yapılan işlem her ne ise 35L için henüz tamamlanmamış olsa gerek

Cagatayli
1 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 16:50

Dorduncu pist ya da ikinci terminal insaati basladi mi?

mafakyanc

1 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 18:50

Sn. Cağatayli,

Umarım bu sorunuzu bizlerle "dalga geçmek" için sormuş değilsiniz.

Her ikisinin inşaatı da başlamadı.Zaten pandemi öncesinde dahi ne zaman başlayacaklarına dair kesin/tarihi yaklaşık olsa da verilmiş bir durum yoktu. Pandemi ve pandeminin iyi kötü (tamamen diyemiyorum!... ) ortadan kalkması ve IST merkezli tüm seferlerin (transfer yolcuların çok yüksek oranlı olduğu ER seferler dahil...), yolcu sayılarının Ocak 2020 yoğunluğuna erişmesi eğer Ocak 2022 başlarında birebir gerçekleşirse öpüp de başımıza koymak lazım. Bu durumda , 4. pistin ve 2. terminalin inşaatları da kendiliğinden 2 yıldan az olmayacak şekilde ertelenmiş olacak!

2021'de en iyi olasılıkla (ama tarih tahmini yapamadan söylüyorum) olabilecek tek gelişme bugün AHL'dan yapılan full kargo seferlerinin (yani yolcu uçaklarıyla değil, tam kargo uçaklarıyla yapılanların) tamamının IST'a taşınmış olması olacaktır. Bu da ağırlıklı olarak THY'nın "Cargo City" alanındaki kargo terminalinin ilk bölümünün tam olarak bitirilip hizmete verilmesiyle gerçekleşebilecek bir durumdur.

igaspotter
1 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 20:47

(+)

sayfa 913
ANA SAYFA -> ULAŞIM