Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 826
igaspotter
1 ay önce - Cum 21 Şub 2020, 21:28

Uzun süredir üzerinde emek harcanan İstanbul Havalimanı belgesel filminin bir galası bugün yapıldı.

Yiğitler
1 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 01:15

Beklenen film nihayet....

abdsev

1 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 18:19

Alıntı:
Otopark
Aracımı 4 gün havalimanında otoparka bırakacağım İGA çok pahalı 200 TL civarı bir rakam çıkıyor. Yakınlarda shuttle hizmeti veren otopark varmış günlük 20 TL. Kullanan, bilgisi olan var mı, güvenilir mi, yakın mı zaman kaybı ne kadar olur? Bilgi sahibi arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. İGA otoparkına bu kadar yüksek fiyat çok fazla.

Ben her hafta Parkandgo ya bırakıyorum. Bazen 1 bazen 2 gün kalıyor. Havalimanına giderken iç hat gidiyorsam tek yolcu olduğumda THY cipe de bırakıyorlar. Günlüğü 20lira. Bi 25 yaptılar. Geri çektiler sonra. Min 2 gün ücreti alıyorlar. Ben devamlı müşteri olduğum için 1 gün 30 lira. Fatih’ten çıkınca whatsappdan otoparkta olacağım dakkayı belirtiyorum. Ona göre servisi bekletiyorlar bazen. Havalimanı 10dk sürüyor. Bugün 17:00 da otoparktaydım. 17:17 THY iç hat cipten içeri girdim. 1 numaralı kapıda inip aşağı geliş katına oradan yürüme toplam 5-6dk.

Arabayı otoparka bırakmaktan daha iyi. Otoparka parkedince daha fazla yürüyorsunuz.

mafakyanc

1 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 20:16
Tatsız bir olay! Gerçekler ne olursa olsun, Türkiye'ye yakışmadı!

Olay doğrudan İstanbul Havalimanı ile ve özellikle IGA işletmesiyle kesinlikle ilgili değil... Ancak İstanbul Havalimanında oluştuğu için mecburen buraya yazıyorum...

https://www.airlinehaber.com/thy-ucaginda-skandal ...-sardilar/

Gerçek durum ne olursa olsun, bu olay geleneksel Türk misafirperverliğine yakışmıyor. Hele hele İstanbul Havalimanı gibi büyümek için transit/transfer yolcuya muhtaç olan bir hub'a hiç yakışmıyor. Daha nazik bir şekilde halledilmesi gerekirdi...

Şimdi, uluslararası sivil havacılıkta resmi dil günümüzde İngilizce. Bu nedenlerle tutanaklarda Türkçe'nin yanında İngilizce ifadeleri de mevcuttur. Ancak belli ki bu yolcu İngilizce bilmiyor. Zaten Afrika'nın güney coğrafyası dışındakiler İngilizce'den pek nasibini alamamış ama iyi ya da en azından derdini anlatabilir düzeyde Fransızca okuyup konuşan insanlardır. İstanbul Havalimanı tarzında bir hub oluşturulduğunda, Devlet Kolluk Kuvvetlerinin/Sınır Gözetim Birimlerinin burada en azından Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rucça ve Arapça bilen tercümanları da 7/24 bulundurması gerekir(di).

ali alimi012
1 ay önce - Pzr 23 Şub 2020, 22:18

çamur atmak çok kolay yine desteksiz atmış bu yalan haberi nasıl yayınlatırsınız dün birine haddini bildirdik bugün başkası çıkıp yalan haberle gelmiş
öncelikle vizesi yok suçlu
transit bölgeyi geçmiş izinsiz
ve taşkınlık çıkarıyor
durdurmak için streçe de sarar başka şey de yapar
ya birilerine zarar verseydi
neden durdurmadı derdiniz değil mi
üstelik yolcu uçağa kabul edilmeme belgesini imzalamış demek ki yolcu haksız
imzalamayabilirdi
https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ ...turdu.html
olayda thy nin suçu da yok hatası da yok

Urazbey
1 ay önce - Pzr 23 Şub 2020, 22:43

Yapılan doğru tek yanlış olan adamı paket gibi sarıp bindirmeleri, bunun yerine yanına bir polis verip götürebilirdiler yada kelepçe ile daha medeni yöntemler ile.

Şimdi algı yapıyorlar aslında suçlular ama işte görüntülere bakınca başkaları farklı anlıyor.

mafakyanc

1 ay önce - Pts 24 Şub 2020, 09:34

Anlayabildiğim kadarı ile bu deport edilen yolcunun yanında zaten iki de sivil polis var... Ancak bu kişiyi "paketleyip" o halde uçağa bindirmeleri, havayolunun (THY, bu durumda..) da yolcuyu o şekilde uçağa kabul etmesi YANLIŞ. Uçak yolcusunun tve deport edilen o yolcunun tepkileri karşısında "paket" mecburen uçak içindeyken çözülüyor!!! Ve sonuçta suçlu o yolcu olsa bile iş dönüp dolaşıp T.C. makamlarının kötü davranışı ve THY'nın buna alet oluşuna dönüşüyor!.... (Bu konuda daha fazlası THY... başlığında mevcut; buradan devam edilmesin -- edilecekse de!...)

cribtiger
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 04:56

Sahte vizeyle girmeye kalk.sonrada haftada bir kere olan bir destinasyona gitmemek için diren.havacilik kuralları gereği uyuşturma vb işlemler uygulanamaz adam dolandırıldığını iddia ediyor ya sorumlusu Turkiye değil gitsin o Dubai yada kendi ülkesindeki seyehat acentesi ne dava açsın birde hem suçlu hem güçlü siz bunu medeni!!! Avrupa yada okyanus ötesi bir limanda yapin göreyim nasıl oluyor .yazık bu adi herifle aynı uçakta seyehat eden dier yolculara

reşitözen
1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 16:03

İett otobüs kalkış yerleri ile kart dolum merkezinin yeri, yolcuların ulaşamayacağı uzak yere nakletmiş iga yöneticileri ve bu durumdan belediyeye haber verilmemiş...
Bilgisi olan var mı?

mafakyanc

1 ay önce - Sal 25 Şub 2020, 17:34

Evet bazı Haber Sitelerinde öyle bir bilgi var, ancak daha da ne kadar uzağa taşınmış olabilir ki? Son kullandığımda, İETT durakları zaten Havaİst duraklarından da sonra (yani Terminal'in çıkış tarafına) doğru konumlanmıştı. (Not: Benim bu haberi okuduğum "AirlineHaber" sitesinde IBB'ye bilgi verilmeden işlem yapıldığı belirtilmiyordu...)

Bunlara binmek isteyenler oldukça yol yürüyordu. Ama mesafe tek sorun değil(di) ki -- en azından son gittiğimde: sıra düzeni vs. hiç yoktu. Otobüs geldi mi, şehrin içindeki herhangi bir otobüs durağından farksız millet ön kapıya hücum edip yığılıveriyordu!!!

sayfa 826
ANA SAYFA -> ULAŞIM