Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 740
Tarıkburnu
1 ay önce - Cum 22 Ksm 2019, 13:01

Alıntı:
havalimanı kapanmışmış o yüzden yeni havalimanını kullanıyormuş
yesinler yalanını
hani uzaktı hani çöktüydü
hani metrosu yoktu
hani gitmeyecektiniz
hani şöyleydi hani böyleydi
hani sawdan giderdiniz
ne oldu elinizi mi tutan var
saw hem daha ucuz
pgs de her yere var

1-Şuan Atatürk Havaalanını geri açılsa kesinlikle yeni havalimanından daha fazla kullanılır.
2-Ben Şahsen Genellikle SAW'ı kullanıyorum fakat bazen daha ucuz (havaalanına ulaşım fiyatları) olursa İstanbul Havaalanını kullanıyorum
3-Benim vergim ile yapılmış bir havalimanını neden kullanmayayım?

ali alimi012
1 ay önce - Cum 22 Ksm 2019, 14:00

kullanacaksan kullan ama karalamaya hakkın yok tutarsızsınız
hem kullan hem karala
o kadar kötüyse ya kullanmazsın
ya da laf etmezsin bu kadar
muhteşem yandex görüntüsü kıskanç google dan daha iyi ve hazır doyasıya izleyin boş gereksiz muhalefeti hakareti meziyet sananlara inat
https://yandex.com.tr/harita/107759/arnavutkoy/?f ...4&z=13

Ahmet YükselS
1 ay önce - Cum 22 Ksm 2019, 14:13

Alıntı:
1-Şuan Atatürk Havaalanını geri açılsa kesinlikle yeni havalimanından daha fazla kullanılır.
2-Ben Şahsen Genellikle SAW'ı kullanıyorum fakat bazen daha ucuz (havaalanına ulaşım fiyatları) olursa İstanbul Havaalanını kullanıyorum
3-Benim vergim ile yapılmış bir havalimanını neden kullanmayayım?

Maşallah vergileriniz de son 17 yılda çok bereketlendi!! yer gök her yer proje.. ondan önceki 80 yılda ödediğiniz vergilerin hesabını da bir sor istersen. Hemen hemen hiç proje yapılmadığına göre nereye gidiyormuş onca para?

Atatürk havalimanı geri açılsa yeni havalimanından daha çok kullanılır lafını da cehaletten söylenmiş bir laf olarak görüyorum.. Daha çok kullanılması teknik olarak mümkün değil, çünkü kapasitesi dolu çalışıyordu zaten. AHL'nin saatte 70 slotu vardı, yeni havalimanının ise saatte 80 slotu var. Seneye 3.pistle 120 olacak.

Sezgin Cengiz

1 ay önce - Cmt 23 Ksm 2019, 15:14

İstanbul Havalimanı gibi devasa bir yapının yanında çok küçük kalan bir havalimanı ile zaten kademeli olarak 150-200 milyonu bulacak havalimanı üzerinden bilgi, belge ve araştırma niteliği taşımayan, şahsi gareze dayalı düşüncelerle anlamsız tartışma konusu çıkarmak? Mantık şu: Hakkari, Türkiye'nin diğer ucunda olduğu için İstanbul kadar nüfusa sahip değil.

AHL'nın geri açılmasını geçtim bu havalimanı AHL yerinde olsa sanki 500 milyon yolcu ağırlayacak. Öyle gereksiz yer abartısı. Boş muhabbetler bunlar. Alışkanlıklar değişecek.

igaspotter
1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 15:10

İstanbul Havalimanı'na 3 yeni otel inşa edilecek

Arnavutköy’de hayata geçirilen İstanbul Havalimanı’nın yanı başında kurulacak Airport City’de yer alacak oteller için ÇED başvurusu yapıldı. Bin 750 odalı otelleri 25 yıl boyunca İGA işletecek.

İGA Havalimanı İşletmesi, İstanbul Havalimanı arazisinde 25 yıl süreyle kiraladığı arazide 255 milyon lira yatırımla üç otel inşa edecek.
İGA, İstanbul Havalimanı'nı inşa etmek ve 25 yıl boyunca işletmek amacıyla Kalyon – Cengiz – Mapa – Limak Ortak Girişim Grubu tarafından 7 Ekim 2013 tarihinde kuruldu.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için başvuruda bulunan İGA'nın sunum dosyasına göre İstanbul Havalimanı proje alanı içerisinde yapımı planlanan otel projesinin 3 farklı konfigürasyonda hizmet vermesi planlanıyor.

İGA Airport City Otel'in inşa edileceği toplam alan miktarı 39 bin 569 metrekare olarak planlandı. Buna göre,
3 Yıldızlı Otel; 5 bin 506 metrekarelik alan üzerinde 631 oda, restoran, cafe-bar ve toplantı odaları yer alacak. 3 yıldızlı otel çamaşırhane ve otopark servisleri 4 yıldızlı otel ile ortak kullanılacak.
4 Yıldızlı Otel; 4 bin 506 metrekarelik alan üzerine 564 oda, 3 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten ikinci restoran, fitness-gym-spa alanları yer alacak. Otel bünyesinde kapalı yüzme havuzu yer alacak.

5 Yıldızlı Otel ve Balo Salonu; 5 bin 214 metrekarelik alan üzerine 555 oda, 4 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten 4 bin 394 metrekarelik alan üzerine 1500 oturma kapasiteli balo salonu yer alacak. Ayrıca 3 ve 4 yıldızlı otelden bağımsız çamaşırhane ve kuru temizleme hizmetleri yer alacak.
İGA Airport City Otel bünyesinde çeşitli boyut ve kapasitelerde toplam bin 750 oda yer alacak.
İnşaatının yaklaşık 30 ay sürmesi planlanıyor ve yatırım bedelinin 255 milyon lira olması ön görülüyor.
İGA Airport City Otel, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile yapılan ana sözleşmeye uygun olarak 25 yıl süreyle İGA tarafından işletilecek. 25 yılın sonrasında günü şartlarına göre yeni işletmeci bulunacak ya da anlaşma sağlanması durumunda aynı işletmeci ile devam edilecek.

Hasan Mihrican
1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 18:14

Havalimanının büyüklüğünden ve şehrin merkezine uzaklığından dolayı İstanbul'a ziyarete gelen bir kişi için son geceyi havalimanı otelinde geçirmek oldukça mantıklı. Hiç yetişirim, yetişmem kaygısı olmadan 1-2 saatlik bir zaman tasarrufu elde etmek mümkün. O yüzden ben İstanbul'a diyelim ki 4 geceliğine gelsem ve uçağım ertesi gün öğle saatlerine kadar bir zamanda kalkacak olsa 3 geceyi merkezde geçirip son gece ise havalimanı oteline giriş yaparım. Eğer uçak çok erken saatteyse sabah fazla oyalanmadan havalimanına geçerim, saat 14.00'a kadar ise otelde rahat rahat kahvaltımı yapar check in saatine kadar dinlenirim.

Ayrıca aktarma uçuşlarının artacak olması ve iklimsel nedenlerle bağlantı uçağını yakalayamama gibi durumlarda da artışlar olabilir. Bu tür durumlarda havalimanı otellerinde THY'nin yeterli sayıda oda bulundurması önemli. Bu nedenle ek havalimanı otellerinin işleyişte büyük faydası olacaktır.

b_ist01
1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 20:43

Bugün İstanbul Havalimanı ilk kurbanını verdi. Atlas Global seferlerini durdurmuş. Açıklamasında bu bölüm dikkat çekici;

2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

ali alimi012
1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 21:14

aman atlasglobalde 1000 uçak filosu vardı hepsi burdan uçuyordu da.
istanbul havalimanı kurban vermiş
thy atlas globalin herkesin yerini doldurur
ve thy ye yarar bu iş
kimse uçmasa thy tek başına yeter
onlarda reklamlarında demişti
biz buraya da sığmayacağız
thy tüm dünyaya yeter
yerli milli havayolumuz
atlas global gitsin antalyadan rusyaya turist taşısın ona orası yeter

Koray C.

1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 21:21

Onur air, bu hafta Airbus a330 uçak kiraladı yada aldı.
İstanbul havalimanı kullanıyor. Bu sayede büyüdü o zaman. Ne sığ insanlar var gerçekten.
Havalimanı kurban vermiş.
Hey allahım.

adbspotter
1 ay önce - Sal 26 Ksm 2019, 21:50

Alıntı:
Onur air, bu hafta Airbus a330 uçak kiraladı yada aldı.
İstanbul havalimanı kullanıyor. Bu sayede büyüdü o zaman. Ne sığ insanlar var gerçekten.
Havalimanı kurban vermiş.
Hey allahım.

Araç kiralama ya da otobüsler kadar havacılıkla ilgili bilginiz olmadığı için bilmemeniz normal ancak, yıllar önce Elazığ, gaziantep, adana, samsun, trabzon, Antalya, izmir, dalaman, bodrum, malatya, diyarbakır vb. birçok iç hat uçuşu varken bugün sadece antalya seferi olan, o övündüğünüz 330'ları yurt içinde değil saudia boyaması ve logosu ile yıllardır uçuran. elindeki filodaki uçakları holiday Europe firması altında 5 adet uçağı Mısır Hurghada'da (2 A320, 3 A321), 2 adet uçağı Mısır Marsa Alam (1 A320, 1 A321), 2 adet uçağı Mısır Sharm el Sheikh (2 A320) ve 1 adet uçağı da İspanya Fuerteventura (A321neo) merkezli olarak kiralayan bir firma Onur air...

şimdi sorayım size bu kadar savunmanızı hakediyor mu sizce? nerdeyse tüm filosunu yurtdışına kiralamış, iç hatta hiç uçmayan bir firma. atlas gibi burada uçmaya çalışmamış direkt kaçmış bir firma...

Alıntı:
thy tüm dünyaya yeter
yerli milli havayolumuz
atlas global gitsin antalyadan rusyaya turist taşısın ona orası yeter

atlasglobal'in sahibinin yerli ve milli hükümetimizin kültür ve turizm bakanı Sn. Mehmet Ersoy'un ikiz kardeşi Murat ERSOY olduğunu biliyor musunuz?

sayfa 740
ANA SAYFA -> ULAŞIM