Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 739
memq14
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 20:56

Alıntı:
Havaistte otobüs yetersizliğine bağlı bir sıkıntı varsa bunu aşmak çok basit, otobüs sayısını artırmak veya yolcusu az olan hattan çok olan hatta otobüs aktarmak. Bu basit bir işletme yönetimi ile çözülecek konu. Şayet çözülmüyorsa, havaist yönetiminin niyeti farklı demektir. Zaten İBB'de yönetim değiştiğinden beri gerek metrobüs, gerek metro işletmelerinde sorunlar arttı. Ulaşım A.Ş'nin de başına eski bir gazeteci ve basın danışmanını genel müdür yapmışlar.. Bu zihniyet umarım sorunları artırmak yerine azaltır.. Diyorum ama ümidim yok.

Merhaba.

Havaist bize en büyük mağduriyeti ramazan bayramı arefesinde yaşattı. İsterseniz arastirabilirsiniz.

Ahmet YükselS
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 21:09

Alıntı:
Memleketin birinde (hoptirinam) çikolata-şekerleme bayisinden Belediye Başkanı, Başbakan ve hatta sonunda Cumhurbaşkanı da olunabiliyorsa yukarıda dalga geçtiğiniz durum Türkiye'de niye olamasın? Liyakat ve yönetebilme yeteneği olma meselesidir!

Yahu kusura bakma da sayın mafakyanc, bilmem kaç yaşına gelmişsin hala dedikodu babından laf salataları ve yanlış inanışlarla tartışmada üste çıkmaya çalışıyorsun. Bırak bu işleri gençler yapsın, sana hiç yakışmıyor.
Çikolata şekerleme bayii dediğin adam iktisat mezunu, evet bayilik de yaptı, o yüzden ticaretin kurallarını, para yönetmeyi, insan yönetmeyi iyi biliyor ama her şeyden önce ekonomi yönetimi konusunda lisans yapmış biri. Tabi sizin gibi, bilgi kaynağı sadece dedikodu ve yalan olan bir çevrede yaşayan insanlar o diplomayı da yalanlıyor ya!! üniversite diplomayı göstermesine, hatta sonradan malum muhalefet partisinin milletvekili de olan hocası prof, evet benim 4 yıllık fakültede öğrencimdi, diplomanın olmadığı yalan demesine rağmen!! hatta genelkurmay bşk yedek subay dosyasındaki 4 yıllık okul çıkış belegsini de sunmasına rağmen!!
gazetecinin ulaşım aş. genel müdürü yapılması ise verdiğiniz örnekle uzaktan yakından benzemez. Konu saptırmada üstünüze yok vesselam..

Alıntı:

Bari bu şehrin adını istanbul değil de İstanbul olarak yazacak kadar saygınız da olsa! "Ulaşım A.Ş." de özel isim sayılır!..

o mesajımın tamamı küçük harflerle yazılmış zaten, ulaşım a.ş'ye ve istanbula iltimas geçmek olmazdı!! sizin gibi vaktimiz bol değil, bazen öyle hızlıca yazıveriyoruz.
konunun özüyle ne lakası varsa bunun da!!

kami suyutmaz
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 21:32

Ahmet bey;
!/ Konuyu buraya getiren ben değilim tam tersi yanlış başlıkta olduğunu söylemiştim
2/havalimanı yolcusu uçaktan inince en kısa sürede evine gitmek ister
3/40-50 dk lık şehiriçi yolculuğunda lüks yolculuk olarak; sauna,spa ,masaj..vs olarak bir şeyler isteyeceğini düşünmüyorsunuz herhalde
4/İnternet ,tv gibi .hizmetler zaten hemen her bireyin elindeki alette mevcut
5/eğer bir rant varsa bu zaten kamuda yani belediyede kalmış oluyor.
şimdi bu demek?i
TDK için Kamu;Bir ülke halkının tümü, halk
Şayet buna bir itirazınız yoksa bence rant denen şeye doğrudan bize girip ama çıkamayan bişey
6/( harika bir tespit) havaistin zarar etmesi mümkün değil. o zaman kamu kaynağı nasıl heba edilmiş oluyor?
7/ Kardeş bende aynı şeyi söylüyorum zaten (demekki bu ihale ve sistem havaist ,için uyarlanmış bir şey olduğu aşikar demekki)
8/ (bir işletme işini bile yapamayanlar şehir filan hiç yönetemez) belkide bu yüzden yerel yönetim kaybetmiş olabilirme acaba?
7/ Bu konuda kastınız mevcut İBB için sanırım?Zira sözkonu anlaşmalar önceki İBB leyle ilgili zaten
8/ Yeni dönemde kim gelmişse gelsin eski ama geçerli sözleşmeleri bir kalemde silemez..,istesede bir bedeli olur ,oda çaktırmadan bize girer

Birileri lütfen bir açıklamada bulunsun;

Bu Havaist ihalesi ( Kamuya faydası yok sebebiyle)niçin sonradan iptal edilip daha yüksek fiyata üstelik nasıl oluyorsa katılan başka bir firmaya verilebiliniyor acaba

Muhtemelen bu firma ödeyeceklerini karşılayabilmek için klasik ucuz personel ile iş yapmaya başlayınca
hizmet konusundada şikayetlerin gelmasi bence gayet olağandır..
Saygılarımla

En son kami suyutmaz tarafından Prş 21 Ksm 2019, 22:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Efe Elaldı

7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 22:02

21.11.2019

(+)

pistin ortasındaki tünel çalışması biterek üstü kapatılmaya başlanmış deniz tarafında hafriyat ve pisti uzatma çalışmalarıda devam ediyor

mafakyanc

7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 22:29

Forumdaşların affı ve hoşgörüsüne sığınarak, ve de maalesef gene başlık konusu dışına çıkarak, tarafıma lâf atılmış olması nedeniyle cevap hakkımı kullanmak istiyorum. Bana müzmin muhalif diyen müzmin bir iktidar yandaşı demişler ki:

Alıntı:
Çikolata şekerleme bayii dediğin adam iktisat mezunu, evet bayilik de yaptı, o yüzden ticaretin kurallarını, para yönetmeyi, insan yönetmeyi iyi biliyor ama her şeyden önce ekonomi yönetimi konusunda lisans yapmış biri. Tabi sizin gibi, bilgi kaynağı sadece dedikodu ve yalan olan bir çevrede yaşayan insanlar o diplomayı da yalanlıyor ya!! üniversite diplomayı göstermesine, hatta sonradan malum muhalefet partisinin milletvekili de olan hocası prof, evet benim 4 yıllık fakültede öğrencimdi, diplomanın olmadığı yalan demesine rağmen!! hatta genelkurmay bşk yedek subay dosyasındaki 4 yıllık okul çıkış belegsini de sunmasına rağmen!!

Siz kimden bahsediyorsunuz, a iki gözüm??? Ben Patagonya siyasetçisi Haspinallah Çokgötüren Pedro Gonzales'i örnek göstermeye çalışıyordum!!!

Ayrıca en baştan buyurmuşlar ki:

Alıntı:
Bırak bu işleri gençler yapsın, sana hiç yakışmıyor.

Sizin tavsiye ve değerlendirmelerinize göre hayatımı, görüşlerimi vs. vs. bundan öteye yeniden düzenleyecek DEĞİLİM! Bir lâf vardır ya: "Kırk yıllık Kani, olur mu Yani!" diye...

En son mafakyanc tarafından Prş 21 Ksm 2019, 22:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

naims1
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 22:30

Alıntı:
Memleketin birinde (hoptirinam) çikolata-şekerleme bayisinden Belediye Başkanı, Başbakan ve hatta sonunda Cumhurbaşkanı da olunabiliyorsa yukarıda dalga geçtiğiniz durum Türkiye'de niye olamasın? Liyakat ve yönetebilme yeteneği olma meselesidir!

Yıllarca liyakatta liyakat diye yırtınıp onu kutsayanlar, kendileri yapınca Liyakatın önemini ve eski söylemlerini bir anda nasılda unutur olmuşlar.

İnsan geçmişte bu konuda yazdıklarını hatırlayıp utanır.

Allah kimseyi sizin durumunuza düşürmesin hele o yaştan sonra.

mafakyanc

7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 23:10

Ha, bu arada (maalesef yine başlık konusu dışı olacak ama...) bu bahsettiğiniz gazetecimtrak yeni İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Md'ü yapılan zatın ismi nedir? Ben üstünkörü yaptığım araştırmada çelişkili isimlere rastladım da!...

Bir ekleme daha: kafam çakır makır değil, ben Patagonya'dan bahsederken siz konuyu Türkiye'ye getirdiyseniz o sizin garabetiniz ya da halet-i ruhiyeniz!!!... Ben kelime anlamında konuşuyorum.

Eğer mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için "çokgötüren" iddianız da varsa, ilgili bir başlıkta (Haberler veSohbetler bölümü) epeyce uzun bir başlık açılmış durumda. Değerli katkılarınızı delilleriyle birlikte oraya bekliyoruz!

Son bir ilave: ben bu başlık dahil, hiçbir yerde "uzman sıfatıyla mesaj yazmadım. Bildiklerimi, doğru ya da yanlış gördüklerimi veya tahminlerimi yazdım - hepsi o kadar!... Bana uzman yakıştırılmasını yapmanın da beni gururlandıracak bir tarafı yok. Çünkü yazdığım başlıkların çoğunda uzman falan değilim, olma iddiam da asla olmadı. Ancak doğru/kesin bildiklerimin de her zaman arkasındayım. İyi söz de, kem söz de söyleyene aittir. "Çok bilmişlik taslayanı" görmek için önce aynaya bakmanızı önereceğim!

Vakit bulursam yarın akşama, İstanbul Havalimanı dahil İstanbul'daki 3 Havalimanı'nı ortak olarak ilgilendiren bir konuda uzman olarak değil araştırmacı olarak uzunca birşeyler yazacağım. Belki o zaman yazdıklarımı "beğeneceksiniz" (hatta "mafakyanc sıyırdı herhalde, böyle şeyler de yazar mıydı hiç!" dahi diyeceksiniz; eğer ki objektif olmanın ve de mühendislik eğitimi almış olmanın erdemlerinden haberdarsanız. Yarın akşama kadar, bu başlıkta herhangi bir mesajım olmayacak!

En son mafakyanc tarafından Prş 21 Ksm 2019, 23:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet YükselS
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 23:15

Alıntı:

3/40-50 dk lık şehiriçi yolculuğunda lüks yolculuk olarak; sauna,spa ,masaj..vs olarak bir şeyler isteyeceğini düşünmüyorsunuz herhalde
4/İnternet ,tv gibi .hizmetler zaten hemen her bireyin elindeki alette mevcut
5/eğer bir rant varsa bu zaten kamuda yani belediyede kalmış oluyor.
şimdi bu demek?

Sauna lafı eden oldu mu burda Kami bey? Kendin çalıp kendin oynama lütfen.. Bir interneti de ne kadar büyüttün? Olan var olmayan var. Gençler için fena olmaz mesala.. Ama lüks derken işin özü bunlar değil tabiki. Aracın konforu, rahatlık.. Bir iett otobüsünde olmayan şeyleri düşün, ne demek istediğimi anlarsın!!

evet bir rant varsa bu belediyeye kalmış olacak. bunu açıklamaya hacet var mı dostum? gayet açık her şey, havaist belediyeye ait bir şirket, dolayısıyla da elde ettiği gelir belediyeye kalacak, yani kamuda kalacak.

Alıntı:
8/ (bir işletme işini bile yapamayanlar şehir filan hiç yönetemez) belkide bu yüzden yerel yönetim kaybetmiş olabilirme acaba?

seçimini terör örgütüyle yapılan anlaşma belirledi, %13 oy geldi ordan, ne ana muhalefetin başarısı ne de iktidarın hataları seçimde etkili olmadı, istanbulda eser namına ne varsa bu iktidar yaptı zaten..

Alıntı:

Birileri lütfen bir açıklamada bulunsun;

Bu Havaist ihalesi ( Kamuya faydası yok sebebiyle)niçin sonradan iptal edilip daha yüksek fiyata üstelik nasıl oluyorsa katılan başka bir firmaya verilebiliniyor acaba

bunu anlamayacak ne var! ilk ihalede verilen verilen 400 milyonluk fiyat çok düşüktü. işin ne kadar kar edeceğini belediye çok iyi biliyor. atıyorum 800 milyon kar edecek işi 400 milyona bırakırsan 400 milyon zarar edersin. ama yeniden ihale yapıp işi 700 milyona kendi şirketinle alırsın aradaki 400 milyon da kasanda kalır.. yani karı kimseye yedirmemiş olursun

Ahmet YükselS
7 ay önce - Prş 21 Ksm 2019, 23:22

Alıntı:
Ha, bu arada (maalesef yine başlık konusu dışı olacak ama...) bu bahsettiğiniz gazetecimtrak yeni İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Md'ü yapılan zatın ismi nedir? Ben üstünkörü yaptığım araştırmada çelişkili isimlere rastladım da!...

beyefendinin adı murat ongun. bir kaç birimden daha maaş aldığı için farklı birimlerde de çıkabilir karşına.

Alıntı:
Bir ekleme daha: kafam çakır makır değil, ben Patagonya'dan bahsederken siz konuyu Türkiye'ye getirdiyseniz o sizin garabetiniz ya da halet-i ruhiyeniz!!!... Ben kelime anlamında konuşuyorum.

Eğer mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için "çokgötüren" iddianız da varsa, ilgili bir başlıkta (Haberler veSohbetler bölümü) epeyce uzun bir başlık açılmış durumda. Değerli katkılarınızı delilleriyle birlikte
oraya bekliyoruz

neyin ne olduğunu, kimin hırsız kimin götürgen olduğunu herkes çok biliyor, sen önce şu uyduruk patagonya iddialarını ispatla, diğerini biz zaten kolay ispatlarız.. merak etme

ali alimi012
7 ay önce - Cum 22 Ksm 2019, 09:15

havalimanı kapanmışmış o yüzden yeni havalimanını kullanıyormuş
yesinler yalanını
hani uzaktı hani çöktüydü
hani metrosu yoktu
hani gitmeyecektiniz
hani şöyleydi hani böyleydi
hani sawdan giderdiniz
ne oldu elinizi mi tutan var
saw hem daha ucuz
pgs de her yere var