Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 735
43orhan43
3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 00:47

Pistin yanındaki toprak alan çok kötü görünüyor yeşillik eksik havalimanında sanki afrika çölü gibi görünüyor

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 12:16

Eski havalimaninda sonunda yikim baslamis, kargo bolumlerinden baslamislar ,sanirim millet bahcesi icin ayrilan yer olsa gerek

http://hbr.tk/RaDHfb

Yakup

3 hafta önce - Pts 18 Ksm 2019, 12:33

Alıntı:

Eski havalimaninda sonunda yikim baslamis, kargo bolumlerinden baslamislar ,sanirim millet bahcesi icin ayrilan yer olsa gerek

Sadece kargo bölümü mü bahce olacakmis?

KAND
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 09:29
Yeni havalimanı Türkiye'yi şahlandıracaktı, karşı olanlar Alman ajanıydı: Sonuç hayal kırıklığı

Enterasan gelişmeler..

https://www.birgun.net/haber/yeni-havalimani-turk ...igi-275489

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 09:53

Limanin yapilisi bile elestiri konusu edilebilir, ama diger yandan su an bitecek olanla beraber 3 pist var ve talep olmadikca eklenti yapilmaz

6 pistlik yatirim yapilsa ve kapasite doldurulamasa bir olcude anlarim da , simdi boyle bir durum yok

Orman katliami ve boyle bir hava limani degisikligine gerek olup olmamasi ayri konu , bosa yapildi , gereksizdi ayri konu

Marmaraya ilk baslarken ve ilk etabin 4-5 istasyon olacagi anlasildiginda soyle bir haber vardi

https://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/asrin- ...beri-40253

Aslinda haberin cogu dogru, fesihler gecikmeler falan filan .. ama su an marmaray bitti ve kesintisiz ulasim basladi mi ? Evet

Demek ki o gunlerde yaratilan algi (2011) , 8 sene sonra bosa cikti .. simdi de hava limani ile ilgili benzer yazilar okuyorum, e peki ya 2035 te 6 pistlik hali bile yetersiz kalacak kadar talep olursa ?

Marmaray sosis oldu diyen kisinin 8 sene sonra yazisindan oturu ozur diledigini sanmiyorum..

Elestiriyi bilgiyle yapmak iyidir , mesela raylar 3 e cikarilmisken neden marmarayin en kritik bolumu 2 hat birakildi tarzi bir elestiri yapsaydi basimla beraber, haklisin derdim

Havalimani icin de bu kadar yatirima gerek var miydi, rakamlar bunlar , bu kadar agac katledildi dense yine hak veririm .. bu ayri konu .. ama baska sacma sapan yolcu sayisidir bilmem nedir diye vurmaya calismanin anlami yok

Ayni kisi sabiha gokcene 20 senedir rayli sistem gelmedi yazisi yazsa hakli olur ama populist ve vurucu olmayacagi icin asil elestirmesi gerekeni elestirmez , gundem olacagi dev seyleri kurcalar

medicus001
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 09:57

Alıntı:
Sadece kargo bölümü mü bahce olacakmis?

Durun hemen heyecan yapmayin. Yikima basladilar ama bu yikim bir kac yil sürecek gibi. Ilkin kargo ucaklari IHL e gidecekler, onlarin ordaki depo alanlari yapim asamasinda.. Ardindan sivil ucaklar IHL ve SGH ye gidecek... Son olarak Devlet'e ait ucaklar IHL e gidecek, onlar icinde orda depo vs. hazirlaniyor. Devlet ucaklari gidinceye kadar 1 pist kullanim icin kalacak ve son yani en son ucakta gittikten sonra yerdeki devasa kupik betonlarda sökülecek... Sayet yer altinda depolar varsa onlari belki "deprem arac ve gerecleri" icin birakabilirler, cünkü burasi hem dünyanin en büyük parklarindan biri olacak hemde depremde toplanma yeri...

Ahmet YükselS
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 18:54

Alıntı:
Yeni havalimanı Türkiye'yi şahlandıracaktı, karşı olanlar Alman ajanıydı: Sonuç hayal kırıklığı

aslında hayal kırklığı olan sizsiniz. batıdaki patronlarınız size ne edip edip bu havalimanını yaptırtmayın emrini vermişti, siz beceremediniz, türk milletinin gücü iç dış tüm engelleri ezdi geçti, havalimanı yapıldı, tüm ekonomik baskılara rağmen yolcu sayısı da fena değil, atatürkün az da olsa üstünde seyrediyor.. önümüzdeki yıllarda daha da artacak. batıda hayal kırıklığı yaşanıyor..
sonuçta yaptırmamayı başaramadınız, kuyruklu yalanlarla algı yapmaktan başka çareniz kalmadı..
patronlardan gelecek yeni emirleri bekleyin şimdi. çanakkaleye köprü yapılıyor, oraya saldırabilirsiniz mesela! ne gerek var felan gibisinden..

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 20:09

Yeni hava alani ile ilgili ne beklenti vardi da simdi hayal kirikligi deniyor anlamiyorum ben de

Zaten bolum bolum once 2 pist tek terminal, sonra 3 pist 2 terminal diye talep arttikca buyumeyecek mi burasi

Nihai 6 pist ile seneler sonra hedeflenen rakama neden bugunden ulasilamadi diye sanal bir tartisma mi baslatilmak isteniyor .. ne garip tutumlar bunlar

Sehir icindeki hava limanlari yavas yavas sehir dislarina tasiniyor buyudukleri icin, ben sahsen daha az doga katliami olacagi icin silivri bolgesini yeglerdim ama suanki yerin de kuzeyinde zaten yapay cukurlar filan vardi, guneyinde biraz orman katliami oldu dogrudur

Su an icin metro gecikmis olsa da otobus tasimaciliginda da bir sorun yasanmiyor, yakinda hem marmarayin yss koluyla hem de metroyla daha da rahat bir ulasimi olacak

Saw da yakinda cift pist ve rayli sistemiyle hizmete baslayacak , ataturk te de bir adet acil durum ve ozel ucak pisti birakiliyor , daha ne ?

Elestirilip hakli olunabilecek tonla sey varken hava alanini , kopruleri filan topa tutmak ne sacma bir sey

memq14
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 21:13

Alıntı:
Su an icin metro gecikmis olsa da otobus tasimaciliginda da bir sorun yasanmiyor, yakinda hem marmarayin yss koluyla hem de metroyla daha da rahat bir ulasimi olacak

Şu an en büyük sorun bence havaist. Forumun Havaist konusuna bakarsanız otobüs taşımacılığında ne kadar büyük sıkıntılar olduğunu gorursunuz.

Sinan Bilgin
3 hafta önce - Sal 19 Ksm 2019, 21:26

Aslinda kullananlar memnun diye biliyorum ama ne gibi sorunlar var ki acaba

Benim duydugum genelde zamaninda variyor cunku yolunun buyuk bolumu cok seritli ve kalabalik olmayan bir guzergah

Cozulmesi gereken seyler tabi iki hava limaninin da rayli sistem sorunu ama max 1-2 sene icinde ikisi de bitmis olur

sayfa 735
ANA SAYFA -> ULAŞIM