Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 720
çetin81
3 hafta önce - Sal 22 Ekm 2019, 12:01

Ustura Faysal , Sabiha gökçen havalimanında yer alan uçağa da bir bedel ödeyerek biniyorum beleşe binmiyorum ama o havalimanına belediye otobüsü ile rahatlıkla gidebiliyorsun buraya da aynı şekilde ulaşımın olması Tamam senin dediğin gibi otobüse de bir bedel verelim ama o zaman uçak biletleri de uçmasın normal bir çalışanın alabileceği bir bedel olsun

Mafakyanc , biz de demiyoruz ki her yerden otobüs kaldırılsın nasıl ki kadikoyden kalkan oto us sabihaya giderken Uzuncayirdan geçiyorsa Istanbul havalimanına giden otobus te örneğin Avcılardan kalıp beylikduzunden geçip istanbul havalimanına gidebilir.Sabihaya gitmek için vatandaş metrobusle uzunçayır a gelip oradan havalimanına giden otobüse biniyorsa esenyurttaki vatandaş ta avcilar metrobüse gelip buradan iett binip istanbul havalimanına gidebilir.

memq14
3 hafta önce - Sal 22 Ekm 2019, 13:23

Alıntı:

ne kadar ezberci ve maksatlı bir yorum!..
kardeşim bir kere metro hattı sadece mecidiyeköye (gayrettepe demek istedin herhalde?) yapılmıyor ki, Halkalı ayağı da var, o tarafın bitmesi daha uzun sürer tabi ama bittiği zaman sadece Beylikdüzü değil Batı tarafındaki tüm semtler o hattı kullanır. Beylkidüzü nere Gökçen nere? Aklınca algı yapıyorsun herhalde!!.. Sistemin şu oturmamış haliyle bile Beylikdüzünde oturan için Gökçen cazip değil, kaldı ki oturunca!!.. Kel alaka yani.. Beylikdüzünden Gökçene toplu taşımayla varana kadar yeni havalimanına 2 sefer varır gelirsin.
Ayrıca düzgün iett sistemi dediğin ne? Geçici bir sistem bu zaten! metrolar devreye girene kadar iş görür, ama ondan sonra bitmez ama önemi azalır, metronun ulaşmadığı belli semtlerden yapılmaya devam eder, havaist de aynı şekil. metro devreye girince sayısı azaltılır, bazı hatlar iptal de olabilir.

Halkali metrosu da havalimanin doğusunda.

Beylikduzundeki adamı halkali ya götüremezsin. Avcılardakini bile götüremezsin. Gitmez eğer doğru düzgün bir yol ve doğru düzgün bir toplu ulaşım olursa. He şu an gider. Çünkü ne yol var ne de doğru düzgün bir iett.

Havalimanin doğusuna iki metro hattı planlayıp batısına yol bile yapmıyorlar garip.

Beylikduzunde oturan kişi Sabiha yi tercih ediyor diye ben demedim beni alintilayan kisi dedi. Ben sadece ona bu yüzden tercih ediyordur diye yazdım.

Avcılar esenkent bahçesehir hadimkoy Arnavutköy istikametinde bir metro hattı yapılmaliydi halkali metrosu yerine.

Halkalı da biten marmaray hattı da uzatilip bu metro hattına bahçesehir üzerinde bağlantı olmalıydı.

e_mutlu

3 hafta önce - Sal 22 Ekm 2019, 14:45

Alıntı:
Avcılar esenkent bahçesehir hadimkoy Arnavutköy istikametinde bir metro hattı yapılmaliydi halkali metrosu yerine.
İstanbulun batısından havalimanına ulaşım problemli bu konuda haklısınız sadece bu değil K.Çekmece gölünün batısı ulaşım konusunda daima üvey evlattı görmezden gelindi , Halkalı hattına gelince Gayrettepe-Havalimanı hattından bile daha elzemdir , Avrupa yakasını ortalar Marmaray ,Kirazlı-Halkalı ,Mahmutbey-Esenyurt ,İkitelli-Ataköy metro aktarması olacaktır , ayrıca sadece K.Çekmece nüfusu tek başına bahsettiğin B.Düzü-Avcılar-Esenkent-Hadımköyden fazladır ,çalışan havalimanı personeli de genelde Ataköy ve Atakentte oturur..

Ahmet YükselS
2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 00:37

Alıntı:

Beylikduzundeki adamı halkali ya götüremezsin. Avcılardakini bile götüremezsin.

Niye gitmezlermiş? Doğuda olması uzak olması anlamına mı geliyor? Bu nasıl mantık! Ne kadar mesafe var onu da söyle? Avcılardan Halkalı 6-7 km, Beylikdüzünden ise 12 km civarı. Bu kadar yakın mesafe dururken Beylikdüzü veya Avcılardan metrobüse binip 40 km gidip, sonra da bir 30 km de otobüs veya metroyla Gökçene gitmek mi mantıklı? Toplamda 1 saat 45 dakika!! Ha Avcılar ve Beylikdüzünden Halkalıya direkt vasıta bulamıyorum diyorsan, o da zor değil, Küçükçekmeceden marmaraya binip Halkalı son durakta inip havalimanı metrosuna aktarma yaparsın açıldığı zaman.. Bu kadar basit. Havalimanı metro hattı açılana kadar en yakın iett veya havaist hattıyla idare edeceksin.
Gökçen de bilet ucuz ve o yüzden tercih ediyorum demek istiyorsan öyle de, ona itiraz eden olmaz, ama yok Beylikdüzü-Gökçen arasında toplu ulaşım çok kolay, yok bilmem ne geçiniz bu algı çalışmasını. Çocuk kanmaz buna.. Beylikdüzünden Gökçene varana kadar yeni havalimanına şu metrosuz haliyle bile 2 defa varır gelirsin.

Mustafa Torun 0834

2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 08:01

Alıntı:

Beylikduzundeki adamı halkali ya götüremezsin. Avcılardakini bile götüremezsin. Gitmez eğer doğru düzgün bir yol ve doğru düzgün bir toplu ulaşım olursa. He şu an gider. Çünkü ne yol var ne de doğru düzgün bir iett.

O zaman seni Sabiha Gökçen e değil de Ankara'ya gönderelim.

Hazır Gökçen'e gitmişken sen bu hızla Esenboğa'ya kadar gidersin.

Topu topu 350 kilometrecik!

bulent kucuk

2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 10:52
An itibariyle

(+)

hayri karatepe
2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 11:02

İtfaiye müdahalesi olmuyor mu acaba, yeni mi başladı yangın

igaspotter
2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 11:29

(+)

erhan58
2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 11:50

gecenlerde ilk defa yeni havaalani gördük ve cok güzel olmus, insan rahat nefes alabiliyor artik, her ne kadar kalabalik olsada genis ve ferah, eskiden hava almakda zorlaniyorduk.

igaspotter
2 hafta önce - Prş 24 Ekm 2019, 18:18

3’Ü 1 YERDE: METRO-METROBÜS-TRAMVAY
Geçtiğimiz Salı günü hizmete giren ve üç toplu ulaşım seçeneğine entegre olan H9 Cevizlibağ-İstanbul Havalimanı hattında önümüzdeki hafta seferler artırılacak. Kuleli durağında metrobüse, Şirinevler durağında M1A metro hattına ve Cevizlibağ durağında T1 tramvay hattına aktarma imkanı sunan bu hattın açılmasıyla birlikte artık işlevselliğini yitiren H4 Atatürk Havalimanı hattı ise önümüzdeki haftadan itibaren kaldırılacak.

(+)

(+)

sayfa 720
ANA SAYFA -> ULAŞIM