Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 715
mafakyanc

8 ay önce - Prş 10 Ekm 2019, 16:02

Bu seferki pek öyle olmamış, ancak!!!

İş edindim, yerlerini buldum. Şansıma karşıma sitenin sahibi ve hesapta admini de olan kişi çıktı. Önce kendisini "benim de haberlerimi alıp kopyalıyorlar, burada 25 tane stajyer çalışıyor ("yer" dediği bir işhanının 3. kattaki bir odası! AHL'de TAV bunlara termnalde bir oda vermiş! ). Üstelik yalan da yazmamışsın ki; ben bunu çocukların alıntıladıklarını gördüm ve yayınlattım" demez mi?

Biraz daha tersleştik!... Göya siteden kaldıracak; bakalım sözünü tutacak mı?

bulent kucuk

8 ay önce - Cum 11 Ekm 2019, 09:48

Merhaba, açıkçası 2. Terminalin ne şekilde kullanılacağı ilgi alanıma girmemişti, iga işletmede tanıdıklarım da bu soruyu cevaplayabilecek yetkinlikte ve de bilgiye sahip değiller diye düşünüyorum.
Yeni terminal, ilk terminal inşaatına oranla düşük yoğunlukla inşa edilecek, hem maliyet olarak düşük hemde iş gücü olarak.
Projenin resmi bitiş tarihi 2028 ama birkaç yıl sarkabilir. 1. ve 5. pisti ağırlıklı olarak kargocular kullanacak. Onlarda da biraz sabırsızlık var. Özellikle 5. pist, dhl nin Belçika operasyonunu buraya kaydırmak için hayati öneme sahip. Kargo firmaları, gün içinde dağıtır toplar, gece ise nakleder. Brükselde uygulanan gece uçuş yasağı, DHL e büyük darbe vuruyor.
Diğer firmalar ve iga ile birlikte bu havalimanina toplamda 100 milyar euroyu geçen yatırım yapılacak.

coomeback
8 ay önce - Cum 11 Ekm 2019, 13:52

Gerek yerli gerek yabancı böyle büyük meblağlar boşuna yatırılmaz bu havalimanına. Demekki gerçekten dünya havacılığında önemli bir nokta olacak. Hem yolcu taşımacılığında hem kargo taşımacılığında hem de MRO ile..

Sanırım önümüzdeki en az 10 yıl inşaatlar devam edecek. Bu projenin detaylarını ve dünya havacılığında oluşturacağı etkiyi düşündükçe VİZYON diyorum. Şehre uzak olması hali hazırdaki havalimanının taşınması gibi konuların konuşulması dahi abes olacak. Hele hızlı tren metro yatırımları tamamlansın.

Seyithan11
8 ay önce - Cum 11 Ekm 2019, 20:59

Kargo uçuşları tam olarak hangi tarihte başlayacak biliyor muyuz ?

igaspotter
8 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 09:24

(+)

enders
8 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 12:44

Alıntı:
Kargo uçuşları tam olarak hangi tarihte başlayacak biliyor muyuz ?

Atatürk Havalimanı kapatılmadan pek kargo uçağı inmez

bulent kucuk

8 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 21:31

Yanlış bilgi, hergün kargo uçakları iniyor, Mng cargo ve thy cargo hergün düzenli sefer yapıyor. Bugün, ups in önünde thy cargo, sistem lojistik önünde Mng cargo uçağı, yükleme boşaltma yapıyordu. Asıl hareketlilik devam eden inşaatlar nedeniyle en geç 2 seneye kadar başlar.

coomeback
8 ay önce - Cmt 12 Ekm 2019, 22:05

Bülent Bey bildiğimiz kadarıyla İGA ve THYnin dışında AirBus MRO tesisi UPS, DHL kargo tesisi inşa edecek. Bunların dışında havalimanına yatırım yapacak olan başka firmalar var mı bildiğiniz?

Örneğin Pratt&Whitney ya da GE'nin motor bakım tesisi. Sabiha Gökçen yanında ki TEC (Turkısh Engine Center) THY ve Pratt&Whitney ortaklığı gibi. Ya da AirBus gibi Boeingin bir MRO tesisi yada yine MyTechnic gibi yerli firmaların yatırımı. Ya da AliBaba, Amazon, Fedex, gibi büyük kargo şirketlerinin yatırımı. Ya da bunların tamamen dışında yatırımlar.

Ek olarak AirPort City ile ilgili son durum nedir acaba? İnşaatın başlayacağı tarih belli mi? Çünkü AirPort City bile tek başına pek çok yatırımı çekecektir.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ediyorum. Son derece bilgilendirici.

35 gökhann
8 ay önce - Pzr 13 Ekm 2019, 15:45

igaspotter
8 ay önce - Pzr 13 Ekm 2019, 18:01

Follow Me aracı 34L pistinde iken:

(+)

sayfa 715
ANA SAYFA -> ULAŞIM