Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 703
memq14
3 hafta önce - Prş 19 Eyl 2019, 14:24

@ali alimi012

Bir kural ihlali olduğunu düşünüyorsan shgm ye başvurunu yapabilirsin.

Shgm nin kural ihlaline göz yumduğunu düşünüyorsan EASA ve FAA ye başvurabilirsin.

unuttum
3 hafta önce - Prş 19 Eyl 2019, 15:49

Alıntı:
Konuyu günlerdir saptıranlar hatta aylardır ve yıllardır şurda havalimanının dışında her tür gereksiz uzun ve sıkıcı yorumlar yapanlar biz yorum yapınca rahatsız oluyor konu saptırmaktan bahsediyor. ya konuyu saptırmayacaksın yada sonucuna katlanacaksın. hayatta hiçbirşey görmeyenler sam chuiyi tanımaz bu diyorlar. tanımam doğru ama hanginiz sam chuiyle beraber içki içtiniz yada tanıştınız yolculuk yaptınız. tanımak için ya yolculuk edeceksin ya da borç isteyeceksin. o zama ruhi çenetle bir yayın yapsa daha çok tutulur. yani türkiyede en azından. tabi yabancılarla da yapılabilir. izin almış şu bu. mesele o değil. mesele havacılık kuralları. geçenlerde bir futbolcuydu yada ünlü biri izin almasına rağmen sorun olmuştu. olayı saptırmaktan başka bilmeyenler her yorumu her yere çeker senin benim doğrum diye birşey yok çok bilmşiliğe de gerek yok.havacılık ne diyorsa ona bakın. örnekler kanıtlarıyla sundum hala o işten atılmış mı. yok şu ülke daha faşist bilmem ne. singapur örneği veriyorum amerikayı gösteriyor.
kısacası bu havacılık ihlalildir. doğru değildir. kötü örnekler. bunlar yerde yapılabilir yapılmalı. sonra başka sıkıntı olduğunda sam chuiyi kim kurtaracak. pilotları ve ekibini kim kurtaracak.
hijack bilmeyenler bunu da araştırsın biraz malum ingilizceleri akademik seviyede....

tanımak için ya yolculuk edeceksin ya da borç isteyeceksin. şaka değil ciddi ciddi yazmış. Arkadaşa izah ettik ama anlamıyor, bu kurumsal iletişim işi. Bence harika bir iş yaptılar, he bu arada girdiği kokpit gerçek mi simülatör mü bakmak lazım 787 simülatör videosunu izledim ben. Kaptanımızın ismini unuttum ama efsanedir kendisi, buradan selam olsun.

Kokpit kuralları shgm,easa,faa bunlar zaten belli. İtiraz eden yok, yani verdiğin örnekler doğru ama yersiz be kardeşim. yorumların gerçekten şaka gibi. Sam Chui mi uçak kaçıracak )

Benden sana abi tavsiyesi, sen havacılığı boşver, ne bileyim şehir hatları ido falan dene.

Like atmayı unutma.

emrei
3 hafta önce - Prş 19 Eyl 2019, 16:45

Sam Chui ile ilgili baştaki yazıları okumadım ancak kendisi havacılık konusunda duayenlerden bir tanesidir. THY, Sam ile ortaklık konusunda geç bile kalmıştır.
Son senelerde yaptıkları en iyi yatırımlardan bir tanesidir.
Cahil cahil eleştiri yapanlar gidip kumdan kale yapsınlar

tarık279
3 hafta önce - Cum 20 Eyl 2019, 18:51

3. Havalimanı YSS - Halkalı YHT ÇED
http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/ek1/16244

Mustafa ahmet2
3 hafta önce - Cum 20 Eyl 2019, 21:08

Alıntı:
Ürdünlü havayolu Fly Jordan, Sabiha Gökçen seferlerini İstanbul Havalimanı'na kaydırdı.

Şirketin günlük olarak gerçekleştirdiği Amman-Sabiha Gökçen seferlerini durdurdu. Sabiha Gökçen aero'nun verdiği bilgilere göre; seferler artık İstanbul Havalimanı'ndan icra edilecek.

Başkaları takip eder mi

Efe Elaldı

3 hafta önce - Cum 20 Eyl 2019, 21:17

Alıntı:
Başkaları takip eder mi

Liman oturdukça eksikleri giderildikçe çok daha fazla yabancı havayolu gelecek bu bi gerçek airport city yapımıda önemli biran önce baslarlar umarım konaklama ve yeme içme açısından yolcuların uğrak yeri olacak

süleymanKS

3 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 09:35

Alıntı:
Bu yaz, iç ve dış hatta toplam 18 milyon 916 bin 703 yolcuyu ağırlayan İstanbul Havalimanı, geçen senenin aynı döneminde Atatürk Havalimanı'nda misafir edilen yolcu sayısını geride bıraktı.
Geçen yılın Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Atatürk Havalimanı'nda (AHL) 18 milyon 822 bin 286 yolcu misafir edilmişti.

sabah

Kenanwow
3 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 12:11

Alıntı:
İstanbul Havalimanı ilham kaynağı oldu

Polonya Altyapı Bakan Yardımcısı Wild, İstanbul Havalimanı'nın finansal yapısının, Varşova yakınlarında yapılacak Merkez Havalimanı için ilham verici olduğunu belirtti.

Haberin Devamı:

http://emlak.haber7.com/emlak/haber/2899025-istan ...ynagi-oldu

Mustafa ahmet2
3 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 13:20

3 pistin yapılan kısmının uzunluğu, saw ın inşaatı devam eden ikinci pisti kadar oldu. Büyük ihtimalle 3. pist saw 2. pistinden önce bitecek. Bu da geçici olarak saw a gitmiş içhat yolcusunun bir kısmını geri getirecek. Seneye daha iyi rakamlar görebiliriz.

mafakyanc

3 hafta önce - Pts 23 Eyl 2019, 13:45

SAW'a kaçtığını varsaydığımız iç hat yolcusu, 3. Pistin yokluğundan ve uzun taksi süresinden dolayı kaçmıyor. Esas kaçış nedenleri:
1) İstanbul Havalimanı'na ulaşım zorluğu (ki bu faktör her Avrupa yakası yolcusu için değil, sadece bazıları için geçerli) ve şimdiye kadar bu konuda yapılmış anti-propagandanın bazılarındaki inandırıcılık,
2) THY iç hat bilet fiyatlarının AnadoluJet ve Pegasus'a göre daha yüksek kalması (Pegasus'ta ikram paralıymış, vb.argümanların bence çok bir önemi yok...).

Ancak şu anda ağaçlardan ormanı farkedemiyoruz gibi bir durum var: SAW için de iç hat yolcusu bir yıl öncesine göre azalmış durumda.

Bunu da ülkenin içinde bulunduğu (ama her vesileyle inkâr edilen) ekonomik sıkıntılara bağlamak gerekiyor. Özetle insanlar bütçeleri daraldığı için uçağa eskisi kadar çok binemiyor, alternatif (kara) ulaşımını tercih etmek durumunda kalıyor.

İstanbul/Gebze - Osman Gazi Köprüsü - İzmir paralı (yine de pahalı) otoyolu açıldıktan ve tam olarak devreye girdikten sonra İstanbul'dan İzmir'e uçak yolcusu belki bugünkünden dahi azalmış olacak 2020'de. Ankara yolcusunu otobüs dışında YHT de artık ufaktan ufaktan kapıyor ve ileriki yıllarda (İstanbul - Ankara YHT hattı gerçek anlamda YHT hattı olabildiğinde...) daha da çok kapabilir!

3. Pist açıldı diye, İstanbul Havalimanı'nın iç hat yolcu sayısı 2020'de öyle patlamalar falan yapamayacak. Napoleoun'un dediği gibi: "Para, para, para!!!"

sayfa 703
ANA SAYFA -> ULAŞIM