Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 701
mafakyanc

1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 11:17

Tamam, anafikri anladım haliyle. Ancak bu proje 2028'de tamamlanabilirse, o günlerdeki döviz kurunun bugüne göre nerelere geleceğini bilmek çok zor.

Neyse ki, bu gelecekteki fazlar arasında en çok parayı yiyecek olan ve inşaat süreci de en uzun sürecek olan herhalde 2. Terminal olacaktır. Mantıken bunun 2020-2028 arasında orta noktada inşaatının esas olarak başlayacağını tahmin ediyorum (hafriyat/zemin düzeltme vb. işler haliyle daha öncesinde yapılacak...).

mafakyanc

1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 15:21

Konu, doğrudan İstanbul Havalimanı ile ilgili değil ama burasını ufaktan ufaktan olumsuz etkileyebilecek bir durum. Bu açıdan, bu başlığa koymaya karar verdim.

Bugün aldığım ve doğruluk yüzdesi yüksek gözüken bir habere göre Tekirdağ ili içinde yer alan Çorlu Atatürk Havalimanı genişletilmesi (bunun kapsamında 2. bir pist yapılması, Terminal'in büyütülmesi gibi) fizibilite çalışmalarına ve burdan tarifeli yurt dışı seferlerin ilk etapta başlatılmasına CB tarafından da olumlu görüş alınarak, hız verilmiş. İlk yurtdışı hedef KKTC (Ercan). Çorlu Ticaret Odasından yakında bir heyet KKTC yolcusu ve programlarında KKTC'deki Ercan Havalimanı işletmecileri olan şirketle de görüşmeleri var.

THY ile de belli ön mutabakatlar sağlanıyormuş... THY ile sağlanırsa ardından Pegasus da gelir; elleri mahkum...

Buradan da Bursa Yenişehir Havalimanından olduğu gibi yurtiçi düzenli, yaz-kış yapılacak iç hat seferleri planlanma aşamasında imiş!

Çorlu Atatürk havalimanı tevsiatı öyle hemen yarın-öbürgün ihale edilebilecek bir konu değil (malum bütçe(sizlik) nedenleri... ) ama var olan tesisler zaten yukarıdaki projelerin başlangıcını yürütmeye nasılsa yeter. Haftanın 4-5 günü KKTC seferi, iç hatlarda günde 4-5 meydana sefer açılması ile pekala başlanabilir ve TK'nın elindeki en küçük (en düşük koltuk kapasiteli) a319'ler pekala iş görebilir.

kami suyutmaz
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 18:32

Gerçekten ilginç bir gelişme..
YHL ,çin hoş bir durum değil..
Niye böyle bir yatırıma ihtiyaç duyulduki acaba??
Umarım YİD değildir..Şayet öyleyse birde buranın garanti yolcu ,uçuş..v.s sayısı sıkıntı yaratacaktır
Üstelik hala kısmende olsa 1 pistle hizmet verebilecek(Millet bahçesine rağmen)AHL herşeyiyle hazır nazırken
Oldukça düşündürücü...

mafakyanc

1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 00:41

İçiniz o bakımdan "rahat olsun": Çorlu Atatürk Havalimanı'nın gelecekte işletmesi için YİD veya benzeri bbir model söz konusu değildir.

Mustafa Torun 0834

1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 14:06

Bu sırada Teknofest AHL A kapısı yani kargo tarafına yakın yerde yapılacak gibi. Giriş oraya ayarlanmış. THY eski yönetim binasının karşısında.

muharremenis
1 ay önce - Cmt 14 Eyl 2019, 23:42

konuyla alakasız olacak ama thy eski yönetim binası diye bir şey yok. 1988 yılından beri aynı binada
yeni havalimanında bir kampüs yapılacak ama ortada henüz bir proje yok.

SuatUgur
1 ay önce - Pzr 15 Eyl 2019, 06:51
787 ile yolculuk ve Istanbul Havalimani Business Lounge

Inside Turkish Airlines New B787 Dreamliner + Istanbul Lounge

ali alimi012
4 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 22:20

1 kişi business diye bu kadar havacılık kuralları ihlali yapılmaz
nasıl pilotla konuşup röportaj yapıyor
bir sürü ihlal var

(+)

Mustafa ahmet2
4 hafta önce - Sal 17 Eyl 2019, 23:28

Netekim 3. Pistte sona doğru yaklaşılıyor. Bu yıl içinde inşaat işleri bitebilir.
Havalimanı işletmecisi artık enerjisini inşaat işlerine değil Havaalanı tanıtım ve pazarlamasına ayırsa iyi olacak.

Efe Elaldı

4 hafta önce - Çrş 18 Eyl 2019, 11:55

terminal tarafında yapılan tünel bitmek üzere ana pistin olacağı bölümün üzeri kapatılmış pistin ortasından bulunan tünelde yine ona yakın seviyede görünüyor.ay sonu tünellerle ilgili bir problem kalmayacak gibi üstleri kapatılıp 3.pistin tam olarak birleşmesi sağlanacak.deniz tarafında hafriyat devam ediyor.yıl sonu pistin bitirilip yılın ilk aylarında testlerine başlanması uzak ihtimal değil.

23 eylülde limanda olucam hava iyi olursa pistle ilgili uçaktan fotoğraf çekmeye çalışıcam.

sayfa 701
ANA SAYFA -> ULAŞIM