Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 653
Mehmet uygur
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 18:26

İstanbul Havalimanı'nda 3'üncü pistin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

"Taksi süreleri yüzde 50 azalacak"

İç hat uçuş operasyonlarının yapılacağı terminal binasına yakın bir konumda olacak pistin tamamlanması ile birlikte mevcut 'taksi' süreleri yüzde 50 azalacak, hava trafik kapasitesi de saatte 80 uçak kalkış-iniş sayısından 120'ye çıkacak.

Havadan görüntülendi

2020'nin ikinci yarısında hizmete alınması planlanan pisteki çalışmalar, havadan da görüntülendi.

mehmetakif70
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 18:44

Arkadaslar neden austrian airlines swiss airlines delta airlines united airlines gibi sirketler bu havalimanina ucmuyor ?

Yirmidokuz D
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 19:15

Alıntı:
Arkadaslar neden austrian airlines swiss airlines delta airlines united airlines gibi sirketler bu havalimanina ucmuyor ?

Delta ve Austrian zamanında uçuyormuş ama THY ile rekabete tutunamamış. Diğerleri hakkında bilgisi olanlar da yazacaktır. Japonya ve Tayvanda 2 büyük (toplamda 4) havayolu var. Star alliance den düşünsek en azından ANA ve EVA gelse ne güzel olurdu (ikisi de 787 gelsinler ama )

Mustafa ahmet2
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 20:31

Alıntı:
3. Piste Dair Görseller:
Tam Gaz Devam

devasa bir kurum olan bünyesinde isfalt gibi bir kuruluş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt sıkıntı yaşadığı bir dönemde özel sektörün kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mantığı ile serdiği asfaltı görünce açıldı

Bu hızla Saw dan önce pisti bitirirler gibime geliyor

Sinan Bilgin
1 hafta önce - Çrş 10 Tem 2019, 20:39

Saw da bildigim kadariyla ilk planlamada ikinci pist gerekebilecegi veya yapilabilecegi hic dusunulmemis

Etrafin yapilasmamasi sayesinde (yamacli veya askeri alan diye belki bilmiyorum, yolun da olmasiyla) oraya bir ikinci pist imkani dogdu ama altyapisi cok zor , delme duzlestirme doldurma .. senelerdir calisiyorlar , kac yildir suruyor bu calisma ben bile hesap edemiyorum

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 00:00

Alıntı:
İstanbul Havalimanı’nda uçak taksi sürelerini daha da azaltmak için de diğer yandan ekstra çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda, taksi yolları yüzey altına yerleştirilmesi planlanmış trafiği hızlandıracak loop sensörleri, mikrodalga bariyerleri, kumanda kontrol panelleri ve stop bar montaj çalışmalarına başlandı. Ayrıca yapılan bu çalışmalar esnasında kış öncesi yapılması planlanan taksi yolu asfalt ve boya tamir bakım çalışmaları da uygulamaya sokuldu.

Hazır eliniz değmişken şu pistler ve taxi yolları arasında kalan boş alanları da bir çimlendiriverin ne olur!! Valla bu havalimanını en çok savunanlardan biri olarak, o çöl görüntüsüne benzeyen yerlerin fotoğraf veya videosunu gördüğüm zaman hakkaten çok üzülüyor, hatta kızıyorum. Bu kadar mı zor bu iş? Delinin biri, ''kendi kendine çimlenmesini bekliyoruz'' demiş fi tarihinde, halbuki kendi kendine çimlenme ortamda doğal çim veya ot tohumu varsa olur, sen onlarca metre kazı yapmışsın, orada ne gezer çim tohumu? Mecburen tohum ekimi yapman lazım. Tek sıkıntı, çim ilk bir kaç ay bol su ister, şu yaz günleri oralarda çim sulaması sıkıntı olabilir. Ona da bir çözüm bulunur artık. Bu çalışma kış girerken yağmuru bol aylarda yapılırsa sulama sorunu olmaz..

igaspotter
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 09:50

Şu anda kalkışlar yalnızca 34 pistinden, inişler ise yalnızca 35R pistine yapılıyor. Paralel operasyonun önemi bir kez daha ortaya çıktı. Kalkışlarda büyük gecikmeler mevcut. Yaklaşık 20 uçak kalkış sırasında

Yirmidokuz D
1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 11:17

Apple Maps Istanbul Havalimanı terminalinin indoor-maps denilen iç mekan haritasını çıkarıyormuş. İç mekan haritası bitince taksi yollarını vb de eklerler diye düşünüyorum. Şuanki hali çok tipsiz

Efe Elaldı

1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 11:30

Alıntı:
Hazır eliniz değmişken şu pistler ve taxi yolları arasında kalan boş alanları da bir çimlendiriverin ne olur!! Valla bu havalimanını en çok savunanlardan biri olarak, o çöl görüntüsüne benzeyen yerlerin fotoğraf veya videosunu gördüğüm zaman hakkaten çok üzülüyor, hatta kızıyorum

Dün amsterdam havalimanındaki kalkış-inişleri biraz takip ettim havalimanın yer yeri yemyeşil sadece pistler siyah görünüyor çok güzel bizimki ise sanki çöle yapılmış gibi İGA bu konuya hiç özen göstermedi nedense umarım yakında yeşillendirme çalışması başlar.

bu arada kalkış inişler tekrar normale döndü sıra olayı bitti

Yakup

1 hafta önce - Prş 11 Tem 2019, 11:44

Alıntı:

Dün amsterdam havalimanındaki kalkış-inişleri biraz takip ettim havalimanın yer yeri yemyeşil sadece pistler siyah görünüyor çok güzel bizimki ise sanki çöle yapılmış gibi İGA bu konuya hiç özen göstermedi nedense umarım yakında yeşillendirme çalışması başlar.

Güzel bir tespit Efe kardes,

3. köprüdeki baglanti yollarin kazma sahalari ne durumda… Yollar hep yesil alanlarin arasinda yapilmisti.

Yeniden yesillendirdiler mi acaba?

sayfa 653
ANA SAYFA -> ULAŞIM