Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1045
mafakyanc

1 ay önce - Cmt 21 May 2022, 22:20

Aşağıdaki linkteki sorulara gelecek cevapları cidden çok merak etmeye başladım...

Bkz.: https://www.reklam_link.com/2022/gundem/bakan-iga-ha ...u-7147752/

Çıkan reklam_link yerine www'dan sonra sozcu (araya nokta koyun) com.tr yazılacak.

memq14
1 ay önce - Pts 23 May 2022, 02:38

Alıntı:
Keşke bi yürüseydiniz uzak mı değil mi diye daha net yorumlayabilirdiniz

https://youtube.com/shorts/3nLzSo89H0k?feature=share

Yürüme imkanınız malesef yok. O kısmı tamamen kapamışlar. Şeritler var. Ama yukarıdaki videodaki otopark kismindan yürünebilir. Fırsatım olursa tekrar video çekerim.

34SZR53
1 ay önce - Pts 23 May 2022, 10:36

igaspotter
1 ay önce - Sal 24 May 2022, 22:38

Alıntı:
Keşke bi yürüseydiniz uzak mı değil mi diye daha net yorumlayabilirdiniz https://youtube.com/shorts/3nLzSo89H0k?feature=share Yürüme imkanınız malesef yok. O kısmı tamamen kapamışlar. Şeritler var. Ama yukarıdaki videodaki otopark kismindan yürünebilir. Fırsatım olursa tekrar video çekerim.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=8764175#8764175

mafakyanc

1 ay önce - Pts 30 May 2022, 19:40
başlık konusu ile hiç ilgisi yok ama - ÖZÜRLER!

Nispeten sık yazdığım bu başlıklarda, görülen lüzum üzerine şu bilgilendirmeyi yapmak isterim.

Eski bir üye olmam nedeniyle benim Özel Mesaj hakkımın olduğunu zanneden üyeler maalesef yanılıyorlar. Ben, bana gelen özel mesajları (halen) görebiliyorum ancak bunlara (ya da herhangi bir üyeye) cevap yazmam yasaklandı. Nedeni, ahlâkı bozuk, insanlıktan da yoksun bir üyeye bir tarihte onun ancak anlayabileceği şekilde bir özel mesaj yollamış olmamdır. Halbuki Site Yönetimi en baştan "özel mesajlaşmalarınız bizi ilgilendirmiyor" tarzında bir açık kapı da bırakmış. Demek ki bendeniz bundan dahi istifade ettirilmemekteyim.

Bu nedenle, bana mesaj yazanlar kendilerine kasten cevap vermediğimi zannedip beni başka sıfatlarla tanımlamasınlar, lütfen.

Zorunlu olarak, benimle yazışmak isteyenler sadece özel e-posta adresime yazabilirler: mafaky1000@gmail.com

Anlayışınıza teşekkür ederim.

igaspotter
4 hafta önce - Çrş 01 Hzr 2022, 12:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda Konuşuyor:

Gelen/giden yolcular açısından yüklenici firmaya oteller konusunda da gerekli desteği vererek otelleri de yakın zamanda hayata geçireceğiz.
İnanıyorum ki İGA da gerek pistler gerek diğer konularda eksikliklerini de zamanla gidererek çok daha iyi bir hale gelecek.

mafakyanc

4 hafta önce - Çrş 01 Hzr 2022, 20:50

Cumhurbaşkanı'nın Parti Grup Toplantısında yaptığı konuşmanın İstanbul Havalimanı ile ilgili bölümü zannederim, tam kelimesi kelimesine aşağıdaki gibi:

Alıntı:
*İstanbul Atatürk Havalimanı’nı eski fonksiyonuyla devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara haksızlık olacaktı.

*Türkiye’nin ve İstanbul’un daha uygun bir yerde yeni bir havalimanına ihtiyacı vardı. Yap-işlet-devret yöntemiyle Hazine’ye yük getirmeden ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımız dünyada ilklerden, modern, lüks.

*Bu havalimanımızı daha da geliştiriyoruz. Yolcuların otel ihtiyacı için de gerekli desteği vereceğiz. Pistlerdeki eksiği de giderecekler. İGA belki de dünyada bir numara olacak. Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan yeni havalimanımızı büyütmeye devam ediyoruz.

*Atatürk Havalimanı’nda 5 milyon metrekare üzerindeki alanı millet bahçesi yaparak İstanbul’un hizmetine sunuyoruz.

Not: tahminimce @igaspotter forumdaş mesajına kendi yorumunu eklemiş. Bunlar tam olarak CB'nın sözleri değil. O sözler yukardaki gibi...

1) Burada, Terminal'ın dışında yer alacak otel(ler), Terminal, daha doğrusu metro istasyonunun güneyinde kalacak Airport City Core Zone bölgesinde yapılacak; yanişu anda içinde Cami'nin yer aldığı bölge. Burası IGA'ya tahsis edilmiş 76.5 km2'lik arazinin bir parçasıdır. IGA burada söz konusu otel(ler)in kaba inşaatlarını yapar, belli standartlara göre oda ve sair bölümlemeleri yapar ve belirli altyapısını (iklimlendirme gibi...) hazırlar ama sonradan işletme için bunu bir otel zincirine devreder (yani kiralar). Otelin tefrişini bu işletmeci yapar; buna mutfak, çamaşırhane, spor merkezi, bar/restoran gibi bölümler de dahildir.

Ya da peşinen anlaşılan, el sıkışılan bir kiracı varsa, o kiracının taleplerine göre ama daha sonrasında devir alacak bir yeni kiracının da fazlaca itirazı olamayacak şekilde özel seçimli inşaat yapabilir...

Bu kaba inşaat için, Devlet IGA'ya tahsis edilen arazinin içinde dahi (maddi) bu otellerin inşasına maddi destek sağlayacaksa bu kadarına da artık pes! IGA'nın bu bahsettiğim temel inşaatı yapacak kadar da mı parası yokmuş?

2) "Pistlerdeki eksikliklerin giderilmesi" ne demek? Son yapılan 18/36 pisti sözleşmedekinden kısa yapıldı, genişliği de "kitabına uyduruldu". CB, bunun tamamlanmasını mı kasdemekte? Yoksa yeni pist yapımını mı kastediyor?

3)
Alıntı:
Kargo kısmı Atatürk Havalimanı olan....
ne demek? Şubat 2022'den bu yana AHL'nın kargo hizmeti ve uçuşlarıyla ilgili bir fonksiyonu kalmadığını CB bilmez olabilir mi?

En son mafakyanc tarafından Çrş 01 Hzr 2022, 20:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kami suyutmaz
4 hafta önce - Çrş 01 Hzr 2022, 20:54

''İnanıyorum ki İGA da gerek pistler gerek diğer konularda eksikliklerini de zamanla gidererek çok daha iyi bir hale gelecek.''

Sayın forumdaş geçte olsa ek konaklama tesisi gereksiinimi, devletçede farkına varılmış ve destek vereceğiz demiş
Eyvallah..
Ancak bu cümleye takıldım;

''İnanıyorum ki İGA da gerek pistler gerek diğer konularda eksikliklerini de zamanla gidererek çok daha iyi bir hale gelecek.''
Bu nedemek sizce ?
Demekki bazı sıkıntılar var bilmediğimiz..
Yorumunuz??

Sayın Mafakyanzc bu konudaki yorumunuzu ne yazıkki ben yazdıktan sonra gördüm Mükerrer oldu biraz..
Kusura bakmasyın dilerseniz silebilirim..

mafakyanc

4 hafta önce - Çrş 01 Hzr 2022, 21:29

Rica ederim... Herkes fikrini belirtmekte, yorum yapmakta özgür!

Ben pistlerde (18/36 pisti dahil) operasyonel anlamda herhangi bir sıkıntı olduğunu da zannetmiyorum...

Otel konusuna gelince: Ocak 2020'de bu otellere ilişkin kamuyu bilgilendirme toplantısı (Çevre Bakanlığı tarafından yapılması gereken formalite toplantı), Odayeri'nde bir kıraathanede, TOMA'lar, Akrep'ler, bir bölüğün yarısı kadar Jandarma'lar "eşliği ve gözetiminde" (!!! ) yapıldı. Hafızam beni yanıltmıyorsa 13 Ocak 2020 ya da o hafta içinde bir tarihti... Üşenmedim gittiim ve bu toplantıda bizzat bulundum. IGA'cılar o toplantıda yapacakları oteller konusunda mangalda kül bırakmamışlardı. Kimse de akıl edip sor(a)madı: bu otelleri IGA mı yoksa bir kiralayıcı mı işletecek diye!

Sonrasında, yani Mart 2020 ortasında pandemi bastırınca hemen herşey rafa kaldırıldı diye anlıyorum. Halbuki yaklaşık 2 yılda IGA istese o otellerden en az bir tanesini (3 otelin yapılması planlanıyor...) dediğim şekilde temel inşaatıyla ortaya çıkartabilirdi. Çıkartamadılarsa buna sadece pandeminin değil, başka güçlüklerin neden olduğunu düşünürüm, ister istemez!

kami suyutmaz
4 hafta önce - Çrş 01 Hzr 2022, 22:24

Ülkemiz ne yazıkki öngörü yoksunluğundan dolayı ancak yumurta kapıya dayanınca birşeyler yapmaya başlıyor..
Bilindiği gibi son kar fırtınasında mahsur kalan yolcular ne alan içinde ve çevresinde(Havayollarının bu gibi durumlarda yükümlülükleri var,ancak bunu sağiıyacak imkanları o an için nerdeyse yoktu)
Mevcut otel dolu,en yakın otel(zaten yok)merkeze ulaşım karayoluyla mümkün değil,metro zaten yok,yolcular saatlerce yerde yattı
Bu sıkıntı başta sosyal medyada dünyaya yayıldı
Dünyanın en büyük havalimanında üstelik..
Ahl yi yok ederken oradaki olanakların aynısın da İST de sağlamak zorundasınız devletlüm..
Ahl nin dibinde 2 adet WOW otel yapıldı,artı yakınında birkaç uluslararası otel zincirride açıidı

AHL nin büyüyen kapasitesine orantılı kurulan bu tesislerin başta çalışanları ve sahipleri ne durumda acaba?
Bunu düşünen varmı?
Bu bir lego oyunu değil sayın devletlüm..
Şimdi uyanmış otel yapın ben destek veririm diyorsunuz
Adam belki batmış cebelleşiyor ..
Bu kararı aldığında bu konaklama yatırımı yapanlara niye öneri ve destek vermedin?
TAV a dünya fesih bedeli ödedin ..bu insanların günahı ne?
Bunu öngöremeyen devletlüm şimdi otel işine dahil olacak :
Aynen bu alana inşaa izninden çok sonra Metro ,inşaatına başiaması gibi üstelik bence saçma saçma bir güzergahla..
sağlıckla kalın

sayfa 1045
ANA SAYFA -> ULAŞIM