Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
erkinalp
9 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 19:28

O kadar uzun yol giden bir taşıtta gözetimsiz durak bırakamaszın, e-bilet olsa bile insansız duraklarda bariyer olması gerekir.

serhatctnr
9 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 19:38

Alıntı:
Isparta'dan İzmir'e tren seferi yapan Göller Ekspresinin saatlerinde kısa bir süre önce değişikliğe gidilmişti. Ispartalıların tepkisine neden olan bu değişiklik Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in Devlet Demir Yolları nezdinde yaptığı girişimler sonucu yeniden düzeltildi. Buna göre 27 Aralık'tan itibaren İzmir Basmane'den çıkış 23.00, Isparta'ya varış 07.00 olarak düzenlendi. Yine Isparta'dan çıkış saat 22.30, İzmir Basmane'ye varış ise saat 06.45 olarak düzeltildi. Ispartalılar tren seferlerindeki değişiklikten dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e teşekkür ederken, "önceki değişiklikte İzmir'e indiğimizde otobüs ve minibüs seferleri başlamıyordu. Ve bu nedenle ulaşımda mağdur oluyorduk. Şu an yapılan düzenleme ile ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız" ifadelerini kullandılar.

Haberi yeni gördüm. Tekrar değiştiriyorlar.

Yataklı trene dönmeli. DMU olacaksa da gündüz treni olmalı. Bindim, cidden çekilmiyor gece DMU.

erkinalp
9 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 20:09

Yataklı olmalı, 5 kuşet, 2 yataklı vagon olarak çalışabilir. Yürür güç olarak da DE 18 100 lokomotif, lokomotiften şofaj düzeni uygun olur (motor devamlı dakikada 1500 devir çevirecek ama artık yapacak bir şey yok).

serhatctnr
9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 00:42

Motorun olduğu vagona denk geldim. Bu ne sestir ya rabbi. Otobüsün en arkasındaki motor sesinin on katı falan. Işıklar zaten açık. Kafayı yiyeceğim.

Mete ÖZTÜRK

9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 01:07

Ortaklar'a gelince yerini değiştir bari çekilmez o gürültü sabahın 7sine kadar

serhatctnr
9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 04:06

Alıntı:
Ortaklar'a gelince yerini değiştir bari çekilmez o gürültü sabahın 7sine kadar

Değiştirmiştik de görevli gelip yerimize oturmamızı istedi. Kaçak binenleri bulamıyorlarmışmış. Biz de tekrar değiştirmedik yerimizi. Normal bir insanın çekebileceği gürültü değil bu. 8 saatlik yola DMU verilmesinin sebebi nedir arkadaş? Trenin doluluğu da az buz değil. Yolcusu var. Kuşetli vagon verilse fena mı olur? Elinde vagon mu yok? Lokomotif mi yok? Bu trene binen normal bir yolcu bir daha binmez. Tüm yolu aşağıdaki sesle gittiğinizi düşünün:

mahmut11
9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 04:09

Eğer biletiniz numaralı ise ne yazık ki oturduğunuz yerden kalkamazsınız. Biraz da görevliler açısından bakmak lazım aslında.

Muhtemelen İzmir Denizli arasındaki ara durakların boyundan dolayı TVS2000 verilemiyor

serhatctnr
9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 04:18

Alıntı:
Eğer biletiniz numaralı ise ne yazık ki oturduğunuz yerden kalkamazsınız. Biraz da görevliler açısından bakmak lazım aslında.

Muhtemelen İzmir Denizli arasındaki ara durakların boyundan dolayı TVS2000 verilemiyor

Aslında kumar oynadım. Gidişi de dönüşü de dördüncü vagona aldım. Giderken çıt çıkmıyordu desem yeridir. Dönerken bi bindim aha dedim yandık. Bu gece Isparta'dan İzmir'e dönecek 4. vagon yolcuları da hiç ses duymamış olacak. İlla ki DMU gönderilecekse vagon numaraları tren yönüne göre değil de sabit şekilde verilip motorun bulunduğu (sanırım tek bir vagonda var) vagona yolcu alınmazsa sorun çözülür.

erkinalp
9 ay önce - Prş 02 Oca 2020, 09:11

İki vagon motorlu, numarasız olan daima motorlu.

sayfa 15
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege