Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yavuz Sinop

2 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2018, 10:56
Konya Şehir Tiyatrosu


Başlangıcı 2017-2018 sezonunda yapılmış olan şehir tiyatrosu , Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuş ve ilk sezonu 14 Kasım 2017 de başlamış, 24 Nisan 2018 de son bulmuştur.

Bu dönem içerisinde “Bir Yunus Hikâyesi”, “Abdülhamid Ateş Çemberi”, “Asım Bir Varoluş Hikâyesi” adlı 3 büyük oyun tiyatro severlerle buluşmuştur Şehir tiyatrosunda 30 adet oyuncu bulunmaktadır.


Yavuz Sinop

2 yıl önce - Çrş 24 Ekm 2018, 10:58

KONYA ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI

BÜYÜKŞEHİR ABDÜLHAMİD’İ ANLATIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, bu sezon perdelerini Sultan Abdülhamid Han’ın tahttan indirilmeden önce verdiği mücadeleyi konu alan “Abdülhamid Ateş Çemberi” adlı tiyatro oyunu ile açtı. İlk gösteriminde Konyalı sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan oyunu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da izledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Abdülhamid Ateş Çemberi” adlı tiyatro oyunu, yeni sezonda izleyicilerle buluştu.
Selçuklu Kongre Merkezi’nde sahnelenen “Abdülhamid Ateş Çemberi” oyunun ilk gösterimini sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Eyüp Toru tarafından yazılan ve Çağatay Çiftçi tarafından yönetilen oyunu Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, AK Parti Konya İl Başkanvekili Ali Dığrak ile çok sayıda Konyalı sanatsever izledi.
ihanetlerle ateş çemberine alınan Sultan Abdülhamid Han’ın tahttan indirilmeden önce verdiği mücadeleyi konu alan oyun, Konyalı sanatseverlerden tam not alırken, oyun sonunda oyuncular ve ekip seyirci tarafından uzun süre alkışlandı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, oyunun ilk gösteriminin ardından oyuncularla bir araya gelerek tebrik etti.
3 OYUN SANATSEVERLERİ BEKLİYOR
“Abdülhamid Ateş Çemberi”nin yanı sıra “Asım Bir Varoluş Mücadelesi” ve “Bir Yunus Hikayesi” isimli oyunlar, yine Selçuklu Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak. “Abdülhamid Ateş Çemberi” 24 Ekim, 12 Kasım ve 3 Aralık, “Asım Bir Varoluş Mücadelesi” 29-30 Ekim, 19-20 Kasım, 10-11 Aralık, “Bir Yunus Hikayesi” de 5-6-27-28 Kasım, 24-25 Aralık tarihlerinde sahnelenecek.
DETAYLAR SEHİRTİYATROSU.KONYAKULTUR.COM ADRESİNDE
Sanatseverler tiyatro biletlerine; Mevlana Kültür Merkezi, Selçuklu Kongre Merkezi, Belediye Yer Altı Çarşısı Kültür A.Ş Ofisi, Kültür A.Ş Merkez Ofisi – Konya Tren Garı ve online olarak http://sehirtiyatrosu.konyakultur.com adresinden ulaşabiliyor.

http://www.konya.bel.tr/haberayrinti.php?haberID=6558


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Yavuz Sinop

2 yıl önce - Prş 03 Oca 2019, 20:31

Şehir Tiyatrosundan Muhteşem 5 Oyun Daha...
sehirtiyatrosu.konyakultur.com


(+)
Yavuz Sinop

2 yıl önce - Cum 01 Şub 2019, 23:41

Konya Şehir Tiyatrosu Şubat ayı programı.


(+)
(+)

(+)(+)


nuran42
2 yıl önce - Pts 04 Şub 2019, 18:53

Geçen sene ucretsizdi. Bu sene ucretli yapmislar. Yetiskin icin 7.5 Lira, cocuklar 5 Lira idi zannedersem.
Daha gidip izlemek nasib olmadi.sayfa 1
ANA SAYFA -> KONYA