Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Vural Demir
1 yıl önce - Cum 19 Ekm 2018, 22:04
Kahramanmaraş - Yalnız Ardıç Mesire Alanı


BU AĞAÇLAR ARTIK YALNIZ DEĞİL

Dulkadiroğlu Belediyesi Yaptığı Yatırımlara Son Hızıyla Devam Ediyor.
Bu Kapsamda Dulkadiroğlu Belediyesi Yalnızardıç Bölgesine Kahramanmaraş’a Ve Bölgeye Hitap Edecek Çok Büyük Ve Özel Bir Mesire Alanı Yapımı Sürüyor.
Mesire Alanı İçerisinde Konaklama Alanları Ve Yaklaşık 30 Bungalov Ev Olacak. Bunun Yanı Sıra Mesire Alanında Restoran, Çay Evi, Çay Bahçesi, Seyir Terası, Mesire Alanı, Spor Tesisleri, Dil Köy, Yürüyüş Parkuru Ve Çeşitli Sosyal Alanlar Bulunacak


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)


Dulkadiroğlu Belediyesi olarak Yalnızardıç bölgesine Kahramanmaraş’a ve bölgeye hitap edecek çok büyük ve özel bir mesire alanı yaptıklarını aktaran Başkan Okay, “Yıllardır atıl durumda olan ve Yalnızardıç bölgesi olarak bilinen alana prestij proje diyebileceğimiz bir çalışma yaptık. Bu bölge Kahramanmaraş’ın ve bölgenin gözdesi olacak” dedi.

Dulkadiroğlu ilçesinin doğa turizminde yaptığı atılımı dile getiren Başkan Okay, Yedikuyular Kayak Merkezi’nden sonra ilçenin en gözde doğa alanının Yalnızardıç bölgesine inşa edilen A Tipi Mesire alanı olacağını söyledi. İçerisinde konaklama alanlarında bulunduğu mesire alanında incelemelerde bulunan Başkan Okay, alanı detaylı bir şekilde anlattı. Seyir açısından Kahramanmaraş manzarasını en güzel şekilde yansıtan bu alanda seyir kuleleri olacağını dile getiren Başkan Okay, tamamlandığında bölgenin çok yoğun ilgi göreceğini söyledi.
Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bölgemizin değişimine ve dönüşümüne her anlamda katkı sağlıyoruz. İlçemizin en önemli zenginliği olan yeşil alanları en iyi şekilde değerlendirme adına çeşitli projeler yaptık. Bu projeler arasında A ve B tipi mesire alanları mevcut. B tipi mesire alanımızı Yeşiltepe mahallemizde tamamlayarak hizmete açtık. A tipi mesire alanımızı da aynı bölgede Yalnızardıç mevkisin de yapıma başladık. Bu alanda çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. İçerisinde Bungalov evlerin bulunduğu mesire alanımızda konaklama alanları bulunacak. Yaklaşık 30 Bungalov ev ilk etapta misafirlerimize hizmet verecek. Bunun yanı sıra alanımızda restoran, çay evi, çay bahçesi, seyir terası, mesire alanı, spor tesisleri, dil köy, yürüyüş parkuru ve çeşitli sosyal alanlar bulunacak.”
YABANCI DİLİ DİL KÖYDE ÖĞRENECEKLER
Seçim vaatleri arasında öğrencilerin yabancı dil öğrenimlerine katkı sağlamak da olduğunu aktaran Başkan Okay, bu özel tesiste bir de dil köy olacağını vurguladı. Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu güzel tesiste öğrencileri de misafir etmeyi planlıyoruz. Öğrenci kardeşlerimiz burada yabancı dil öğrenimlerini göre bilecekler. Bu dil köy projesinin bölgede de bir ilk olduğunu bahsetmek istiyorum. İnşallah tamamlandığında Kahramanmaraş’ın özel bir projeye daha kavuşacağının altını çizmek istiyorum.”
ŞEHİR MERKEZİNE 15 DAKİKA
Başkan Okay, A tipi mesire alanının şehir merkezine çok yakın olduğunu dile getirerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her iki mesire alanımızda şehir merkezine çok yakın. Yüksek rakımda olması sebebiyle yaz aylarında çok yoğun ilgi göreceğini düşünüyorum. Bu alanımıza ulaşım sorunu yok. Yedikuyular’a yapılan bu devasa yol bu tesislerimizin işini kolaylaştırdı. Şehir merkezinden yola çıkan bir vatandaşımız 15 dakikada bu alana ulaşabilecek.”
12 AY KULLANILACAK BİR TESİS
A Tipi mesire alanının 12 ay boyunca sezon kavramı olmadan kullanılacağını dile getiren Başkan Okay, “Tesisimizin en önemli özelliği de 12 ay boyunca hizmet vermeyi sürdürmesidir. Yazı ayrı kışı ayrı güzel olacak olan bu alanı vatandaşlarımızın çok seveceğini düşünüyorum. Yapımını tamamladığımız takdirde bu alanın çok yoğun bir şekilde ziyaret edileceğini ayrıca belirtmek istiyorum.”

DulkadiroğluVural Demir
1 yıl önce - Cum 02 Ksm 2018, 20:59
KAHRAMANAMRAŞLI GAZETECİLER YALNIZ ARDIÇ MESİRE ALANINI GEZDİ


Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yalnız Ardıç bölgesinde inşaatı devam eden A Tipi Mesire alanında Kahramanmaraşlı gazetecilerle birlikte incelemelerde bulundu.


Başkan Okay, Yedikuyular’ın ardından Kahramanmaraş’ın yaz kış kullanılacak önemli bir reklalasyon alanına kavuştuğunu söyledi. Bu önemli projeyi Kahramanmaraşlı gazetecilerle birlikte inceleyen Başkan Okay, toplam alanı 407,00 m2 olan tesisin tamamlandığında bölgeye hitap edeceğini söyledi.
Başkan Okay, tesis içerisinde 30 adet Bungalov evi, Kır Kahvesi, Kır Lokantası, 1800 m2 çocuk oyun alanı, günübirlik piknik alanı, spor kompleksleri, tematik dil köyü, günübirlik çadır kampı, yöresel ürünlerin için sergi ve satış büfeleri ve çeşitli aktivite alanlarının bulunacağını aktardı.
Mesire alanında bir de seyir kulesi olacağını dile getiren Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dulkadiroğlu Belediyesi olarak bölgemizde bulunan yeşil alanları en verimli şekilde değerlendirme adına önemli bir çalışma başlatmıştık. Bu çalışmaların ilk etabını biraz aşağıda B tipi mesire alanı olarak tamamlayarak hizmete açtık. Bu ikinci etap çalışmaları kapsamında da A tipi mesire alanımızın inşaatına başladık. Bu alan tamamlandığında Kahramanmaraş’ın mesire alanı bakımından en gözde mekanı olacak. İçerisindeki donatıları çok zengin ve Kahramanmaraş’a yakışır kalitededir. Bu alanımızın en büyük özelliği konaklaya bilir olmasıdır. İçerisinde ilk etapta yaklaşık 30 bungalov ev bulunmaktadır. Ayrıca karavan ve çadır kampı alanı da mevcuttur. Yine bir diğer önemli özelliği de tesisimizin içerisinde dil köyünün olmasıdır. Bu alanda gençlerimiz yabancı dil eğitimi alabilecek. Ben bu güzel geziye katılan tüm basın mensuplarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Ortaya koyduğumuz projeleri yakinen görmeleri ve değerlendirmeleri de bizler için son derece önemli.”


(+)
(+)
(+)
(+)
(+)http://www.dulkadiroglu.bel.tr/y/kahramanamrasli- ...BqcWzAXxRI


erhan344

1 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2018, 02:09

30 adet bungalov


(+)(+)
(+)
Vural Demir
1 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2018, 08:36
Vural Demir
1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 22:31

Yalnız Ardıç Mesire Alanı
📌 30 Bungalov Ev
📌 407.000 metrekare Alan
📌 1.800 metrekare Çocuk Parkı
📌 Kır Kahvesi
📌 Kır Lokantası
📌 Spor Alanları
📌 Dil Köyü


video tıklayın tek kelimeyle muhteşem
https://www.facebook.com/DulkadirogluBld/videos/1 ...940165926/sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler