Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 939

7 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 04:16

F-max çok yakışıklı oldu. Aksesuar ve kuşak taşıyan bir araç. Genel konforu ve kalitesi de belli ki custom serisi ayarında. Yedek parça, servis konusunda da bir adım önde olduğunu düşünüyorum.

İnşallah günün birinde, bu araçta emeği olanlar tamamen yerli bir markanın ürün geliştirmesinde de yer alırlar.

Semih Yaşar

7 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 08:54

Ford-Otosan , Türkiye’deki otomotiv sanayinin tepe noktasıdır. Ürün geliştirme yeteneği açısından rakipsizdir. Birçok firma hala lisans ile üretim yaparken , Ford-otosan dizel motor geliştirmeyle uğraşıyordu. Mercedes yıllardır lisans ile Kamyon üretirken , Ford , çamur model üzerinden kamyon kabini tasarlamakta ve özgün şasi mühendisliği yapmaktaydı.
Bugün mehter marşıyla yerli otomobil heyecanı yaratılırken, Ford-Otosan yerli üretimin 20 sene önce kitabını yazmıştı.

Misafir 561

7 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 09:30

20 Sene evvel yazıldıda sonuç? Bu grup adam olsaydı şimdi bizim ANADOL markalı arçalarımız boy boy yollarda olurdu.

Mehmet BLC
7 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 18:59

Türkiye'de geliştirilen ve üretilen ilk ve tek kamyon motorumuz

Alıntı:
Yeni Nesil Euro 6 Ecotorq Motor

%100 Ford Otosan mühendisliği ile geliştirilen Yeni Nesil Ecotorq, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen ilk ve tek kamyon motorumuzdur. Ecotorq motorlarımız; Türkiye için E6 (Euro 6), ihraç pazarlarının değişik taleplerine göre E3, E5, E6 emisyon seviyelerinde üretilmekte ve Ford Trucks modellerinin kalbinde pazara sunulmaktadır.

9 Lt ve 13 Lt hacimlerine sahip Yeni Nesil Ecotorq motorlarımız; 330 PS, 420 PS ve 480 PS güç üretmektedir. Euro 6 teknolojisiyle çok daha çevreci ve ekonomik olan Ecotorq, önceki nesle göre %7 - %10 oranları arasında yakıt tasarrufu sunmaktadır. Euro 6 emisyonlarını sağlayan Ecotorq motor İnönü Fabrikamızda üretilmektedir.

Kaynak 1

Kaynak 2

Misafir 595

7 ay önce - Sal 12 Şub 2019, 21:35

Nazım f-max'le yeni video koymuş

Mehmet BLC
7 ay önce - Cum 15 Şub 2019, 23:08

Alıntı:
Kullanandan bir performans bilgisi almak lazım , yürümesi nasıl , yakması nasıl

Nazım Zeki Uysal'a 10 günlüğüne kullanım ve test için bir tane bayiden F-Max vermişler, an itibariyle kullanıyor ve youtube kanalında da izlenimlerini paylaşıyor.

Bugün paylaştığı yakıt bilgisi

Alıntı:

Aynı kilometrede kendi aracından 20 litre daha az yaktığını söylüyor.

Kendi aracı Scania G420

Kendi aracına göre az yakıyor gibi görünse de sıfır km araçlar arasında yapacağı rekabet bakımından 30 litrenin altına inmediği sürece tüketim bence yüksek.

Mehmet BLC
6 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 00:31

Alıntı:

onur345

6 ay önce - Cum 22 Şub 2019, 00:33

Torun yola çıkmadan el öpmeye gelmiş

Mehmet BLC
6 ay önce - Cmt 23 Şub 2019, 01:14

Alıntı:

Kaynak: Adem Çelik

Mehmet BLC
6 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 22:40